Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye nem csináltam rosszul?

Ugye nem csináltam rosszul?

Figyelt kérdés
4 hónapos múlt a babám, csak anyatejes. Egy hete kezdtük kóstolgatni az almát. Már egy egészet megeszik, néha Sinlaccal dúsítom neki.
2011. ápr. 13. 10:30
 1/9 A kérdező kommentje:
Azért kezdtük a hozzátáplálást, mert hiába szopiztunk gyakrabban a tejem mennyisége nem nő. Majdnem végigalussza az éjszakát, így éjjel fejek, és ezt kapja pótlásként, de nem elég neki.
2011. ápr. 13. 10:31
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
4 hónaposan túl kicsi még szerintem. Tápszert nem tudsz neki adni?
2011. ápr. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%

Nem kicsi, ha már elmúlt 4 hós. Ha nincs töle baja akkor hajrá.


Habár felénk a gyümölcsöket csak féleves kor után ajánlott, mert túl savasak, de ha nincs töle baja akkor mehet neki.

2011. ápr. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Ha úgy látod, hogy örül neki, és szépen gyarapszik, jól csinálod. Nincs kőbe vésett szabály, hogy mikor kell elkezdeni a hozzátáplálást, gyerektől is függ. Ha fejlett gyerek, korábban is kezdheti, nem kell megvárni a 6. hónapot. Esetleg a védőnőddel beszéld meg, ő mit gondol róla. (Mégiscsak több kicsit látott már ő, mint mi itt összesen.)
2011. ápr. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
19%
Ha nem elég a tejed, akkor próbálhatsz neki főzelékeket, joghurtot is.Délelőtt mehet az alma keksszel is, vigyázz nehogy hasfájása legyen tőle.
2011. ápr. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

ezt rossz olvasni... joghurt és főzelék egy 4 hónaposnak?????

véletlenül se!!!

alma barack sütőtök répa, a többivel érdemes megvárni az 5-6 hós kort de hetente adsz neki újabbat akkor eléri az 5 hót mire a sor végére érsz. sinlacot kaphat napi 2 szer 150 ml-et allegia elkerülésére tökéletes kiméli és erősíti a bélbolyhokat, ha rossz evő érdemes az uzsonát kiváltani, almából 4-5. alkalommal már megehet egy egészet.... (közepes méretűt, naponta csak egy darabot.)


joghurtot 10 hótol ajánljuk főzelékeket sűrítve rizzsel sinlaccal hat hótol. ( kiv krumpli, krumpli-sárgarépa, krumlisütőtök, krumpli cékla.)


foglalkozásomat tekintve végzett védőnő vagyok 5 hónapos csemetémmel otthon 4 és fél hósan kezdtük a hozzátáplálást utolsó oltás után 1 héttel. ( az én apróságom laktózérzékenység miatt tápszeres volt)

2011. ápr. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok keksz (glutén bevezetéese) 5 hótol. eleinte 2 naponta 1 darab keksz áztatva gyümölcshöz keverve...
2011. ápr. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szereti, ha nem adok neki többet, mindig kéri még, és olyan nagyokat mosolyog, mikor kapja a következő falatot. És semmi baja tőle. Tápszert azért nem akarok neki adni, mert félek, hogy még így sem fog szopizni, ami nagyon nehezen megy már, mert minden elveszi a figyelmét a szopiról.
2011. ápr. 13. 11:22
 9/9 anonim ***** válasza:

nagyon édesek amikor esznek, de egy almánál nem szabad neki többet kapni, ilyenkor érdemes bevezetni a barackot, és azzal keverni és máris meg lesz egy egész adag papi. egy alma kb 100 ml-t.

ha az almátbírja próbálkozhatsz banánnal is, deabbol csak felet kaphat 2 éves korig..:( szívritmus zavart okozhat, és foghatja is a kakit.......ezekkel tökéletesen lehet keverni....előző voltam

2011. ápr. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!