Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet a babámmal? Vagy én...

Mi lehet a babámmal? Vagy én mit rontottam el?

Figyelt kérdés
7 hónapos a babám,5xeszik egy nap,tápszeres.Délben megeszik egy üveg bébikaját,szinte mindegyiket ami a korának megfelelő szereti.Tápszerből 200ml eszik kivéve este utoljára,mert akkor 235ml-t.Eddig 7-kor kelt és visszaaludt még 8-fél9-ig,majd 11től is aludt fél órát,du-án pedig szintén egy órát.Ez most felborult.Alig akar el aludni délután de ha nem alszik akkor este totál fáradt és már 7-kor kinyúl mint a béka.
2011. ápr. 9. 13:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szeles idő.
2011. ápr. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Lehet,de egész 7-en???:-)))
2011. ápr. 9. 13:26
 3/18 anonim ***** válasza:
Szerintem rossz a napirendje neki. Reggel egyszer kellene kelnie aztán majd délelött aludnia majd megint délután. lehet túl sokat alszik délelött így nem akar délután. az etetés nem hiszem hogy befolyásolja, nekem is tápis a babám, ahbár kevesebbet eszik, de szerintem itt az alvások nem jók. Szerintem ha 7-kor megeteted ha nem alszik el ne tedd le semmi képpen sem.
2011. ápr. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Szerintme az is lehet, hogy nincs eléggé elhúzva neki a délelőtti alvás, mert szerintem nagyon hamar elszik, ha már 11-kor is alszik egyet. Ahogy nőnek egyre tovább bírnak fennmaradni. Legalábbis nekünk ez volt a gond. Próbáltam tartani a megszokott ritmust, hogy délelőtt is laszik, aludt ugyan, de délután viszont ordított, amikor le akartam tenni, de nem bírta fektetésig, aztán rájöttem, hogy a normális eset az, hogy ha délelőtt nem alszik és délután többet, és lassan rászoktattam, hogy kihúztam a délelőtti alvást, persze nem ment azonnal.Két hét múlva már egyszer aludt egy nap 2 órát, ebéd után, és bírta olyan este 7-8-ig.

Nekem mindezt 8-9 hónaposan kezdte a lányom, és most 1 évesen már csak egyszer alszik egy nap.

2011. ápr. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Akkor valószínű már nem "igényli" utána az alvást annyira?(bár jelzem mindig visszaalszik,főleg ha már fél 6 fele elkezd kukorékolni)Akkor eszik és kezdhetem vele a napot?De mi van ha nem bírja ki 10-ig és álmos,nyűgös lesz nem baj ha nem hagyom aludni majd csak kaja után?Viszont ilyenkor meg csak fél órát alszik és emiatt már fél 1 felé álmos alíg bírom vele kihúzni 1-ig azaz ebédig.
2011. ápr. 9. 13:40
 6/18 A kérdező kommentje:
Nálunk még az is a gond,hogy este fél 8 előtt már legtöbbször alszik,ilyenkor ébred fel reggel fél6-kor,ha viszont később alszik el este ami ritka,értelem szerűen később is kel reggel.A kaja úgy van,hogy 7-kor,10-kor,13-kor(ez már bébikaja)16-kor és 19-kor.
2011. ápr. 9. 13:44
 7/18 A kérdező kommentje:
Attól is tartok,ha elkezdem kiváltani a tízórait gyümire akkor hamarabb megéhezik és megint borul minden.
2011. ápr. 9. 13:45
 8/18 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonlóan volt az időbeosztása. 3 napi alvás. Akkor kezdett borulni, amikor készült átállni napi 2 alvásra, de még nem tudott. Eléggé nyűgös és nehéz, de beválik. Mondjuk 7 hónaposan szerintem még korai a napi két alvásra átállnia, de ha ez az igénye?


Nekem napközben az alábbiak szerint aludt pici korától.

6-8

11-12

15-17

20-6 éjjeli


Ez később 14 hónaposan az alábbiak szerint alakult ezt próbáld meg hátha beválik. Bár jópár napig nyügi lesz, de jön a jó idő lehet kimenni így kicsit elveszíti az időérzékét.

10-12

15-17

20-7 éjjeli


Most 17 hónapos korától az alábbiak szerint alszik. Könnyen átállt, túl sok a dolga :D

13-16

21-7 éjjeli


Kitartás!

2011. ápr. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyjad, hogy reggel visszaaludjon, azzal nincs is baj, és akkor csak fél egykor tedd le aludni, hidd el pár nap alatt megszokja és majd hosszabban fog aludni, mert akkor már ténylegesen álmos lesz. Nekünk ez nagyon bevált és hát ha megy majd bölcsibe akkor is ilyen a menetrend. Én azt csinálom, hogy olyan fél 11 körül lemegyünk a játszóra fél 12-ig utána kaja és alvás, de nekem 7-kor kel a Manóm, és eddig bírja max, de ez már nagyon jó nekem is és neki is. A játszóra már nagyon kicsin is vittem, van nálunk olyan hinta amibe már kicsiket is bele lehet tenni. Eleinte csak hintáztunk utána hagytam már a homokba is mászni, imádja.
2011. ápr. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,jó lenne amit írtál,csak az a gond,hogy nem bírja ki még reggel 8-tól 1-ig.
2011. ápr. 11. 12:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!