Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más babája is csinált ilyet?

Más babája is csinált ilyet?

Figyelt kérdés

Nagyon korán kezdett mindent.4 hósan forgott mindkét irányba, 5 és fél hósan kapaszkodva felállt,fél évesen elkezdett mászni.Most 7 hónapos, eddig a nagyágyunkon mászott, vettünk neki szivacsszőnyeget, letettem a földre, és nem mászik, nem teszi le a térdét.Úgy halad előre, hogy lenn van a talpa, a tenyere, a kis feneke fenn, és így "mászik", de a rendes mászást csak az ágyon csinálja.

Vagy próbálkozna magától felállni?

Furcsa nekem egy kicsit, lehet hülye a kérdésem és ez a babáknál mindennapos, de nem láttam még ilyet.


2011. ápr. 10. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csak a földön fáj neki a térde. Nem?! Tapogasd meg, nincs e esetleg porckinövése vagy vmi. Bár ez lehet hülyeség, nem vagyok orvos, de ki tudja. Az is lehet, hogy egyszerűen csak kényelmes, és a puha ágy az jobb. :-)

A mi kisfiúnk is ennyi idősen csinálta amiket leírtál már, de ő normálisan mászott. Kérdezz meg egy dokit, ha nagyon izgulsz, de sztem semmi komoly. :-)

2011. ápr. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nekem anyu pont ma mondta h majd az milyen édes lesz, mikor már totál "kijárta" a térdét, és azt nem fogja letenni és úgy mászik... ezek szerint ti most tartotok itt, anyu 3 lány felnevelt, úgyhogy van vmi alapja, mert mind3an csináltuk így... én fiam 10hós, és még ilyet nem csinál, de már kapaszkodva sétálgat, meg rendesen mászik.
2011. ápr. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

nagyon édes igen, a párom azt mondta olyan mint egy "kismajom" talpa-tenyere lenn, a feneke az egekben......megzabálom!

csak nem tudtam, hogy ez náluk normális mozgásforma?!

2011. ápr. 10. 20:23
 4/5 anonim ***** válasza:
ez medvejárás,és nagyon jó,hogy csinálja,mert erősíti a bokáját,karját.A fiamat is szokta így mászatni a gyógytornász
2011. ápr. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem a barátnőm kát lánya mászott így, mert mindig szoknyát adott rájuk, és szegények ha megpróbáltak rendesen mászni mindig rátérdeltek a szoknyára és nem haladtak. Megoldották, rájöttek, hogy tudnak haladni így is. Volt köztük 3 év korkülönbség. Nem is másztak egy percet sem, hanem ilyen furin közlekedtek.

Nem lehet, hogy nálatok is valami ruha gond lehet? Pl a földön jobban csúszik a nadrág, vagy ilyesmi.

Az én lányom pl. nem tud rugiban rendesen mászni, mert kicsúszik a rugi lábából a lába és elakad tőle, csak szenved.

2011. ápr. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!