Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Őszintén szerintetek is...

Őszintén szerintetek is keveset beszél 19 hós lányom? Esetleg apósomék elvárásai nagyon nagyok felé?

Figyelt kérdés

Már kész vagyok attól, hogy mikor beszél már, pedig olyan okos beszólásoktól:-(

Szavai:

anya, apa, mama, papa, töltő, hamm, hamma, nem, nem megy, tál, néni, fa, kő, fű, hoppá, tart(a kutya a botot), tető, ne,

Ezeket mondta, de most nem használja valamiért: nyelve, kell, púp, nyuszi, cica, cici (ez most hamma), baba


Állatokat szinte mindent utánoz: varjú, cica, kutya, tehén, szamár, liba, szarka (csrr), fácán(kakat), bolha, kenguru(ezekre azt mondja, hogy hopp), kígyó, méhecske, róka, farkas, fóka(uuuu) bagoly,kacsa, tigris, hal, szarvasbika, őzike,

Amiket ritkán mondd, de tudja: medve, tyúk,


Minden állatot felismer, de egyet sem nevez nevén, mert egyből a hangutánzást mondja.

Ezt biztos én rontottam el, de nem tudom visszacsinálni.

Apósomék mindig azzal jönnek, hogy párom már ilyenkor folyékonyan beszélt, 27 hónaposan meg kívülről elmondta A forró vizet a kopaszra.

Szerintetek tényleg keveset tudunk 19 hónaposan? Már megőrülök a gondolattól, hogy esetleg miattam nem beszél még.

Pedig minden nap énekelünk, mondókázunk, számolunk...

Őszintén írjátok meg légyszíves.


2011. ápr. 10. 12:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem beszél keveset, sőt! Ismerek olyat aki ennyi idősen semmit nem mondott!

Nyugodj meg, nincs semmi baja, nem rontottál el semmit!

2011. ápr. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem sem beszél keveset.Teljesen elég amiket tud.

Nekem meg a védőnő jött azzal a múltkor, hogy a 19 hónaposom miért nem beszél egész, kerek mondatokkal.Na nehogy már.Persze.A mesét ne olvassa fel magának este?Totál elégedett vagyok azzal, amit tud.

Szerintem Te se aggódj!

2011. ápr. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem beszél keveset,az enyém 22 hónapos és nem beszél ennyit. De mondd már meg légyszi hogy hogy utánozza a bolhát???:-)
2011. ápr. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%

Én is átismételtem, de a legtöbb állatot fogalmam sincs, hogyan lehet utánozni: mondjuk, a bolha, róka, farkas, szarvasbika, őzike? Jó persze lehet nem voltam jó biológiából, de a különbséget sem tudnám, mondjuk az őzike és a szarvasbika? (pláne hogy bika)között. Na mindegy, nem ez volt a kérdés.


Egyébként valóban keveset beszél. Az én nagy fiam ennyi idősen folyékonyan, mondatokban beszélt. Ezt amit a tied, kb egy évesen. Baromi büszke voltam rá, lám, ugye, ha foglalkoznak a gyerekkel.

Erre a kicsi 2 évesen nem beszélt ennyit, mint a tied, kutya-macska hangja volt, meg anya, apa és kész. 26-27 hónaposan kezdett el beszélni, de akkor hetek alatt behozta a lemaradást. Most már lassan 3 éves, de gyönyörűen beszél.

Úgyhogy rájöttem, hogy a beszédfejlődés egyedi. Vannak gyerekek akik korábban és vannak akik egész későn kezdenek el igazán beszélni.

Úgyhogy ne aggódj, szerintem nagyon szépen halad a te a lányod, pár hónap és be sem fog állni a szája és le fogsz döbbenni, milyen szókinccsel és milyen választékosan fog beszélni. és apósodék is. Ne aggódj egy percig sem.Majd megjön a sok foglalkozás gyümölcse, csak még érlelődik.

2011. ápr. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Kenguru és bolha - azt mondják, hogy hopp, én vágtam rögtön! :))


Nyugi, kedves Kérdező, nagyon ügyes a kislányod. Kisfiam 18 hós múlt, több száz szavas szókincse van, de rá mindenki azt mondja, hogy sokkal előrébb tart, mint ahogy kellene. A legtöbb hasonló korú gyerek még csak pár szót mond, még annyit sem, mint a te kislányod. Sőt, nem ritka, hogy még 2 évesen sem beszélnek pár szónál többet.

Erre nem kellene anyósodéknak alapozni, hogy a párod már folyamatosan beszélt, mert a kislányod a kislányod, és nem a párod kicsiben. Csak ennyit mondj nekik. Az egy dolog, hogy a lánya, de nem egy és ugyanaz a személy! Minden gyerek máshogy fejlődik!

2011. ápr. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
És mit mond a róka, farkas, őzike és a szarvasbika?
2011. ápr. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Nem kummára mindegy, hogy mit tanított az anyuka, hogy mit talált ki a szarvasbikára, az őzikére, meg a rókára???? Miért kell belekötni az emberbe???
2011. ápr. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
14%
Senki nem kötött bele,cak kiváncsiak vagyunk...jó pap is holtig tanul
2011. ápr. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az jutott eszembe, egy barátnőmnek született kislánya és meglátogattuk őket és kérdezte nálatok mit mond a nyuszi? A férje mak-mak párti volt, ő meg nyusz-nyusz párti.

Miért kell mindenben a kötözködést látni és azonnal veszekedést szítani (nem bírsz enélkül élni?), csak érdekességképpen, nekem is vannak gyerekeim, és például el is döntöttem a szarkát, fácánt mondom is nekik, alkalomadtán. Bolha, kenguru is jó (mondjuk ott inkább a mozgásra gondoltam, mert ők már nagyobbak)

2011. ápr. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia kedves kérdező!

Az apósodéknak azt kell belátni, hogy a gyerekek nem egyformán fejlődnek :) Te pedig ne aggódj!

Az én lányom kb ugyanennyit tud, 21 hónaposan. annyi könnyítésem van, hogy a távolabbi rokonokat, ismerősöket leszerelhetem azzal, hogy kétnyelvű a gyerek, és mint ilyen, lassabban fejlődik.

De! Azt nem teszem hozzá, hogy a párom egyik nagyobbik gyermeke (a közösünk neki már a harmadik) szintén kétnyelvűen ugyanennyi idősen már versikét mondott és bővített mondatokban beszélt.

Én nem vagyok elkeseredve, mert okos kislány, majd megered a nyelve.

Láttam én már ugyanennyi idős kislányt szintén verselni, én leestem a székről a döbbenettől :)

Intsd apósodékat türelemre, lassan úgyis elkezd a gyerkőcöd majd locsogni-fecsegni, és lesz majd más amin pöröghetnek :)

Minden jót

2011. ápr. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!