Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik korán kezdték a bilire...

Akik korán kezdték a bilire szoktatást, miket tudtok tanácsolni? Szeretném, ha minél hamarabb rászokna a bilire a kisfiam, most 10 hós. Ellen tanácsokat nem kérek.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 5. 20:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ültesd rá.
2011. ápr. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

[link]


előző

2011. ápr. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A nyáron lesz 1 éves, szeretném én is bilire szoktatni a nyáron.

Nekem ezt tanácsolták: Gyakran kell rátenni. Ha sikerül a bilibe nagyon megdicsérni. Ébredés után, étkezések után is rá kell ültetni.

Most figyelem mikor szokott, hogy "jelzi" ha kakil, aztán majd próbálom akkor ráültetni.

2011. ápr. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

első és második vagyok

ez mind nagyon szép, én is ültetegtem bilire, már nyáron is próbálgattam(akkor volt 1,5), de ha nem érdekli,akkor csinálhattok bármit:-(((

2011. ápr. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

3. vagyok

Igen, ez így van, még nem tudom, hogy fogja -e érdekelni a bili dolog, ha nem akkor marad a pelus.

2011. ápr. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

1 évesen megpróbáltam, de nem akart ülni rajta. 1 hónappal később újrapróbáltam, akkor már rajta maradt.

Zenélős bili jött be nekünk.

Szabályaim:

- a gyereket mindíg megdícsérem és mindíg közösen megnézzük, hogy mit csinált a bilibe, néha tapsolunk is.

- a bili nem játékszer, szóval, ha nem ül rajta épp, akkor el van téve, hogy ne játsszon vele

- néha teát is kap bilizés közben, hogy jobban menjen:)

2011. ápr. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
Tök mindegy mit csinálsz,ha nem érett a gyerek rá...
2011. ápr. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%
Tudom azt írtad, nem kérsz ellen választ, de kérlek olvasd el: bölcsődei gondozónő vagyok.Nem egy gyerkőcöt láttam, akit a szülő próbált azelőtt bilire szoktatni, hogy megérett volna rá. A gyerek teljesen görcsös lett, egyre kevésbé ment a bilire szoktatás, folyton bepisilt, bekakilt, de mivel szégyellte, elbújt, eltitkolta. Sok ilyen "gyerekem" még az oviban sem szobatiszta. Nagyon el lehet ám ezt a dolgot rontani. Én tudom hogy a pelenka drága, de a kis agyonnyúzott lelkét nem tudod majd semmilyen pénzből helyre hozni. (vagy csak nagyon sokára)
2011. ápr. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

az enyém 20 hónapos, egy időben "szólt" miután bekakilt, vettem is gyorsan egy zenélős bilit

eddig egy kezemen meg tudom számolni hányszor ült rá, kb fél percre. ha ráül is, rögtön feláll, hiába mondtunk neki akármit, pisiltettük a macit, zenéltettük a bilit, mit sem ért.

és mit tudok vele csinálni? semmit. erőszakkal nem ültethetem a bilin, szóval talán a nyáron lesz valami előrelépés

én olvasgattam erről, és mindenhol azt írják, hogy 2 éves korukig nem érettek a szobatisztaságra

2011. ápr. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
64%

Jó de akkor a mostani huszon évesek (meg idősebbek) mind-mind lelkisérültek? mert idő előtt lettek biliztetve? Hiszen akkor nem volt szokás három éves korig pelenkázni... Az hogy az ember felkínálja a gyereknek a bilizés lehetőségét, nem azt jelenti, hogy erőszakosan szoktatja. Csak korán megismerkedik vele, tudja mire való, és nem lesz újdonság, mikor megérik rá. Van aki két évesen, van aki előbb, más később. Én csak egy anyuka vagyok, de azért jó néhány óvodáskorú gyerekkel rendelkező családot ismerek, és rengetegnél volt probléma a szobatisztaságra szoktatás, ha 2 éves kor után kezdték. Csak 7-en ! az ovit se kezdhették el, mert nem sikerült 3 éves korukra leszoktatni őket a pelenkáról.



Na de a kérdéshez.

Semmi erőszakosság.

Legyen egy bili, mutasd meg neki, ismerkedjen vele. Fürdés előtt javaslom eleinte ráültetni. Ilyenkor a legtöbb baba szokott pisilni. Ha sikerül nagy dícséret, ha nem, akkor semmi gond :)

Ha már többször sikerült bilibe produkálni este, akkor lehet napközben is felkínálni, ha pisilnie kell.


Saját tapasztalatok:


Nem terveztem korán bilizni, de a nagyobbik lányomnak csúnya pelenkakiütése jött elő 10 hósan. Sokat kellett levegőztetni a bőrét, ezért vettünk egy bilit. nem gondoltam, hogy ilyen hamar ráérez majd, de még 1,5 éves sem volt, amikortól egyszerűen nem volt hajlandó pelenkába pisilni, visszatartotta inkább. Akkor le is vettük végleg a pelenkát.


A kisebbik lányom most 15 hós. Kb 10 hós kora óta van bilink. Nem csak, hogy produkál bele, de napközben is ő hozza, és akkor vetkőzés, és abba pisil. És roppant büszke magára, és én is rá.


Ja, egyébként boldog, kiegyensúlyozott gyerekek :) És nincsenek anyagi gondjaink, telik pelenkára :)

2011. ápr. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!