Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki babája tüdőér szűkülettel...

Aki babája tüdőér szűkülettel született, azoknak is hisztizik a cicin a babájuk?

Figyelt kérdés

Eleinte cumisüvegből volt etetve, s cumit is használunk. Cumizavarra gondoltam, mert a tünetek megegyeznek, s aztán hallottam, hogy mindenkinek a babája, akinek így született, ugyanígy hisztizik cicin.

Nálunk ez megy 2 hónapos kora óta:

Ha eszik, 5-10 perc után úgy elkezd sírni, szinte ordít, s be is vörösödik, hogy csak nagy nehezen tudom lenyugtatni, amikor leveszem ciciről. Ha jó kedve van, ismét próbálkozom, s vagy elfogadja, s pár perc után kezdődik minden elölről, vagy már el se hajlandó fogadni. Amint közeledik a szájához a cici, eltolja magától, s ordít.


2011. ápr. 8. 21:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem makkegészségesen született babák is csinálnak ilyen hisztit. Az enyém 2 perc után csinálta/csinálja, valamikor rendszeresen, valamikor meg nyugisabb. Hol ezért, hol azért megy a hiszti - most már ki tudom következtetni a sírásából, testtartásából, éppen miért, de régen elég elkeserítő volt, és persze azt hittem, beteg vagy a cicimmel van gond.

- Vagy türelmetken kiszívni a hátsó tejet és dühös lesz (kicsit tereld el a figyelmét, és ha lenyugodott, kínáld meg nagy türelemmel újra és újra)

- vagy beindul a pocija a szopitól és az fáj (büfiztetés, simogatás, óvatos torna - lábak hashoz húzása)

- esetleg a foga fáj, ínye viszket (ha nem is látszik, de sokat nyálzik, akkor mozgolódhat már belül, masszírozd az ínyét az ujjaddal vagy adj neki rágókát, esetleg Dentinox).

2011. ápr. 11. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Még 10 hetes, 1-másfél hete csinálja még. Így rágókét nem hiszem, hogy lehet. Első baba, javíts ki ha tévedek, de én úgy tudom rágókát 4 hónapos kortól lehet adni. Lenyugtatom, visszateszem cicire s ugyan úgy csinálja a hisztit. Sőt a cicit is eltolja magától vagy a fejét elfordítja. S nagyon nehezen tudom lenyugtatni. Arra már rájöttem, ha sokat pukizik, s megfeszíti magát, akkor a pocija fájhat. S olyankor ha kiesik a cici a szájából szopi közben, akkor balhézik. De ha a szopi közben elkezd sírni, s ha vissza akarom tenni, eltolja magát, annál cumizavarra következtetek. A kérdést tulajdonképpen azért írtam ki, mert szüleim váltig állítják, hogy minden szívrendellenességgel született baba ezt csinálja, s nem cumizavar, ami egészségeseknél is előfordul, akik cumit s cumisüveget is használnak a szopi mellett.
2011. ápr. 11. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!