Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valakinek bevált módszere...

Van valakinek bevált módszere arra, hogy a babájának ne duguljon be éjszaka az orra?

Figyelt kérdés
8 hónapos kisfiam náthás, és az éjjel nagyon bedugult a nózija. "Kiporszívózni" nem tudtam, fújni sem lehetett bele. Így viszont egy kínszenvedés volt az elalvás, mert sem cumizni, sem szopizni nem tudott, és hajnalban sem volt hajlandó enni. El vagyok keseredve, mert ez az első nátha, és nem tudom mi tévő legyek.
2009. okt. 19. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ágya fej felöli részét tedd magasabbra, tehát dőljön az egész és a feje legyen fentebb.

Én azért a spray-t és a porszívózást nem adnám fel, mert könnyen lehet belőle arcüreg-, fülgyulladás és az sokkal rosszabb, mint napi néhányszor kiszívni a takonyt.

2009. okt. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Napközben minimális cirkusszal, de sikerül spray-t fújni az orrába, aztán kiporszívózni, de ez éjjel, félálomban nem megy, mert hisztériás rohamot kap, és még vissza sem bír utána aludni.
2009. okt. 19. 12:45
 3/8 anonim ***** válasza:
az előzőhöz hozzáfűzném: ne tedd ki meleg párának (fürdő, radiátoron száradó ruha..), nem szabad a lakásban melegnek lenni(inkább kicsit hűvösebb, de adj rá még egy réteg ruhát). ugyanis az orrdugulás nem a takonytól van, hanem az orr belülről megduzzad. esetleg a tengervízes orrspray segíthet, vagy valami gyulladáscsökkentő orrspray.
2009. okt. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Értem, akkor éjszakára tényleg a döntést tudom javasolni, meg hogy mielőtt lefekteteted, nagyon szívd ki, ha hiszel a homeopátiában, akkor olyan orrspray-vel fújd be (én nem hiszek, ezért ha nagyon taknyos, akkor nasivint használok), hátha úgy jobb lesz neki.

Gyógyulást.

2009. okt. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor no pancsolás, amíg náthás? Azért egy gyors fürdő mehet, vagy inkább az sem? Nagyon köszönöm a válaszokat. Amúgy most tök jó kedvű, csak hát szörcsög. Ma már kiszívtam a nóziját, jött is belőle rendesen a cucc. Hidegpárásító a szobába jó ötlet?
2009. okt. 19. 13:32
 6/8 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok, de külföldön élek, és itt nem tudok senkit sem megkérdezni, orvoshoz meg egyelőre nem mennék ezzel. Ott még több baci van.
2009. okt. 19. 13:33
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld ki, hogy segít vagy ront a helyzeten a fürdés, nekünk általában segít.

Beteszem a vízbe a gyereket, jó sok gőzt csinálok a fürdőszobába, fürdés közben tengervizes spray. Fürdés után felöltözve jól kiszívom az orrát, addigra a melegtől és a spratől felszakad, és úgy kaja, majd alvás.

2009. okt. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ha belegondolok, nekem is fel szokott szakadni furdes kozben. Koszi!
2009. okt. 19. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!