Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A te babádnál hogyan történt...

A te babádnál hogyan történt az átállás a normál emésztésre?

Figyelt kérdés
Kizárólag szoptatom a kisfiamat, aki most 5 hónapos, de kb 4-6 hete óriás probléma a kakilás. Egyik pillanatról a másikra a napi egyből nulla lett! Olvastam, hogy amint hatékonyabb lesz az emésztésük és nem folyik át rajtuk szinte emésztetlenül az anyatej, akár a heti egyszeri kakilás is normális... Ezt mondta a gyerekorvos is. Két hetet vártam, majd adtam egy kúpot, hát képzelhetitek... Azóta is csak kúppal megy. Egy másik gyerekorvos azt mondta, adjak hashajtót! Na azt nem adtam. Tapasztalatok?
2011. ápr. 6. 18:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Mi ugyan így voltunk 5 hósan (1 hónapja). Ezért kezdtem el neki adni almát meg krumplit. Persze fokozatosan. Mióta megeszik egy bébiételes üvegnyit azóta van kaki, előfordul, hogy többször is naponta. Nem váltottam ki teljes étkezést de úgy látszik ennyi rostra szüksége volt. Amúgy a Laevolac szirupot nyugodtan adhatod neki néha, gyorsan hat kb 1 és fél óra, és nagyon kíméletes.
2011. ápr. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 melcsiboszi ***** válasza:
Az én kisfiam még csak egyhónapos, de nem lehet, hogy esetleg segítene, ha te ennél-innál több rostot? Pl. rostos gyümölcslevet, több gyümölcsöt, teljes kiőrlésű kenyeret, stb. Csak mert mintha azt hallottam volna, hogy a sok rost, amit az anya eszik, "meghajtja" a babát. Hátha beválna...
2011. ápr. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Laevolac szirupot adj neki inkább, mint állandó jelleggel a kúpot. Folyamatosan csak kúppal kakilni nem egészséges.

Inkább add neki a szirupot, hidd el, pár nap alatt helyreáll a rend odabent.

2011. ápr. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az alma meg a krumpli pont hasfogó ételek, ha elkezded a hozzátáplálást ne ezekkel kezd, hanem mondjuk sütőtökkel, főzőtökkel. Vagy őszibarackkal.
2011. ápr. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Egyrészt valóban azzal is segítheted, ha te eszel több rostos dolgot, őszibarack, szilva, sütőtök, teljes kiőrlésű, magos, barna kenyér, másrészt neki is hashajtóbb gyümikkel kezdjed a hozzátáplálást, sőt azt hiszem van olyan bébi étel ilyen idős babáknak, amiben zabpehely is van. Esetleg próbálhatod vízzel is kínálni, jót tesz a szervezetének. Vigyázz a kúpra, mert hozzászokhat, hogy csak efféle ingerek kiváltására tud majd kakilni!
2011. ápr. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!