Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy 3 hónapos...

Miért van az, hogy 3 hónapos kisbabánk egy óra alvás után felsír, és alig vigasztalódik meg?

Figyelt kérdés
Egy hete csinálja ezt, és nem tudjuk, mi lehet az oka. Éhes nem lehet, alaposan böfizett, nagyon álmos is volt, és mindent ugyanúgy csinálunk a lefektetésnél. Egy óra alvás után sír fel, és utána nagyon nehezen nyugszik meg, pedig mindent megpróbáltunk. Mi lehet az ok szerintetek, és hogyan reagáljunk rá? (felvegyük, ringassuk, hagyjuk magára stb.)
2011. ápr. 6. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
SEMMIKÉPPEN NE HAGYD MAGÁRA!!!Éjszaka vagy nappal csinálja?Lehet az oka fülfájás is,de valoszinüleg szüksége van Rád,érzi a hiányod,probálj meg odabújni elalváskor és pihenj egy kicsit Vele,majd meglátod.Ha többet írsz,lehet könnyebben tudunk segíteni.
2011. ápr. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Éjszakai alvásnál fordul ez elő. Nagyon szépen elalszik, ringatjuk, simogatjuk, és betesszük a kiságyába. Nagyon fáradt, látszik is a szemén, így rögtön elalszik. Aztán egy óra múlva felsír, de tegnap például 2-3 perc után abbahagyta. Lehet, hogy álmában sír, és eddig azzal rontottuk el, hogy odarohantunk hozzá, és így felébresztettük? Nem tudom, mit kellene tennünk, mert én sem akarom magára hagyni, de lehet, hogy azzal teszek rosszat, ha rögtön rohanok hozzá.
2011. ápr. 7. 10:09
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom 7 hónapos és még mindig ezt csinálja.Vlahol azt olvastam,hogy ilyenkor kerülnek az alvás egy másik fázisába és ettől.Nálunk a kiságya az ágyam mellett van és ha felsír csak cumit adok neki meg megsimpgatom.néha van hogy ki is kell venni az ágyából de pár perc és már alszik is az ölemben.aztán beteszem és alszik tovább mintha semmi nem történt volna:)

Szerintem semmiképp se hagyd sírni.

2011. ápr. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazad van, azzal, hogy megsimogatjuk, még nem biztos, hogy felébred. Aztán majd látjuk, hogy felébred-e, ki kell-e vennünk. Azt is megfigyeltük, hogy főleg azokon a napokon fordul ez elő, amikor sűrűbb napja volt, vagy kevesebbet aludt napközben. Sírni semmiképpen nem hagyjuk!!! Meg is szakadna a szívem... Köszönöm, hogy írtatok!
2011. ápr. 7. 19:52
 5/6 S.G.Aniko válasza:

Szerintem valami olyasmi is lehet benne, hogy akik itt írtak, mind ölben ringatják. Ölben elalszik, stb. Szerintem azt várná hogy az egész éjszakát az öledben tölthesse. Vagy rosszat álmodik. Pl az én babám nagyon megijedt egyszer egy kutyaugatástól (azóta is nagyon fél) az nap éjszaka többször is felsírt. Úgy hallottam hogy a babák azt álmodják, amit aznap láttak és éreztek.

Ha ez egyik sem a kettő közül, akkor nem tudom.

Amúgy ha van normális védőnőd, vele bármit megbeszélhetsz. Én tőle tudok nagoyn sok mindent.

2011. ápr. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát igen, ezért nem akarok egyből rohanni. Mindig is úgy csináltuk, hogy amikor már nagyon álmos volt a fürdés és az evés után, ringattuk egy picit, simogattuk és suttogtunk hozzá, aztán így félálomban letettük a kiságyába. Nemrég csinálja ezt a felsírást, de ahogy írtam is, sokszor néhány perc után abbamarad. Azért is gondoljuk, hogy álmodhat, mert hirtelen sír fel, mindenféle nyöszörgés nélkül.

Mindegy, az biztos, hogy nem szabad azonnal felverni az álmából, de ha kitartóan sír, úgyis odamegyünk megvigasztalni. Köszönöm szépen!

2011. ápr. 8. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!