Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Altatáshoz, álomba ringatáshoz...

Altatáshoz, álomba ringatáshoz bevált játékok ötleteit szeretném kérni, mert a lányom nem marad meg éjszaka a kiságyában?

Figyelt kérdés
Köztünk altatom el, majd átteszem a kiságyába, de hajnalban sírva ébred, és nem marad meg az ágyikójában. Most ilyen alvós játékra gondoltam, segítsetek, nektek mi vált be?
2011. ápr. 13. 08:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia, mennyi idős a kislányod?

Egy ideig mi is így csináltuk, de aztán egyre többször felsírt éjszaka, és már nem működött tovább. Kislányom 19 hós és pár hónapja alszik már szépen az ágyában.

Nem fogadott el egyetlen játékot sem, most sem alváshoz, kidobálja, sőt sikított az ágyában, nem volt hajlandó bent maradni.

Először is azt csináltam, hogy elkezdtem "megszerettetni" vele az ágyát, napközben. Amíg pl kikészítettem a ruháját, vagy rendet raktam, picit betettem az ágyba, egy érdekes játékot vagy könyvet kezébe adtam, és azt nézegette - pár nap után már ki sem akart jönni ilyenkor az ágyából. Szóval mi azzal kezdtük, hogy megszeretni az ágyunkat :)

Aztán elmagyaráztam neki, hogy most már ott fog aludni, és ott kezdtem elaltatni. Nehéz volt, 3 napig sokat sírt elalvás előtt, de aztán elfogadta. Egy hét után már teljesen rutin lett, megbeszéltük, hogy addig maradok bent, amíg elalszik, és utána kimegyek. Megmondom neki, hogy ha elaludtál átmegyek apához, és este ha hívsz, jövök rögtön, vigyázok rád... Most hajnalban megébred még, akkor beviszem magunkhoz, mert nem bírom az éjszakázást... De akkor is ott kellene visszaaludnia. Azt mondják, hogy úgy alussza végig nyugodtan az éjszakát, ha úgy ébred meg, ahogy elaludt. Tehát ahhoz, hogy ne sírjon az ágyában, ott kellene elaludnia. Elvileg egyébként bármilyen puha, bababiztos játékot meg lehet próbálni. Ha nagyobb, akkor kedvenc rajzfilmfigura stb...Tehát szerintem nem annyira játékfüggő inkább helyfüggő és személyfüggő a nyugodt alvás nekik.

2011. ápr. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

13 hónapos, és már úgy érzem, hogy az ágyában lenne a helye, de ahogy leírtad, hogy megbeszéltétek, lehet, hogy még várhatnék ezzel, mert talán néhány hónap múlva jobban megérti , mint most. Másoknak hogy ment már az elejétől kezdve, nem értem, értetlenül állok a dolgok előtt?

Az én lányom is az ágyában kezdte, amint beindult a fogzás magunkhoz vettük, valószínű ott ronthattam el:(

2011. ápr. 13. 09:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló vagyok. Mi is úgy kezdtük, hogy saját ágyban, és mikor leengedtük a kiságyat, onnantól kezdve szó szerint attól a naptól elkezdett felsírni éjszakánként. Pár hétig bírtam, hogy 5-6-7szer felkelek, utána olyan szinten lemerültem, hogy azt mondtam, hogy nem hogy a picit nem bírom tartani, de nem vagyok képes többször felülni sem az ágyban mikor sír. Szóval így került be hozzánk. Egyébként én szeretek vele aludni, biztonságban tudom, hogy ott van. De nekünk is úgy jött el az idő, hogy láttam, hogy már nem jó neki úgy, nem nyugodt, zavarják a zajok, stb. elalvásnál. Ezért a végén visszakerült az ágyába. Hajnalban most is ha felsír behozom hozzánk, nem bírom az éjszakázást. De így megszokta és elfogadta. Ott alszik el. És igen, párszor én is próbáltam előtte visszaszoktatni, nem értette mit csinálok, és nagy tiltakozás volt. Akkor döntöttem, hogy inkább megvárom míg megérti. És nagyon meglepődtem, hogy megértette. Képeket vágtam ki neki, hogy anyuka-apuka alszik, baba cicizik, baba eszik, pancsizik, ágyában alszik. Ezeket felragasztottuk együtt egy hatalmas lapra, sorban ahogy a napirendje van, és azon mutattam, hogy nézd, most megyünk enni, baba is eszik a képen... most pancsizunk... pancsi után látod, a baba is a saját ágyában alszik. Látod, már nem kap a baba éjszaka tejcit, csak reggel, mikor felébred, és besüt a napocska. Nézd ez a baba is a kiságyban alszik.

De addig nem sikerült, amíg napközben önszántából nem "élvezte" hogy bent van a kiságyban. Volt egy olyan doboz, amibe beletettem olyan dolgokat amivel nem szokott játszani, de érdekelte pl. centi, kupakok, stb. - és amikor rá akartam venni napközben, hogy ott játszon az ágyában, akkor azzal együtt tettem be. Ha ki akart jönni pár perc után, nem erőltettem, kivettem. Mutattam neki, hogy az ágy a sajátja, és szeresse. Egy idő után már bekéredzkedett napközben és mutatott a dobozra, hogy adjam oda.

Kitartás, pár hónap és rendeződni fog, tényleg sokat jelent hogy értik, hogy mi történik. Egyébként ez gyerekfüggő, nem csak kitartás és szülői fegyelem kérdése. Nem hiszem hogy elrontottunk bármit is. :) Babának az anyára van szüksége, és még nagyon sokáig. Ha kell, éjszaka is, bármennyire nehéz. Mi sem szeretnénk teljesen egyedül felébredni éjszaka egy szobában ahol nincs ott a számunkra legfontosabb személy.

Kitartás :)

2011. ápr. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!