Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptatás alatt hogy kell a...

Szoptatás alatt hogy kell a hűtőfürdőt meg csinálni? 5 hós a kisfiam és 39,2 fokos lázam van.

Figyelt kérdés
Algopirint vettem be,de nem igazán viszi lejjebb.
2010. jan. 5. 18:30
 1/6 anonim ***** válasza:

úgy tudom 37fokos vízbe kell ülni és mindig engedsz hozzá egy kis hideg vizet. szerintem az, hogy szoptatsz, nem változtat rajta.

jobbulást!!!

2010. jan. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én kellemes langyos vizet engedtem magamra,majd lassan hűtöttem.(zuhany alatt).


Jobbulást!

2010. jan. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"A láz fizikai csillapításának egyik leggyakrabban alkalmazott módszere.


A beteget derékig ültessük a számára kellemes, szokásos hőmérsékletű fürdővízbe, majd a láb felől fokozatosan engedjük hozzá a hideg vizet és folyamatos keverjük el. Addig hűtsük a vizet, amíg a beteg bőre sápadt színű lesz, illetve márványmintázat jelenik meg a bőr felszínén, ami a bőr hajszálereinek összehúzódását mutatja. A sovány betegeknél ez hamarabb bekövetkezik. A már lehűlt vízben 5–10 perc szükséges ahhoz, hogy a beteg teste is átvegye az alacsonyabb hőmérsékletet." Ha a melledet nem éri hosszú ideig hideg víz, a tejelválasztást nem fogja befolyásolni. Emellett meg amúgy se jéghideg vízzel kell hűteni magad (úszni is lehet szoptatás alatt).


Alkalmazása több szempontból is előnyös, mellékhatása gyakorlatilag nincs, allergiás reakciót sem okozhat, mint a gyógyszerek. Magas láz esetén a gyógyszeres terápia hatékony kiegészítése lehet.

2010. jan. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia!Én kb egy hónapja voltam nagyon lázas,akkor az orvos azt tanácsolta hogy zuhannyal hűtsem magam ha kell fél óránként a mellre semmiképpen ne menjen a hűs víz mert megzavarhatja a tejtermelést.Zuhanyozás után nem szabad sok takaróval takarózni még akkor sem ha nagyon fázol és rengeteg rengeteg folyadékot igyál az is segit a lázat csillapitani!Jobbulást kivánok Neked!üdv 3 gyermekes anyuka
2010. jan. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ugy is lehet, hogy egy nagy torulkozot szobahomersekletu vizbe martassz, kicsavarod es magadra tekered, majd arra ezgy szarazat. Garantaltan leviszi. Csuklora is nagyon jo hidegvizes borogatast tenni.

Jo egeszseget!

2010. jan. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem szoptathattam 38 fok felett. Miért? Bocs az off-ért.
2010. jan. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!