Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek a babája szívsövény problémával s tüdőér szűkülettel született?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, akinek a babájánál születést követő pár órán belül megállapították a szívzörejt, s kivizsgálás után ezt a fejlődési rendellenességet, azon babáknál későbbiekben is megmaradtak ezek a tünetek vagy van rá esély hogy javuljanak. A kardiológus szerint a szívsőveny nem veszélyes, s nem kell különösképpen figyelmet fordítani rá, de a tüdőérszükületet rendszeresen ellenőrizni kell, de az sem annyira vészes, s nem kell kimélni a gyermeket, nincs olyan nagy baj. Csak kicsit tartok attól, hogy nem múlnak el ezek nála. S mellette a bal heréje sem szállt le. Annál van valakinél valamilyen tapasztalat, hogy mennyi eslye lehet h leszálljon másfél éves korára? vagy marad a műtét?
2011. febr. 10. 01:45
 1/4 anonim ***** válasza:
A fiamnál és a lányomnál csupán a szívsövény nem záródott időben. Nekik a két pitvar között volt nyitva. Nem vették észre rögtön, mert ez általában az első napokban szokott záródni. Csak akkor észlelték, mikor jöttünk haza (akkor még a 6-7. napon engedtek ki a kórházból). Máig rossz rá emlékezni, mikor szóltak, hogy EKG-ra vitték mindkettőt, mert "gond van a szívükkel"... Persze, utána azért a kardiológus igyekezett megnyugtatni, de gondolom, téged se tudott igazán :) Szóval: utána havonta kellett mindkettőt vinni EGK-ra,kardiológiára. Fél éves korukra szépen helyrejött mindkettőjük. Utána már csak 1 évesen voltunk kontrollon, de mindent rendben találtak. Mondjuk, addig mindenféle rémképekkel ijesztgettek, volt olyan "okos" védőnő, aki azt mondta, hogy nincs semmi baj," egy "kisebb" műtéttel zárni lehet a lyukat".... na, gondolhatod! Azóta már felnőtt mindkettő, a fiam 18, a lányom 15 éves és soha semmi problémájuk nem volt a szívükkel. Makk egészségesek :) Remélem, nálatok is rendeződnek a dolgok! Ja! Mikor utánaolvastam, kiderült, hogy ezt a rendellenességet okozhatja pl. egy bakteriális vagy vírusfertőzés, ami az anyát az első hetekben érte, épp akkor, mikor a szív fejlődött... nekem mindkettővel volt ebben az időben herpeszem...
2011. febr. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A fiamnál a születése után kb. 3 órásan észleltek szívzörejt, de elfelejtettek szólni, s mikor másnap a gyermekorvos elkezdett a zörejről beszélni, nem tudtam mi van. S akkor vette észre, hogy én erről semmit nem tudok. Nálunk is a két pitvar nem záródott össze, s két kicsi lyukat találtak a szívében. Ezzel nem kellene állítólag kardiológushoz járnunk, s magától bezárul. Én ettől így nem is tartok. Nálunk inkább a tüdőér szűkülettel kell az 5-6 hetenkénti kontroll. S Én inkább attól tartok.
2011. febr. 10. 19:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Az én babám szívsövény megvastagodással született. Mivel sok lett a magzatvizem és a 38. heti Uh-on találták nála ezt a problémát, másnap megcsászároztak. Akkor és 4 hónaposan nem találtak szívzörejt nála. 4 hónaposan voltunk szívultrahangon, de járulékos ínhúron kívül semmit nem találtak. Akkor megnyugodtam. Most viszont a 15 hónapos oltásnál a kicsi fiamat vizsgálva a gyerekorvos szívzörejt hallott. Most megint nem vagyok nyugodt. Jövő hónapban kell mennünk a gyerekorvoshoz és ha még mindig hallja a szívzörejt, akkor mennünk kell további vizsgálatokra :(

Jó egészséget a Babáitoknak.

Heni

2011. febr. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Utolsó. Köszönjük, s viszont kívánom nektek is. Ez érdekes volt a számomra, mert mikor én rákérdeztem, hogy ezt uh-n miért nem vették észre, csak annyit mondtak, hogy méhen belül más a szívhang, s ott nem lehet ezt a problémát kiszúrni. Hát reméljük nem lesz semmi gond se nálunk, se nálatok. Mi is 5-6 hetente fogunk járni vizsgálatokra, bár nálunk a szívsövény miatt nem kellene járni állítólag, ha nem lenne a tüdőérrel gond. Nálunk az, ami további kivizsgálásokat van maga után.

Várnék még tapasztalatokat. Köszönöm

2011. febr. 14. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!