Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik úgy érzitek hogy kevés...

Akik úgy érzitek hogy kevés pénzből gazdálkodtok havonta és mégis bevállaltátok a 2. babát, megosztanátok a tapasztalatotokat?

Figyelt kérdés
arra lennék kíváncsi hogy mik a körülmények,kb mennyiből jöttök ki,van e hiteletek stb..nálunk is ez a szitu és nagyon gondolkozunk a tesón.a szívem nagyon azt mondja hogy igen,de az eszem visszatart.
2011. ápr. 13. 14:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hú, de az elevenembe találtál a kérdéssel! Nálunk is ez a szitu, és a húgoméknál is. Pedig nem állunk rosszul anyagilag, van autónk, lakásunk, a húgoméknak nincs hitelük semmi, nekünk még a lakásra van egy minimális... mindkettőnknél egy-egy gyerek, de egyikünk sem merünk 2-at vállalni.


Pont erről beszéltünk a hétvégén, hogy mit érzünk ezzel kapcsolatban, és annyira ugyanazt érezzük... :(( Hiába van meg most mindenünk, de mindkettőnk munkahelye megszűnik, mire ovisok lesznek a lányaink.. a férjeink pedig nem keresnek százezreket, ráadásul náluk is bizonytalanság van.


Na most erre hogy szüljünk még egy gyereket? Egyszerűen nálunk is ez van, hogy a szívünk akarná, az eszünk meg nem. De én valahogy érzem, hogy nálam az ész fog győzedelmeskedni, a húgoméknál pedig a szív. :)

2011. ápr. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
hát nálunk is ez a helyzet! apának van kölcsöne nem kevés még a múltjából, van egy 10 hós fiunk, albérletbe vagyunk, én csak gyest kapok, ő kb70+ amit keres(vendéglátós) ez van h napi csak 1000ft, van h 10000... mikor mennyi :( albérletben vagyunk, így még saját lakás sincs :( autónk volt, de 2 hónapja eladtuk, h ki bírjuk fizetni a téli nagyobb számlákat :( ruhát mostanság vettem először a gyereknek ,emrt eddig kaptunk mindent, de mostmár kellett pár normálisabb amit nem csak itthon a koszba vehet fel. a játékok is mind kaptunk használtan mindent :( és hát összejött a második baba :( hát így erre nem mertük bevállalni, mert hát mire?! így is nagyon bizonytalan a helyzetünk :( mennék vissza melózni ,de helyettem meg felvettek mást, és valószínű oda már nem is mehetek vissza... :S szülők sem tudnak segíteni :(
2011. ápr. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Ráadásul már fiatalok sem vagyunk annyira, a húgom 33 éves, én 35... :(( Túl sokáig nem is gondolkodhatunk. De sajnos ennyi idő kellett, hogy eljussunk odáig, hogy legalább jó lakásunk és normális autónk legyen, meg félretegyünk egy kis vésztartalékot, mert az 1. gyereket is csak így mertük bevállalni. Nálunk sem volt szülői segítség.. és nem akarom, hogy a gyerekeimmel ugyanez legyen, ha felnőnek... ezért maradok inkább az egynél. De ő aztán induljon jó esélyekkel. Meg aztán itt az unokahugi, minimális a korkülönbség köztük, ráadásul az összes barátnőmnek van gyereke (kisebbek-nagyobbak), sűrűn összejárunk, úgyhogy gyerektársaságban semmi hiánya nem lesz a miénknek.
2011. ápr. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

2. vagyok, mi fiatalok vagyunk még, 24-27. de hát esélytelen még kb 10 évig h saját lakás legyen!!! :S :( és még az sem biztos, mi is így egyeztünk meg h 1 gyerek ,mert az a biztos, és nem úgy kell indulni mint hogy nekünk (semmiből), mert mind2en nagycsaládból vagyunk, és mindenkinek a semmiből kell építkeznie... :S hát nem könnyű... lehetetlen!!!! pláne a mai helyzetben :S

mondjuk ha saját lakás lenne akkor lehet megtartottuk volna a babát... :((((

2011. ápr. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2. nektek még sok-sok időtök van, szívből kívánom, hogy rendeződjenek a dolgok, és jöjjön a 2. baba, hiszen ti nagyon várjátok, és szeretnétek is! :) (első).
2011. ápr. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
hát igen,ez a ...pénz!nálunk az a helyzet hogy igaz hogy van saját lakásunk de hitel is van hozzá!a lányom most lesz 2 és most közölték a munkahelyemen hogy nem várnak vissza!nagyon szeretnénk a tesót de félek a pénztől!most kb.60000 marad a számlák és a hitel után!ebből éppen kijövünk,de azért el tudunk menni állatkertbe stb. és a lányomnak is meg van mindene.ha jönne a tesó úgy számoltam hogy kb.5-10 ezerrel lenne többe mint most mert emelkedne a családi pótlék és már nem kéne a nagynak pelusra költeni,na és persze az se hátrány hogy nem kéne bölcsibe iratnom és úgymond le lenne tudva a babázós korszakom is.tényleg nem tudom mi legyen!olyan nehéz ez:(
2011. ápr. 13. 14:30
 7/11 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyon nehéz. Mi sem vállalunk másodikat, mert nemcsak a kicsi korukra kell gondolni, hanem ha iskolába mennek. Egyiknek ilyen tanfolyam, olyan iskolatáska, tábor, úszás, kirándulás, ebédpénz, könyvek, később középsuli, cipő (kínai már nem jó), randizni kezd.. aztán főiskola, tandíj, albérlet (?), külföldi tanulmány esetleg, és még indítsd is el, ahogy tudod. Nem tudom, milyen lesz az egészségi állapotunk a férjemmel, lesz-e munkánk ,stb.


Elnézem a híradókat, meg a Házon kívül-t, hogy mennyi család van bajban a hitelei miatt gyerekekkel egyetemben. jó a testvér, jó!! De sajnos itt hosszú távon is gondolkodnunk kell.


28/N (2 éves gyerkőccel).

2011. ápr. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

2. vagyok! kedves utolsó totttttál igazad van!!!!

és kedves 1. neked is, mert szeretnénk végül is babát, mert imádom a gyerekeket(óvonő vagyok, bölcsis nevelőnő)... és tényleg ha belegondolok, jön a fiamnak majd a csajozós korszak,azt nekünk kell majd pénzelni, meg ide megy bulizni, odamegy... és akkor sokkal többe fog már kerülni mint most. én anno 500Ftból nagyon jól éreztem magam ,de ma már 5000is kevés bizonyos helyeken, sőőőt!!!! :S hát remélem ennél már csak jobb jön!!!! :) mert most is a kiutat keressük a béka popója alól... a számlák csak halmozódnak... :S

2011. ápr. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sajnos mi sem merünk másodikat vállalni. Most 2 éves a kisfiúnk, de úgy néz ki egyke marad. Ugyan van saját lakásunk, de apa munkahelye eléggé bizonytalan, én gyesen, nem tudom, visszavesznek-e... Ráadásul mi sem vagyunk már fiatalok (35-37), úgyhogy a korunk miatt várni se nagyon tudunk sokáig.

Mint ahogy előttem is írták, nem is most kerülne sokba, hanem majdha kettőt kell iskoláztatni, elindítani az életbe... Nem egyszerű!

2011. ápr. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kislányom másfél éves, mi is már ábrándozunk a tesóról...Szívünk szerint akár többről is, de sajnos mi is nagy bizonytalanságban élünk. Nemrég kezdtünk vállalkozásba, így néha befut több pénz, néha meg csak gyűjtögetjük a számlákat...Nincs fix jövedelmünk így, és 3 hitelt fizetünk. :-( Még 15 évig, vagyis addigra amikor már teljesen kinőttünk gyerekvállalás korszakából.

Valószínű tehát, hogy később sem lesz könnyebb, de azt akkor sem tudnám elfogadni, hogy a gyerekem egyke legyen emiatt!!! Ha nem megy minden évben táborba, vagy nem márkás ruhákban jár, az kisebb baj, mintha nem lenne testvére, mert egy testvér pótolhatatlan! (én tudom, nekem 2 is van, nem éltünk nagy lábon mi sem, de mindig számíthattunk egymásra)

2011. ápr. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!