Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszul csináltam? Olyan...

Rosszul csináltam? Olyan lelkiismeretfurdalásom lett.

Figyelt kérdés

16 hetes babómnak jön a foga,hamarosan áttöri az ínyét,már lehet látni,hogy fehéredik.Nagyon nyűgös már két napja.

Nyűglődik akkor is,amikor foglalkozom vele,van amikor az a baj ha felveszem,van amikor az,hogy leteszem.Most etetés után játszottam vele a játszószőnyegén,sétáltunk egyet a kartban,megnéztük a színes hűtőmágneseket és a virágokat.Paciztunk és mondókáztam neki.Elkezdte dörzsölni a szemét,én pedig leraktam a kiságyába aludni.Eddig 5 percen belül elaludt ilyenkor,nem kellett neki sem anya,sem apa,sem simi,sem semmi.De most vagy 10 percig nyűglődött,nem sírt csak nyüszörgött,de elaludt.A legszívesebben kivettem volna még,hogy érezze nem hagyom egyedül,de tudom ha kiveszem akkor amikor aludnia kéne megint akkor sírni fog,mert anya ezelőtt is kivett.De olyan lelkiismeretfurdalásom lett ez miatt,hogy nem vettem ki.Rosszul tettem?Babusgatnom kellett volna még vagy játszani vele és amikor alig lát az álmosságtól akkor berakni a kiságyába?


2011. júl. 1. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:
De édes vagy:D Olyan jót mosolyogtam az írásodon...ne aggódj, semmi baja nem lesz lelkileg, mert hagytad nyöszörögni :D :D Egyébként én azt tanácsolom az első sírásnál se kapd ki egyből az ágyikóból.
2011. júl. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha csak nyűglődött, és nem sírt keservesen, akkor nem baj, nem csináltad rosszul, ne aggódj!

Az én fiam 8 hónapos, már mindjárt kint van neki a 2 felső metsző foga egyszerre, nagyon nyűgös!Mostanság visszatért arra, hogy cicin alszik el nap közben, gondolom a foga miatt, mondjuk 2 perc kell neki:)

Éjjel viszont sokszor nyöszörög.Ha egy ideje már forgatja a fejét, hangosan nyöszörög akkor oda megyek, simogatom, cumit adok neki, de múltkor ez sem nyugtatta meg, már vagy 15 perce elég erősen kínlódott, ekkor kivettem,magam mellé tettem, így simán aludt.De persze ez helyzettől is függ.

Ismered a babád, ha nagyon nyűglődött volna,biztos kivetted volna, de így nem csináltál semmi rosszat, hidd el:)

2011. júl. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez tényleg aranyos! Ne aggódj, nem tettél semmi rosszat!

Lányommal többször is előfordult,hogy nyöszörgött sírás előtt, de nem mentem be hozzá, nem vettem fel, mert ha látott, akkor inkább játszott volna, vagy nézelődött vagy bármi más, csak ne kelljen aludni. Úgyhogy én megtanultam, hogy a nyöszörgés nem baj, és nem kell egyből felugranom hozzá. Ettől még nem leszel rossz anya, az nem itt kezdődik!

2011. júl. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

*nyöszörgött alvás előtt!

bocs elírtam!!!!:):):)

2011. júl. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

kiveheted! de úgy jársz mint én :D

Velem/velünk alszik a 15 hónapos fiam úgy hogy rám mászik! Van amikor levegőt se tudok venni mert annyira belefúrja magát az arcomba hogy nem jön tőle levegő! Éjjel ha felkel kapásból mászik közénk fekszik rám... Már szörnyen zavaró tud lenni ahogy 13 kilóval belegyalogol a császársebembe... Ez van... Majd leszokunk róla valahogy:S

2011. júl. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

:D jól tetted :)

és egyáltalán nem akarlak megbántani, messze álljon tőlem, de minél többet legyen 4 hónaposan a földön, pocin! nyöszörögni fog, ez a mozgással jár de ne vedd fel csak legyél mellette :) ez is a fejlődés része, nem ártasz neki, sőt! ha mindig csak ölben van sajnos lemaradhat a fejlődésben :S

2011. júl. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,megnyugtattatok,mert már két napja ebben vagyok,nem tudom mikor teszek jót vagy rosszat..
2011. júl. 1. 14:49
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha megnyugodott, semmi baj, hallotta gondolom a hangod, hogy ott vagy, nem hagyod magára.

Én nem szoktam hagyni sírdogálni, ilyen piciket még nem lehet "elrontani", ill. ezt elkerülendő szoktam úgy csinálni, hogy mikor érzem rajta, hogy elege van a pihiszékből, vagy abból, ahol van, még mielőtt sírna, kiveszem, így nem szokik rá, hogy sírásra ki van véve.


Nálunk iis foggondok vannak sajnos, olyan rossz, hogy igazán segíteni nem tudunk rajta.


Én nem hagyom sírni, ha már tud magától mászni, menni, más, mert képes egyedül is helyet változtatni, amíg nem, én úgy érzem helyesnek, hogy felvegyem, nézelődhessen, stb., hiszen érdekli valami, unalmas, ahogy éppen van, és egyedül még nem képes változtatni.

2011. júl. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!