Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hűtőfürdőt pontosan hogyan...

Hűtőfürdőt pontosan hogyan kell csinálni?

Figyelt kérdés
kisfiam most gyógyult meg,ami a náthát illeti.voltunk orvosnál is tegnap,minden rendben volt.estére viszont hőemelkedése lett.kapott kúpot,fel sem kelt reggelig,pedig szokott.reggel szintén meleg volt(popsiban mérve38.5,amiből,tudom0.5 lejön)szóval nurofent kapott,ami lejjebb vitte,aztán megint kúpot,de még mindig37.8,ami még nem jó,igaz?hűtőfürdőre gondoltam,mert szerintem a foga is lehet...több jön neki egyszerre :(
2011. ápr. 5. 14:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én 38,5 alatt nem csillapítok lázat. (popsiban mérve nem levonva) A dokinénink is azt mondta, hogy csak e felett kell lázcsillapító, és ha az nem viszi le, akkor hűtőfürdő. 37,8-ra szerintem felesleges a hűtőfürdő. Öltöztesd lengébben (amennyire a hőmérséklet megengedi) és le fog menni a hőemelkedés. Főleg, ha a foga miatt van.

A fiam most beteg, volt 39,4 láza, na akkor a kúp után hűtőfürdőztem, de azóta max 38,2-ig megy fel, nem adok lázcsillapítót sem. A láz arra van, hogy a vírusokat ne engedje elszaporodni, a szervezet önvédelme, ezért nem kell, csak a lázat csillapítani. Ez azért 38,5 mert ha levonjuk a 0,5-öt, akkor lesz 38.


Egyébként én is itt tájékozódtam a hűtőfürdővel kapcsolatban: normál hőmérsékletű vizet kell engedni, amiben normálisan is fürdik, majd folyamatosan hideg vízzel hűteni 30-32 fokig. 10-15 percet lehet benne a gyerkőc. Ha nem megy le, akkor megint. 2-3-szor meg lehet ismételni. Az a jó, ha nyakig benne fekszik, az arcát is lehet mosogatni. A fiam ordított (nem túl kellemes) még úgy is, hogy csak ült benne, és én mosogattam a hűvös vízzel. De hatásos volt. Szerintem nálatok nem kell most semmit tenni.

2011. ápr. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ennyinél azért még ne kínozd hűtőfürdővel. Elég 39 fölött hűtőzni. egyébként belerakod kellemes meleg vízbe és folyamatosan hűtöd neki a vizet. Amíg langyos nem lesz.
2011. ápr. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Hol mérted a 37,8at? Popsiban le kell vonni 0,5 azt ugye tudod? Egyébként az már nem vészes.

A fürdőt úgy csináld, hogy először langyos vízbe tedd bele a babád és fokozatosan öntsd hozzá a hidegebb vizet, de azért ne legyen jéghideg!

2011. ápr. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Csak 38 fölött kell a kúpot használni.Alatta nem szabad!Hűtőfürdőt makacs, magas láz esetén kell alkalmazni.(Én 39 fölött szoktam, ha nem használ a kúp 20 perc után.)

37-38 fokos vízbe beleültetni a babát, és fokozatosan hűteni a vizet.Ne legyen hidegebb 30 foknál, és ne tartson 10 pecnél tovább.

2011. ápr. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

micsoda???? 37,8-nál hűtőfürdő????? nem kínozd már feleslegesen.....

amúgy 38,5 fokTÓL KELL lázat csillapítani (ez már a levont érték)!!!!! 38 foknál nem szabad csillapítani, mert az immunrendszernének dolgoznia kell! ha mindig csillapítod 38 foknál is, sokat lesz beteg, lázas, nem győzi le az immunrendszere.

38,5 foktól kell csillapítani és hűtőfürdőt meg e fölött kell alkalmazni!

biztos, hogy a fogzás miatt van láza a leírtak alapján, akkor meg pláne ne adj kúpot.

fura, hogy ezt nem tudtad, remélem segítettem.

2011. ápr. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszönöm.igen popsiban.tudom,hogy levonva az 37.3,csak az aggaszt,hogy ma már 3-szor kapott lázcsillapítót és nem megy lejjebb a hőemelkedése
2011. ápr. 5. 14:57
 7/13 anonim ***** válasza:
szia, mult héten voltunk mi is doktornonél, még idáig nem voltunk betegek. Ezért jol megkérdeztem mindent, nekunk azt mondta a doktorno, hogy borogatást csak 40 fokos láznál kell alkalmazni-langyos vizes borogatás, lábára viszont adjunk zoknit. Lázcsillapítot pedig 38 fok felett. Nekem így mondta a doktorno.
2011. ápr. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
nekem a védőnő azt mondta,hogy 38 popsiban mérve már hőemelkedés és adjak kúpot.de akkor nem teszem,köszönöm a segítséget
2011. ápr. 5. 15:00
 9/13 anonim ***** válasza:
Nagyon kiszúrsz szegény babával ha ennyire adod neki a lázcsillapítót. Ne tedd, nagyon pórul fogsz járni ha lesz egy makacsabb betegsége, akkor majd tényleg semmivel nem tudod levinni a lázát. Hagyd az immunrendszerét hagy dolgozzon. 37,3 még csak nem is mondható hőemelkedésnek sem.
2011. ápr. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
bocsi, rosszul írtam 38,5 felett lázcsillapítot
2011. ápr. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!