Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » El tud aludni egyedül a...

El tud aludni egyedül a babátok? Akiknek egyedül is elalszik, annak a babája elalvás előtt szokott nyöszörögni az ágyban? Érdemes ilyenkor felvenni, vagy hagyni kell?

Figyelt kérdés

Látom a 1.5 hónapos babámon, hogy álmos, leteszem, nyöszörög. Fel szoktam venni. Jót teszek ezzel vagy nem?


Ringatom, és ha végleg elalszik, leteszem.

Érdemes kicsit nyöszörögni hagyni, hogy megtanuljon egyedül elaludni?

Ilyenkor nem sérül a lelkivilága?


2011. ápr. 11. 11:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Vannak olyan babák akik igénylik anyu melegségé, szeretetét az elalváshoz, ami teljesen természetes, ha valaki megteheti akkor miért ne altassa karban. A miénk holnap 5 hónapos mindig karban alszik el, szopi alatt, után, közben. Később is szeretném majd altatni vagy karban vagy csak mesével majd meg látjuk. Ezzel nem sérül a lelki világa, sőt biztonságban érzi magát és tudja mindig számíthat rád ezért kiegyensúlyozott lesz, olvasd el Ranschburg Jenő könyvét ott ő ezeket nagyon jól leírja.
2011. ápr. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A Szülők kis könyvére gondoltam.
2011. ápr. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Kisfiam kb másfél hónapos koráig ringatva aludt el...aztán egy kicsit megelégeltem ezt a helyzetet és evés után egyszerűen csak leraktam...azóta magától alszik el, átaludja az egész éjszakát, reggel 6kor kel. Ma 15 hetes
2011. ápr. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Tegnap estére már nagyon fáradt lett, bealudt szopizás közben.

Majd próbálom ringatással érzékeltetni, hogy alvás idő van.


Mert ha nem alszik nappal eleget, akkor iszonyat nyűgös lesz estére és éjszaka is nehezen alszik.

2011. ápr. 12. 07:50
 15/16 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ez az utolsó link nekem is sokat segített, nagyon köszi annak aki idemásolta!!

Van egy kiegyensúlyozott, gyönyörű féléves kisfiam, aki cicin alszik el minden este. Háromszor szopik éjszaka, mindig magam mellé veszem, és együtt alszunk el közben. (van, hogy 12 órát is alszunk, akkor négyszer szopizik.)Pár napja bevezettük az esti mesét (bár egyelőre csak meg akarja enni a könyvet és nem "figyel", de majd később) és az alvóállatot, ebből a hármasból szép lassan majd elkopik a cicin alvás.

Próbáltam sírni hagyni, de egészen elvörösödik a feje, én nem bírtam..

Mivel nagyon értelmes, bízom benne, hogy később "megbeszélhetjük" ezt a dolgot némi kompromisszummal..

:)

2011. jún. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!