Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasfájásra mi vált be anyateje...

Hasfájásra mi vált be anyatejes babánál?

Figyelt kérdés
Tudom már elcsépelt a kérdés, de az utóbbi napokban már elviselhetetlen a fiam. Vagyis nem ő szegénykém, hanem ez a hasfájás. 2 hónapos múlt és minden szopinak hatalmas ordítás a vége, elkezd enni és 2-3 perc múlva kiköpi, rángatja a lábát és sikítva sír. Eddig még kordába tartottuk ezt a pocak dolgot, de 4-5 napja ez megy minden etetésnél, kivéve hajnalban meg reggel. Sokszor nem is eszik csak azt a pár kortyot, utána persze hamar megéhezik és kezdődik elölről. Gondolom ez sem tesz jót a pocaknak. Lehet valamit ezzel kezdeni. Lassan már csak vízen és kenyéren élek, hogy ne fájjon neki, de így sem jó! Bármit eszek fáj és fáj! Úgy sajnálom szegényt!
2011. ápr. 3. 22:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekünk az Infacol vált be,evés előtt mondjuk mikor elkezdetek hozzákészülni.Enni meg egyél rendesen kivéve azt,ami téged is puffaszt.Nem azért fáj a hasa mert olyat eszel.Pár nap azért kell a hatás teljes eléréséhez és minden kaja előtt kell adni.Amúgy van még más készítmény is,de szinte mindegyiknek a hatóanyaga ugyanaz.Kipróbáltuk még a Gripe Water-t is(Angolvíz)de nekünk egyáltalán nem használt.Amúgy ajánlják még azt is,hogy altasd hason ill.min.2-2.5 óra teljen el két etetés között.

"Az Ifacolt a csecsemők fokozott gázképződés és levegőnyelés okozta hascsikarásának, bélgörcsének megszüntetésére adják. A bélgörcsöket az okozza, hogy a baba beleiben a gázok habszerűen, sok kicsi buborék formájában vannak jelen, melyek eltávozása nehézségbe ütközik. Az Infacol ezeket a kis buborékokat nagyokká alakítja megkönnyítve ezáltal a szelekkel és levegővel való mielőbbi távozásukat.

Az Infacol fizikai úton, szünteti meg tehát az emésztési zavarok, levegőnyelés vagy egyes ételek okozta gázfelhalmozódást a gyomor- bélrendszerben.

A hatóanyag a csecsemő gyomrából, beleiből nem szívódik fel, így általános hatást, így mellékhatást nem tud kifejteni."

2011. ápr. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Espumisan cseppek vagy infacol. Mind a kettő segít pukizni. Az én kisfiamnak a régen bevált hagyma tea segített! :)
2011. ápr. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen az infacol kivételével mindent kipróbáltam, és hason alszik, 3-4 óránként eszik, ha sikerül normális adagot megetetnem vele a nagy ordítások közepette. :((

Csak azt nem értem, hogy amúgy etetések között egész jól elvan, nem panaszkodik alszik, nézelődik, néha fájdalmasan felsír, de pár perc és elmúlik. Evés közben kezdene el ennyire görcsölni a hasija?

2011. ápr. 3. 22:28
 4/11 anonim ***** válasza:
Ismerős a dolog :-( Minden etetés előtt 15 csepp Espumisant adtam neki és mindig büfiztettem. Ez segített! Remélem, hamar túl lesztek a hasfájáson!
2011. ápr. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Próbáljátok ki a szélcsövet, a lányom nagyon kólikás volt, semmilyen gyógyszer nem segített, csak ez. Gyerekorvos javasolta, és utána sokkal könnyebb lett.
2011. ápr. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Gripe water evés közben. Vagy hordozókendő. NEkünk az vált be igazán, ugyanis csak függőlegesen tudtam úgy etetni, hogy ne nyeljen rengeteg levegőt (mohó, sír, és ömlik a tejem...), úgy fogni pedig rettentően fárasztó lett volna. Szóval mi kendőztünk itthon, utcán, és így elejét vettük a nagy sírásoknak, babakocsiban egy hónapja nem feküdt...
2011. ápr. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
INFACOL volt a tuti, viszont tényleg minden szopi előtt kellett adni, hogy hasson, nem mertem először, de a tájékoztató, meg a doki megnyugtatott aki szintén két gyerekének is adta, így bevált.
2011. ápr. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk az espumisan rontott a dolgon, az infacol meg nem ért semmit, se a teák.

2 csecsemőorvos javaslatára elkezdtük 3 óránkét etetni,mert előtte igény szerint szopizott, és mióta 3 óránként eszik alig fáj a pocakja, csak akkor amikor kakil és távoznak a szelek, de tényleg alig sír.Persze ha pl 2,5 óra múlva éhes nem éheztetem.

És semmit nem adunk neki, max vizet és ha minden kötél szakad szélcső.

Minden jót!

2011. ápr. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi lányok!

Ma nem is volt sírás. Minden alkalommal szépen evett, nem is kérte csak 3,5-4 óránként. Este megfájdult a poci 6 óra fele, akkor 1 órát sírt, de legalább evésnél nem.

Holnap megyünk oltásra, kikérem a dokinéni véleményét.


Még egy kérdés. Elég sokat csuklik etetések között is, szerintetek cici helyett adjak neki vizet, hogy ne fájjon a hasa az össze vissza evéstől. Mert ha csuklik nagyon zavarja, ilyenkor cicire teszem iszik kicsit és általában az ilyenek után kezdődik a nyűglődés.

2011. ápr. 4. 21:40
 10/11 anonim ***** válasza:
Őt zavarja a csuklás vagy téged? 9 hetes kisbabám minden evés után csuklik, van, hogy 40 percig. De egyáltalán nem zavarja. Amikor már én nem tudom hallgatni, vizet adok neki. Valószínűleg az új tej, ahogy keveredik a félig megemésztettel, az fekszi meg a hasát. HA kibírja, szerintem semmit ne adj neki. :)
2011. ápr. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!