Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám megszelídíteni?...

Hogyan tudnám megszelídíteni? Fog ez változni? Esetleg lehet összefüggés?

Figyelt kérdés

22 hónapos kisfiam egy perpetuum mobile. :) Sokszor abba belefáradok,hogy nézem.És egész nap nincs megállás,1/2 percig nem tud megmaradni a fenekén (értsétek szó szerint),ezzel az étkezéseket is megkeseríti;ráadásul rossz evő is (születése óta).Nem sok korának megfelelő fejlesztő játékot tudunk játszani vele,mert nem sok minden köti le huzamosabb ideig,meg hát az építéshez,rajzoláshoz,gyurmázáshoz egy helyben kell ülni,tehát kilőve.:(

Sokszor mesélünk (érdekes módon ezt órákig is tudjuk),de csak úgy,hogy mutogatja a képeket,"mondja" melyik milyen állat;mi micsoda;és beszélgetünk;a szó szerinti mesélés még álom,mert ott nem lehet "sűrűn" lapozni ide-oda.

Szeretgetni sem lehet;futó pusziknak és öleléseknek élünk (ettől függetlenül nagyon szeret,mert öt percenként jön,puszil,ölel és mondja :sze;azaz szeretlek).De ha már fölveszed,vonaglik és menni akar tovább.

Plusz megérkezett a dackorszak is,amitől még rosszabb lett minden.

Egyébként két hónapos korától 9 hós koráig Dévényre jártunk vele,mert az egyik oldalán kötöttek voltak az izmai.Mindent(szó szerint) később kezdett csinálni a korabeli társainál.Én hatalmas változást 18-19 hós kora körül vettem észre,de akkorát mintha azóta nem is ő lenne.

Gondoltam már olyanra,hogy most bepótol minden eddig "elmaradt dolgot".Lehet hülyén hangzik,másképp nem tudom megfogalmazni,remélem értitek.Olyan sok mindent tudnék még írni,de már így is kisregény.

Szóval létezhet ilyen összefüggés?Fog ez változni?


2011. ápr. 7. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Ikrek jegyű?
2011. ápr. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen,de ezt nem nehéz kikövetkeztetni a korából (22 hós,júniusban lesz 2 éves;június-ikrek).

Vagy ez az ikrek jellemzői?Minden iker jegyű baba ilyen?

Ismerek én aktív gyerekeket,de az enyémre viccesen én azt szoktam mondani,hogy ez kóros! :)

2011. ápr. 7. 15:38
 3/9 anonim ***** válasza:
Visszaszámoltam, csak nem volt biztos benne, azért kérdeztem. Egyik ismerős kisfiú pont 1 évvel fiatalabb a tiednél, és pont ilyen!!! Viszont hogy mit lehet vele csinálni, azt nem tudom, mert ő szülei sem tudják :( De egyébként igen, ez a tipikus Ikrek temperamentum.
2011. ápr. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom ugyanilyen. Nemrég voltunk anyukámnál, ő azt mondta, hogy ha én ilyen lettem volna, akkor ő diliházban kötött volna ki. Csak nálunk a mesélés sem megy, csak kb. 10 percig. A lányom is rossz evő, keveset eszik, azt is csak akkor, ha rohangálok utána kanállal, ráadásul rossz alvó is.

Ja, és 15 hónapos, bak...

2011. ápr. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem az én fiamról írsz?

Annyi, hogy nálunk még csak pótlásról sem lehet szó, a beszéd kivételével mindent előbb csinált, fényévekkel.

Közös játék? amikor este bibit számolunk. Képeskönyvet is futva nézeget:)

M

2011. ápr. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
szóval megszelídíteni sose tudod majd, idővel benő a feje lágya-remélem:)
2011. ápr. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi elolvastam.

Úr isten mi vár rám! XDDD

Hát majd meglátjuk mire megyünk egymással;én kos vagyok.

Apa meg szép csendben majd behúzódik egy sarokba,ő halak! :D

2011. ápr. 8. 14:30
 9/9 anonim ***** válasza:
Mintha az én lányomról beszéltél volna, 15 hónapos lesz 15-én, már február óta nincs megállás, elkezdett önállóan menni, és egyszerűen nem lehet utolérni, de ugyanakkor jó nagyokat is tud esni, szóval mi is számoljuk a bibiket. Nem tudom már mit csináljak vele, de én is nehezen bírom.
2011. ápr. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!