Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a babám neve olyan, hogy a...

Ha a babám neve olyan, hogy a naptárban több névnap is meg van jelölve, tényleg kötelező a születése utáni első névnapját kijelölni?

Figyelt kérdés
A fiam jan. 30.-án született s após mondta, hogy februárban is van Levente nap, s akkor kellett volna megünnepelni, de mi június 18.-án akarjuk. Ő állította elég sokáig, hogy ez nem így működik. Szerintetek is így van? Én nem értek ehhez, de én úgy gondoltam, akkor jelölöm ki, ha már van választásom, amikor akarom. Tényleg én nem tudom jól? A februárt mi azért sem akarjuk, mert mi febr.2-3 vagyunk az apjával, s januárban, februárban sok a szülinapos, na meg ott van a karácsony, utána szülinapok folyamatosan, s anyagilag is jobb megoldás a i részünkről, mivel júniusban, s nyáron nincs úgy nagyobb ajándékozás.
2011. ápr. 7. 23:36
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
A névnapját akkor tartod amikor akarod. A védőszentjének az ünnepét kell a születéséhez legközelebbi ünnepkor tartani a katolikus hit szerint.
2011. ápr. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!