Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miben altattátok nyáron...

Miben altattátok nyáron éjszaka az újszülötteket? Nyáron fontos vizet adni a babának a nagy melegben? Pontosan mik tartoztak nektek a nyári babakelengyébe?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 4. 19:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
én juniban szültem ,és egy bodyban altattam, + takaró. első pár éjjel volt h adtam rá rugit is. nekem rövid bodyk, ujjatlanok, pár rugi, sok anyag pelus(10), kis vékony sapika, és anyutól kaptunk vékony textil pelust nagyobb méretű mint a normál, és vékonyabb sokkal, az nagyon jól jött mikor mentünk sétálni, mi már pár naposan kivittük, és azzal letakartuk a babakocsit nagyon jó h kaptunk, mert utánna ha autóztunk... és nagyon rásütött a nap azzal nyugodtan letakartam mert vékony, levegő bőven ment alá, de felfogta a napot. nagyjából ennyivel nyitottunk, meg persze a pelenkázó, kiskád, törcsi... és utánna amik kellettek szépen sorba beszereztük, mert mi pl pólyát kaptunk kölcsönbe de 1X nem használtuk. így előre nem vásároltunk össze mindent, ami kellett azt vettük csak, és ezt menet közbe magunknak kitapasztaltunk.
2011. ápr. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
ja! és az lemaradt h igen adtam neki forralt hűlt vizet mindíg... de ezt ősszel el is "vettem" tőle.
2011. ápr. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia!Én tavaly júni végén szültem,és rövidujjú bodyban és nagyon vékony ujjatlan hálózsákban altattam.Mivel mi tetőtérben vagyunk itt 29 fok van bent nyáron így adtam neki vizet.
2011. ápr. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

-Hosszú ujjú bodyban, és hálózsákban altattam.


-Ha szopik, és van bőven tejcsi, akkor nem szükséges a víz, mert ha szomjas, akkor úgyis csak pár kortyot fog belőle szívni, az épp elég neki. Nekem nagyrészt anyatejes volt, de néha kellett egy kis tápi is, így Én adtam neki egy kis vizet is néha, ha nagyon meleg volt.


-Huh, nekem egy csomó felesleges dolgom volt, de írom mi az ami szerintem fontos:

-3-3 rövid-hosszú ujjú body

-3 rugi

-kesztyű!!!!! már a kórházba is kell, mert karmolják magukat(én a H&M-ben vettem)

-3 kis zokni,

-vastagabb kabátka, vagy autószsák, ha hidegebb lenne, mikor jöttök haza

-kókuszpólya

-newborn pelus(nekünk a huggies jött be, viszont a nagyobb méretek ebből nem jók)

-15 textilpelus

-avent cumisüveg 2 db

-cumi 2 db

-chicco fertőtlenítő folyadék

-újszülöttsapi 2 db

-kis pléd 2 db(vastagabb, vékonyabb)

-hősugárzó a szobába, mikor fürdettük

-porszívós orrszívó, lázmérő(ajánlom a cumisat-pl.Brendonban van)

-autóüvegre cuppantós napvédő, már ha van autótok

-rácsvédő, 2 db gumislepi, ágynemű+huzat

-hypoallergén mosószer, és öblítő(DM-s nagyon jó, illatmentes)

-vmi kislámpa a szobában, éjjelre

-kiskád+állvány+babának törölköző

hát hirtelen ennyi jutott eszembe...:-)

2011. ápr. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!:)Sokat segítettetek!!!
2011. ápr. 4. 20:22
 6/8 anonim ***** válasza:

Mivel kánikulában született, rövidujjú body, vékony pléd (kint is, bent is 30 fok volt). Aztán ha hűvösebb napok voltak, akkor vékonyabb rugdalózó), majd kitapasztalod. Az első hetekben gyakran szopizott, igény szerint, néha forralt vizet adtam kanállal, de nem nagyon kérte.

A babákra melegben is kell kistakaró a pocakjukra és zokni is, mert még nem jó a vérkeringésük. Olyan nincs, hogy nyári kelengye, mert nyáron is lehet 15 fok is.

Ja, és nehogy adjál rá kesztyűt, a kis puha körmei az elején még leszakadoznak, akkorát nem karmol, viszont folyton markolni fog és ugye ha kesztyűt teszel rá, nem tud szabadon mozogni a keze!

2011. ápr. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak a vizes kerdeshez szolnek hozza. Ha anyatejes a baba, nincs szukseg vizre, mert a tejjel megkap mindent, max., ha szomjas, lehet gyakrabban szoptatni. Amennyi vizet adsz neki, annyival kevesebb tejet fog szopizni.
2011. ápr. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

júliusi a babám. a nagy hőségben 1x próbáltam neki vizet adni, nem kérte és meg örültem neki. elég az anyatej, legfeljebb sűrűbben kell szoptatni.

én nappal bodyt, zoknit adtam rá, ha kimentünk, akkor még sapkát és egy vékony takarót (pl.pelust)

éjjel body, rugi és vékony takaró (ha jól emlékszem, csak egy nagyprána huzatát használtuk.)

2011. ápr. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!