Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van aki 3-4 hónapos korban...

Van aki 3-4 hónapos korban elkezdte a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

Babám tápszeres, nem akarom hogy 6 hónapos koráig azt kapja, csak fújja fel és nem is elég neki.

Annak idején mi is kaptunk ennyi idősen szilárd kaját, mégsincs semmi bajunk, allergiásak sem vagyunk..

Légyszi olyanok ne szóljanak hozzá akik azt hajtogatják hogy anyatej így meg úgy, én sajnos nem tudok szoptatni akármit próbáltam nem indult be a tejem.


2011. ápr. 3. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha tápszeres a babád, 4 hónaposan nyugodtan elkezdhetetd a hozzátáplálást.

Nekem is kevés volt a tejem sajnos, 4 hónaposan már csak tápszert kapott, így elkezdtük a hozzátáplálást. Almalével kezdtük, aztán reszeltem almát. A lényeg, hogy amit először kóstoltok mindig csak 1-2 kanállal kapjon, hogy tudd, nem allergiás-e, vagy hasfájós tőle.

Alma után jöhet a barack (először lé, bár én rögtön pürét adtam belőle már), aztán sütőtök, krumli.

Ne ijedj meg, ha az elején fintorog, esetleg öklendezik is, csak azért van, mert még szokatlan neki az új íz, az új állag és a kanál is.

Sok sikert és jó étvágyat a babádnak! :)

2011. ápr. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális választ, azt hittem le leszek hurrogva. Már kóstolta a főtt krumplit almával, ma pedig megkóstoltuk a sütőtököt. 3 és fél hónapos. Nem is fintorgott, nagyon élvezte. És amikor szilárdat eszik, utána olyan jót alszik. Ha csak tápszert kap akkor nem alszik többet fél óránál és éhes. Szerintem nem elég neki a tápanyag ami benne van.
2011. ápr. 3. 19:59
 3/8 anonim ***** válasza:
szia.nekem sajnos csak 1-2 hétig volt tejem,akkor is kevés és tápszert adtam neki kis kora óta.hozzátáplálni 3 hónap 3 hetesen kezdtem,tejpéppel(amit lehet kapni drogériákban is)tetszett neki...azután jött az alma,barack,sütőtök.csak tényleg először 1-2 kanál,ha nem pöttyösödik ki,vagy nem hány tőle,akkor nyugodtan ehet,amennyi jólesik neki:)
2011. ápr. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 krisztivan ***** válasza:
Mi is elkezdtük majdnem 4 hós volt már a fiam.Nálunk cici+tápszer volt a menű és a tápot akartam kiváltani.Nem kellett először neki semmi.3 nap próbálkozás után abbahagytam.Két hét múlva megette a gyümölcsöket és nem lehetett kóstoltatni mert nem fogadta el onnantól kezdve a tápot.Így ami izlett neki,abból rögtön megevett amennyi jól esett neki.Semmitől nincs baja.Nem ette a zöldségeket hiába főztem,vettem bébiételt.Egyszer nem volt már idő pepecselni és adtam neki a zöldségeket a levesünkből,úgy ette,hogy öröm volt nézi.Azóta is füszereznem kell a főziket különben nem eszi meg.7 hós.
2011. ápr. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Most ugy csinalom hogy 2 naponta kap valamit. Adhatom neki minden nap? Es a babarizst hogy csinaljatok? Folyosra hogy meg tudja ini cumisuvegbol vagy surure hogy kanallal egye? Eloszor csak napi 1x adjak neki szilardat vagy kaphat ebedre puret, vacsorara meg babarizst?

Koszi a valaszokat!

2011. ápr. 3. 22:18
 6/8 anonim ***** válasza:
KANÁLLAL ADD NEKI.SZERINTEM ELEINTE ELÉG EGYSZER IS A SZILÁRD ÉTEL
2011. ápr. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a védőnő azt javasolta, hogy először krumplit, répát kapjon 4 hónaposan, ha már hozzátápláljuk és utána jöhet a gyümölcs. Eleinte tízóraira kapott egy-két kanállal, majd ebédre...De elég hamar kérte a következő etetésre is. Úgy veszed észre, hogy nem a szopit keresi, hanem kifigyeli a kaját a szádból. :) Nálunk legalábbis így volt. Mire 5 hónaposak lettünk már 4 étkezésre kapott valamit, persze utána szopi volt. (Bocs azt nem írtam, hogy kevés volt a tejem. Így tudtam és tudok most is szoptatni.)
2011. ápr. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, tenyleg nagyon jo hogy van olyan aki egyetert velem.. :)
2011. ápr. 4. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!