Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2010. márciusi babák-mamák...

2010. márciusi babák-mamák hogy vagytok? Van olyan aki elkezdte már a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
2010. aug. 17. 18:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Babám:

március 31.

3600 grammal született, jelenleg 6800 gramm.

A kóstoltatást kezdtük 2 hete doktornő javaslatára. Ezek még nem mennyiségek, csak nyalogatja a kanalat, ismerkedik az új ízekkel. Nem rohanunk.......minden hétre egy új íz, és még így sem eszik meg nagy mennyiséget. Csak két etetés között pici kóstoltatás.

Egy hete hátról hasra fordul, ezt napjában vagy 20x gyakorolja.

Sajnos elég sírós, nyugtalan baba. Nehéz lekötni a figyelmét. Ezen kívül baromi frontérzékeny, szóval nagyon változóak a napjaink. De imádom......


Mama:

Nos változó kedélyállapot. Valószínű még a hormonok.

Néha könnyedén megy minden, néha olyan vagyok, mint egy zombi.

Sajnos tejem már több, mint egy hónapja nincs. Így az első menszimmel is találkoztam már.

Apával a házasélet jobb, mint Baba előtt.


Hát röviden ennyi jutott eszembe.

És Te kedves Kérdező?

2010. aug. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Márc. közepén született a fiam, most 7.5kg, 65 cm. Jól vagyunk, csak nagyon nyáladzik szegény, tuti jön a foga. csak anyatejes, napi 6x eszik, még egy hónapot várok a HT-sal. Már forog minkét irányba, rengeteget magyaráz, cukkerke. :)


És Ti?

2010. aug. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Én március elején szültem a kislányomat, 3900 grammal és 54 cm-rel. Most 7200 gramm és 66 cm.

Mindent nagyon korán kezdett csinálni.

9 hetesen fordult hasról hátra, pont 4 hónaposan hátról hasra.

Mostanában bicepszre gyúrok, állandóan állni akar, rugózgat. :)

Szoptatok, van tejem bőven, de 1 hete adtam neki almalevet és almát. (Védőnőm és orvosom nyaggadtak, mert kicsit vashiányos volt a pici.)

Foga még nem jön,de nyálzik, sikkangat 1 hete, nagyon mosolygós baba. Imádom.

Éjjel kétszer kel szopizni.


Én jól vagyok, élvezem a szerepemet. Néha vágyódom ugyan arra, hogy kicsit egyedül legyek, nyugiban. Ma lementem a boltba egyedül, de már rohantam vissza. :)

20 kilót híztam a terhesség alatt, még 7 rajtam van, de nem csináltam/csinálok semmit. Lusta vagyok. :)

Meg 185 centi is vagyok, így elég jól eloszlik rajtam, de ülve azért van egy kis úszógumim. :(

De ha a bogyóra nézek, nem is zavar annyira. :)

2010. aug. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Te is írj pár sort Kérdező! :)
2010. aug. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Március közepén érkezett a kisfiam! Nagyon sokat mozog, forog, rugózik. Nagyon figyelmes, egyre több figyelmet igényel. Megkezdtük a htáplálást, egyenlőre mindent szeret (alma, barack, sütőtök, ma kapott szilvát). Én még baátkozom a testem változásaval!:)(: És te?
2010. aug. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ja és 70cm, 7100dr.

Előző voltam!

2010. aug. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Március 19-én született a kislányom. 2900gr és 49 cm-rel. Most 7540 gr és 64 cm. Örökmozgó kiscsajszi. 3 hónapos korában hátról hasra fordult, azt gyakorolta kb. 1 hónapig, és most már nem hajlandó ezt csinálni. Legújabb, hogy háton kúszik hátrafelé, a bokáját leteszi megemeli a fenekét és nyomja magát hátrafelé. Állandóan beszélget, a nyála ömlik kb 1,5 hónapos korától. A védőnő mindig azt mondja, hogy már csak napok kérdése, de még nem jött elő egy fogacska sem. Szeret enni, anyatejes és tápszeres is. Mi már egy étkezést kiváltottunk. Evett már krumplit, répát, almát, barackot. Most ezeket csinálom neki ebédre: krumpli alma, krumpli répa, krumpli barack. Imádja!! Hiába, hogy tápszert is kap nagyon szeret cicizni, ha még egy étkezést ki tudnánk váltani, elég lenne az anyatej neki. Most erre gyúrunk. Az éjszakát végigalussza, este eszik és utána csak reggel 6-7 óra felé. Naponta 3-4 x alszik, általában 1x 2-2,5 órát, aztán a többi már csak kb. fél óra.

Én jól vagyok, még mensim nem volt azóta. Imádom a kislányomat. Rengeteget beszélgetünk, játszunk. Egy percet nem tudok elképzelni nélküle (pedig második baba, az első 8 éves). Estére általában bedőlök az ágyba, mint akit agyonvertek. Úgy nőgyógyilag nincsen gondom. Szerencsére simán szültem, gátvédelemmel, csak egy kis felületi sérülés volt, varrás nélkül, ami pár nap alatt helyrejött.

És te? Olyan jó végre márciusi babákról is hallani!!Írj te is!!!!!!

Mindenkinek szép napot!!!:))

2010. aug. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még annyit, hogy már egyedül ül, és állandóan állna. Ha állhat önelégült vigyor van a kis fején és nagyon élvezi.
2010. aug. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Olyan jó,és megnyugtató babócámmal egykorú mamik helyzetjelentését olvasni!Lehet hogy pár hónapja a joslófájásainkról folytattunk eszmecserét...

Második gyermekemmel vagyok itthon,nagyon élvezem.Már nem izgulok annyira,mint az elsőnél valahogy ösztönösen jönnek a dolgok.

3200g-mal született,most 7kg körül mozgunk.Még csak szoptatok,ill. tegnap kapott egy-két falat barit.De egy picit szomorkás a hangulatom,mert úgy rohan az idő!!!Érdekes hogy csak a második babymnél érzem így.

Kisfiam is mindent korának megfelelően csinál,forgunk,gőgicsélünk,a kádban már inkább ülni szeretünk,játszik ügyesen.A babakocsizásnál a mózesben alig férünk el,de még pár hetet várok a sportrésszel mert abban meg olyan falatkának tűnünk.Szóval nálunk is minden rendben,imádom őket,és tényleg élvezem a velük töltött időt!

Ami néha jól esne,egy -egy anyucival elbeszélgetni. Próbálnék fórumozni,de valahogy nem találtam olyan topicot...De most örülök hogy ilyen sok kedves mamival váltottunk egy-két sort,és főleg 2010.márciusiakkal...!!!

Köszi a válaszokat kedves anyucik!!!!!!!!:)))))))))

2010. aug. 18. 08:18
 10/10 A kérdező kommentje:

Ja,megint én!!!

Azt elfelejtettem írni,ügyesen hamiztok!Mi is elkezdjük most már "hivatalosabban",de valahogy úgy elpörgött ez a pár hónap hogy mire észbekapok...

A nagylányomat ilyenkor már etettem,szerintem a kiváncsiság is hajtott.Végülis öcsi így is szépen fejlődött,meg hát olyan hamar elrepül ez a babázós időszak élvezzük ki minden percét!!!

Mégegyszer puszi mindenkinek!

2010. aug. 18. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!