Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Koraszülött kisbabátok hogyan...

Koraszülött kisbabátok hogyan fejlődik?

Figyelt kérdés
Mikor érték utol a többi gyereket a fejlődésben?
2011. febr. 6. 22:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

32. hétre született a kisfiam, de ahogy itt olvasom egyáltalán nem volt soha lemaradva.Egyedűl a magasságra volt kisebb, de az is csak kb fél éves koráig.

Meg pl 2 éves kontrolon azt mondta a védőnő hogy kevesebb a foga mint kéne, de egy hét múlva kijött az öszes. :)

2011. febr. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igaz nekem már nem kisbabám van hanem egy majdnem 5 éves nagyfiam,de azért leirom.

Tesóm fia holnap lesz 5 éves,enyém júliusban tölti az 5évet!A két kiskrapek elég sokat van együtt vagyis nap mint nap láttam a külömbséget.Enyém mindent késöbb kezdett csinálni,járni menni,beszélni.Késöbb kezdte el érdekelni a korabeli játékok is.Nekem van már egy nagyfiam is aki 8 éves.Ezt igazából azért irom hogy volt tapasztalatom,igazából Észre se vettem volna a külömbséget ha a növérem kisfia nem egy idös.Szóval nem volt annyira szembetünö,csak mivel egyidösek,sokat voltak együtt igy igen.

2011. febr. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Lemaradt hogy 29 hétre születtünk.

Még annyit hozzátennénk hogy tartósan beteg vagyunk ezért sokat volt kórházba a kisfiam,gyakorlatilag elsö 2 évet ott töltötte.Biztos az is visszatartott a fejlödésben.

2011. febr. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30.hét elején született és most február 9-én lesz 2 éves.2 hónapot voltunk kórházban.9 hónapos koráig szopott,1 évesen volt 9,5 kg.14 hónaposan járt el.most kb 12-12,5 lehet.Annyira még nem beszél,inkább csak csak szavakat és sokat halandzsázik.Nagyon ördögfióka.A húga tegnap volt 4 hónapos ő időre született.
2011. febr. 7. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Még anyit szeretnék mondani hogy az időre született gyerekek fejlődésében is annyi a különbség, hogy tényleg nem lehet lemaradásokról beszélni, mert ki így-ki úgy fejlődik.

2011. febr. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom nem volt koraszülött, viszont valamiért nagyon alacsony, viszont a súlya rendben volt. Még most is 2 évesen elég picinek számít, mivel 86cm és csak 10,2kg:)
2011. febr. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

a barátnőm kisfia 36 hétre született, most volt 17 hós, kb. 2 hete jár csak. Azonkívül szerintem (van tapasztalatom gyerekekkel azonkívül van egy saját kislányom is, aki most volt 2 éves) eléggé le van maradva dolgokban, utasításokat nem teljesít, az alapvetőt se, hogy gyere ide vagy add ide. alig játszik valamivel, inkább csak ül és eszi a kukipufit meg issza a teáját cumisüvegből.semmi kezdeményezőkészség nincs benne. Szóval pszichomotorosan le van maradva jó pár hónapot. Mondtam a barátnőmnek, vinné el korai fejlesztőbe, ilyenkor még nem gáz a lemaradás, de ő nem akarja. Ő is látja, hogy vmi nem stimmel, de inkább homokba dugja a fejét. :(

Amúgy súlyra -magasságra nincs lemaradva a kisfiú.

2011. febr. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, azért érdeklődök mert nekem 27. hétre született a kislányom és még mindig nincs itthon.Lassan 2 hónapos és csak eszik és alszik az inkubátorban. Első gyerek és nem tudom mire számítsak majd a fejlődésében.

Kérlek írjatok még nekem! :)

2011. febr. 7. 22:30
 9/10 anonim ***** válasza:
szia, utolsó vagyok. én azt mindenképp javaslom, hogy majd vigyétek el korai fejlesztőbe, meg fizikoterápiára, hogy megnézzék, rendesen fejlődik-e. persze lehet, hogy anélkül sem lenne baja, de a szakemberek nagyon jól felismerik, ha valami nem stimmel, amit te esetleg nem látnál vagy látnál de csak rágnád magad, hogy ez vagy az normális-e. és ha korán elkerül az ember a megfelelő helyekre, akkor minden esetleges károsodás nagyon jól kezelhető, míg ha évek múlva ütközik ki egyértelműen, akkor azon már bajos segíteni.
2011. febr. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen igazad lehet,meg fogom keresni a megfelelő szakikat! :)
2011. febr. 10. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!