Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet, hogy nem akar beszélni?

Lehet, hogy nem akar beszélni?

Figyelt kérdés
A kislányom 15 hónapos. Néhány szót mond: hejte, tik-tak, te (tessék). Ezeken kívül is mondott még pár szót (cica, bácsi, néni, ácsi), de csak egyszer vagy kétszer, ezek mind hetekkel ezelőtt voltak, és azóta sem mondja soha. Újabban minden dolog, amit meg akar nevezni, arra azt mondja, hogy bá. Amúgy nagyon sok mindent ért. Másnál is volt ez így? Ösztönözhetném valahogy?
2011. aug. 22. 08:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Beszélj hozzá természetesen, ne akard kicsikarni belőle, h mondja. Vidd sokat gyerektársaságba. 15 hónaposan egyébként nem értem miért várod még el, h beszéljen. barátnőm fia 3 éves koráig csak kb 20 szót mondott, pedig mindig beszéltek hozzá, tehát fejlődhetett volna. Nála a fordulatot az ovi hozta meg. Onnan rohamosan tanult meg beszélni. mára semmi baja.
2011. aug. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az öcsém(most 7 éves) 3 éves koráig egyetlen szót nem szólt. Ahogy bekerült oviba elkezdett beszélni. Azóta állandóan beszél:D. Én meg gyorsan megtanultam beszélni de 3 éves koromig nem jártam de aztán meg tanultam. Szóval nyugi. :) Ha el jön az idő majd úgyis beszél.


17/L

2011. aug. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

15 hónaposan az én fiam is pont ilyen volt, néha mondott meglepő, értelmes dolgokat: így kell, nagyon jó, nem csücsül.

Aztán hetekig semmi, csak babahablaty.

Ma 20 hónapos, kb. 10 szó van, amit helyesen és magabiztosan használ, és még kb. 10, amit időnként. De tegnap délben, miután befejezte az ebédet azt mondta nekem: vigyél be - kristálytisztán, a férjem is simán értette.

Szóval ne aggódj, okos kis manók ezek, mind megtanul szépen beszélni.

2011. aug. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mégis mit várnál egy 15 hóstól?ez a normális ennyi idősen.
2011. aug. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

15 hónaposan ez a normális. Ne akard ösztönözni, majd fog beszélni. Mesélj neki mesét, beszélj hozzá sokat, de ne erőltesd!

Ha 3 évesen sem beszél, akkor kell szakemberhez fordulni.

2011. aug. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!