Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koraszülött babám jól fejlődik...

Koraszülött babám jól fejlődik? Többi lent

Figyelt kérdés
Sziasztok!Koraszülött babám 33 hétre született 1950g és 44 cm-rel,12-én leszünk 4 hónaposak és már 4700g és 56cm.Már mosolyog,ha hason van kitámasztja magát,ha megfogom a két kezét húzza magát felfelé ülő pózba.Nyúl a plüss figurák után de még nem tartja meg azokat.Egyre többet gügyög,ja és kúszik előre.Nem tudom,hogy egy korás babának ilyen idős korra miket kell csinálnia és a hozzátáplálást mikor kezdhetem meg.?Melyik időt kell számolni a ténylegest vagy a korrigáltat?8 hétig tudtam szoptatni azóta tápszert eszik.100-130ml-t eszik meg két és fél-három óránként.Az éjszakát már nagyrészt átalussza csak ritkán kel még fel egyszer enni.
2011. ápr. 7. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyen korán született babával járnotok kellene koraszülött utógondozásra, na meg a védőnő és a gyerekorvos is kiemelt figyelemmel követi a baba fejlődését. Ők mit mondtak ezekre a kérdésekre, mert ugye nekik is feltetted?


Mozgásfelődésben általában korrigált korral számolnak, azaz a ti esetetekben a babának azt kell tudnia, amit egy időre született 2 hónaposnak, mert kb ennyi lenne, ha ő is időre született volna. A hpzzátáplálással korababa esetében MINDENKÉPPEN várnék 6 hónapos koráig. Ő még kevesebb időt töltött az anyaméhben, még fejletlenebb az emésztőrendszere, mint egy időre született babáé.


Súlyra nem tudok mit mondani, az én korababám, havi 1 kilót hízott, igaz, ő tisztán anyatejes volt. A kúszás, a kitámasztás, a mosolygás, az értenyúlás jó. Az béredés teljesen egyéni, nem várd el, hogy ekkorra vagy akkorra át fogja aludni az éjszakát, ez nem így működik.


Ami fontos még: koraszülötteknél gyakoribb a hipotónia, aminek a kezelését 5 hónapos korig a leghatékonyabb elkezdeni Dévénnyel. Én a helyedben mindenképp megmutatnám egy dévényes gyógytornásznak, elvinném állapotfelmérésre. Ő a szakember, ő tudja, sokkal jobban, mint itt bármelyik anonim válaszoló, beleértve engem is.

2011. ápr. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat.Természetesen mi is járunk utógondozásra épp most 15-én fogunk menni legközelebb.Eddig a Dévény-tornát senki nem ajánlotta.Természetesen a doktornőnknek is felfogom tenni ezeket a kérdéseket csak kíváncsi voltam más mit gondol ezekről.A védőnők nem sokat foglalkozik velünk.Sokszor nekem kell megkérdezni,hogy mikor mennyünk hozzá,mert ő elfelejti.Ha eddig nem ajánlották a Dévény-tornát akkor lehetséges,hogy nem is kell járnunk,vagy pedig most fog eldőlni a 4 hónapos kontrollon?
2011. ápr. 7. 13:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha hipotón, akkor javasolt a Dévény. De ezt pl a mi gyerekorvosunk se tudta megállapítani, csak a koraszülött neurológus. ha rendszeresen jártok utógondozásra, és eddig még nem merült fel a hipotónia lehetősége, akkor minden rendben. (Mi 5-8 hónapos koráig jártunk.)
2011. ápr. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen járunk rendszeresen utógondozásra és még eddig nem mondta a neonatológus doktornőnk.Remélem nem is lesz semmi gond.Szerintem szépen fejlődik.
2011. ápr. 7. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!