Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koraszülött babák anyukái!...

Koraszülött babák anyukái! Nektek is többet eszik a babátok? Hogy fejlődik?

Figyelt kérdés

Fiam 34.hétre 2380 grammal született, most 6 hetes 3800 gramm körül van. Naponta 6x eszik, tápszeres, most 120grammokat simán bevág, és ez több, mint amit kéne ennie.(Beba Ha start aktívot eszik.) Néha azt veszem észre, hogy még enne simán, de nem akarom tápszerrel nagyon megtömni, mert megterhelné a pociját.

Nektek is többet eszik mint a napi átlagmennyiség? És hogy fejlődik a babátok?


2009. jún. 10. 15:48
 1/2 anonim ***** válasza:
A lányom 2370grammal született (36. hétre), háromhós koráig másfél óránként szopott és ennek köszönhetően egyenletesen hízott és fejlődött, addigra elérte az 5,5 kilót.
2009. jún. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 35. hétre jött és 2,90-el. Úgy a 10. nap körülre lement 2,67-re, mert sajna csak 4 naposan vehettem először kézbe és akkor volt először mellre téve és nagyon gyengén szopott, és hamar bealudt a cicin. Ráadásul nem folyik a tejem, kevés van. Szóval úgy a 10. napig csak a szopizással próbálkoztunk itthon, de aztán úgy voltam vele, hogy ez nem megy és elkezdtem lefejni a tejem és akkor jöttem rá, hogy kevés is. Azóta amennyit tudok, fejek és üvegből kapja és mellette tápszerezem (Milupa milumil HA start). Sajna sokkal több a táp. Most 6 hetes lesz ő is és jelenleg 3,70 kiló. A védőnő szerint egyszeri adagja ne haladja meg a 70-90 milit, na de az én kisfiam nagyon éhenkórász tud lenni. Gyakran nem elég ez az adag. Volt olyan is, hogy bevágta a 130-at. De igyekszem 100-ig vinni csak, mert tényleg nem jó ha túl sokat eszik. Bár ha sok, azt vissza szokta bukni. Azért ha még éhes, adok neki. Van, hogy csak 60-at eszik, de van, hogy többet. Úgy napi átlag a 600, és 7-szer eszik.

Amúgy nagyon szépen fejlődik. Figyeli a hangokat, az embereket. Imádja nézegetni az arcokat. Sokat szokott mosolyogni is, nagyon édes. És ez már bizony a szocializációs mosoly! :) Sokat bohóckodok neki. És a fejét is nagyon ügyesen tartja, forgatja is.

2009. jún. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!