Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar beszélni?

Miért nem akar beszélni?

Figyelt kérdés

20 hónapos a kisfiam és még nem mond szavakat.

Illetve egyet: APA

Mindent megért, megérteti magát de nem mond szavakat csak hang utánoz.Állatokat járműveket háztartási gépeket de hiába szeretném nem mondja ki a szót magát pedig sokszor elismételem neki pl ha a kutyát utánozza hogy az a kutya.

Jól van ez egy vagy le van maradva

A te gyereked mennyi szót tudott ennyi idősen?


2011. ápr. 6. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Még rendben van így. Az enyém 25 hónapos, és kb. 5 szót használ, a többit nem. Már sokat kimondott, de nem használja. Kimondja utánam, de aztán többet nem hallom. Néha egész mondatokat is visszahallok, de használni csak 5-6 szót használ rendszeresen.
2011. ápr. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ilyen volt. 3 évesen a szókincse a nem, apa, apuci, apucikácska volt.Elvittem logopédushoz,aki azt mondta,hogy 6 éves korára kell megtanulnia beszélni. (igen csodálkoztam) De szerinte nem hallja a saját hangját, mert nagy az orrmandulája.Kivetettük,és nem fogod elhinni,már a kórházban másnap folyékonyan beszélt.

Viszont egy év múlva kiderült,hogy dislexiás.

Tanácsom:vigyed mindenhova,mert több szem többet lát.

2011. ápr. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A szomszédom kisfia másfél éves és Ő sem beszél csak pár szót! Elvitték orvoshoz, de azt mondták, hogy nincs semmi baja! Az én kislányom 20 hónapos Ő már rengeteg beszél mindent mond, érthetően! Már nagyon korán kezdett beszélni!Mondókákat mond, jóval többet beszél mint a hasonló korú társai!Tehát ez változó! Amúgy valahol azt hallottam hogy a fiúk amúgy is később tanulnak meg beszélni!

Szerintem nem lesz semmi gond, csak légy türelmes,aztán kezd majd beszélni!

Hallottam már olyat is hogy 3 éves korában az oviban egyik napról a másikra elkezdett folyamatosan beszélni, pedig addig alig beszélt!

2011. ápr. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

21hónapos és most kezd el beszélni, napról napra egyre több szót mond, úgy, hogy más is megértse, ne csak én, de még nem az igazi beszéd beszéd.

Niszd-nézd, Ez mi? madá-madár, mata-macska(eddig cica volt), mama, papa, baba(ez hol Ő maga mármint a neve- mi a neved kérdésre ezt válaszolja, hol a többi kisgyerek) pl.

Eddig anya apa, és fejhang, activiti volt az összes "beszéde", meg a bébinyelv pedig túl okos is.

2011. ápr. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kis csajom is 20 hós de ő nagyon rég beszél,mostanra mondatokban mindent!De ne aggódj h nem beszél!Néha jó is :).Körülöttem szinte egy 2 év körül gyerek sem beszél semmit!!Tud ő is de még nem akar főleg ha megért mindent:)!Egyszer csak hirtelen fog mindent mondani:)!
2011. ápr. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Még nem kell aggódnod, a fiúk egyébként is később kezdenek általában beszélni.

Ha 2,5-3 évesen sem beszél, ill. nagyon keveset, akkor vidd el logopédushoz.

Addig meg türelem!!!

(Valószínűleg egyik hétről a másikra beindul majd.)

2011. ápr. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szeptemberben megy közösségbe (25 hósan) és szeretném ha addigra már beszélne hogy megértsék mások is ne csak én.

Szerintetek van rá esély hogy addigra megtanuljon beszélni?

2011. ápr. 6. 20:18
 8/9 anonim ***** válasza:
20hónapos kisfiam sem beszál túl sokat,nem,fa,mam,és egy pár szó elejét,vagy a végét mondja.Nekem is azt mondták ne aggódjak!Te se tedd!
2011. ápr. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tegnapi 19.13 as vagyok!Nem másfél hanem 2,5 éves a szomszéd kis fiú! Bocsi. :)
2011. ápr. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!