Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy működik a háztartás...

Hogy működik a háztartás (főzés, mosás, takarítás) az elején a Babával? Tapasztalatok? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A érdekelne, hogy el lehet végezni a kisbaba mellett a házimunkát, főzést egyedül? Úgy értem, ha nincs segítségem.

Ti hogy csináltátok? Azért kérdezem, mert több ismerősöm 'riogat', hogy a gyerek mellett semmit nem fogok tudni csinálni(örülök, ha a wc-re eljutok vgy enni tudok), mert 2-3 óránként kezdjük a gyerekkel uazt.

Én végigdolgoztam a terhességem idáig, nem volt semmi gondom, mindent meg tudok csinálni még most is 35hetesen, ablakot,függönyt mostam a hétvégén.

úgy gondolom, majd apránként csinálom a dolgokat.. az elején én is többször pihenek a babával együtt, a mosógép kimos, a többit meg ahogy alakul csinálom. úgy érzem, kicsit túloznak az ismerősök....


2010. márc. 10. 10:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Az első két-három hétben nagy segítség, ha valaki úgy hozza az ebédet.Utána simán megy minden egyedül, csak szervezés kérdése az egész.Ajánlatos két napra főzni.

Fodrászról, kozmetikusról, és egyéb ilyen luxusról, ami magamnak járna lemondtam egy időre.Nem nagy dolog.Van aki mártírt szeret magából csinálni, mert lett egy gyereke.

2010. márc. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Amivel az ismerőseid riogatnak az az első 2-3 hétre igaz, utána szépen belerázódtok a dolgokba. Én teljesen egyedül voltam az első pár hétben, a férjem próbaidős volt, vidéken dolgozott. Mivel a kisfiam nem tudott eleinte szopizni, le kellett fejnem 3 óránként a tejet. Megpróbáltam először mellre tenni, utána poharaztunk, utána fejtem, és a három órából máris eltelt másfél. Az egész napom egy hosszú etetés volt. A házimunka eszembe sem jutott, aztán ahogy megoldódott a szopi probléma sokkal nyugodtabbak lettek a napjaink.

Sajnos nem úgy van, hogy 3 óránként 30 perc alatt letudod a gyereket és mehetsz pihenni, főleg ha mondjuk hasfájós.

2010. márc. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a férjem vitte a háztartást, én hulla voltam a szoptatástól, szinte mindig aludtam, ha lehetett :(
2010. márc. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Majd kitapasztalod, ha megszületik a baba.

Ha sokat alszik napközben akkor mindent meg tudsz csinálni, de ha nem alszik és sír akkor szinte semmit.

2010. márc. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy egy jó ideig neked kell hozzá alkalmazkodni mindenmben, Az első gyereknél nem nagy dolog, ha van már még egy, akkor kicsit nehezebb, akkot amikor a kicsi alszik, a kicsit nagyobb épp ennei, játszana, stb. Készítsd be a hűtőbe a húst összevágva, hogy csak oda kelljen dobni, én ilyenkor vettem egy nagyobb mennyiséget, felkockáztam, szeletek, stb. Ez nagy segítség volt. Eleinte olyan ételeket főztem, amikkel nem kell sokat bajlódni, meg abba tudom hagyni, ha a baba felébredt. Stb....De azért mindenkinek elkél a segítség.
2010. márc. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

szia. jo ha az első időben van segitséged. nekem a nagymamám főzött és hozta az ebédet két naponta az első 6 hétben. azaz csak 4 hétben, mert 2 hétig korhában voltunk az elején. meg párom rengeteget segitett :)

most jön a második baba. most kettővel még nehezebb lesz a kezdeti időszak, de bizom benne h megint lesz segitségem.

2010. márc. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! nem érzem úgy, hogy lehetetlen lenne összehangolni a dolgokat, de van olyan ismerősöm, aki azt állítja, hogy az elmúlt 9 hónapban, mióta megszületett a babája, nem aludt és fut a lakás, pedig ott a nagymama... azért ezt kicsit furcsállom.

mindenképp a gyerek az első és össze kell szoknunk az első pár hetekben, meg kell ismernünk egymást(ez lehet, h bután hangzik), főként nekem az ő kis jeleit, igényeit és ehhez igazítanom a dolgokat. egy gyerek semmiképp sem tervezhető dolog, de ha görcsösen ragaszkodom dolgokhoz, attól nem lesz jobb. a helyzet majd hozza magával a megoldást. és ha néha fut a lakás, hát istenem! :-) a férjem bizti besegít kicsit, ha nem is a házimunkába, de legalább foglalkozik majd a picivel, amíg én porszívózom vagy felmosok vay összerántok egy gyors vacsit.... (a hús most is adagokban a fagasztóban.) legfeljebb eszünk hideget. A párom eszik meleget a munkahelyünkön, legfeljebb hoz haza egy adagot nekem is és kész. :-)

Azért további tapaszatlatokat írhattok még.

2010. márc. 10. 11:16
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk az első időkben rohant a lakás, mire egy valamit megcsináltam teljesen kimerültem, és a kicsi is felkelt.

Mostanra ha lehet gyorsabban és alaposabban megvagyok a takarítással, a mosás addig lemegy, amíg takarítok, segít a kicsi teregetni, főzés közben magyarázok neki, ő a babakocsiban ül.

Bele kellett rázódni, és összeszokni. És még marad időnk "szökni" is:) Bár nekem energiám nem sok van, így néha csak ülök és bambulok.

2010. márc. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%
Szerencsére a kislányom csak alszik-eszik, ha ébren van, egyedül elgőgicsél, nézelődik. Csak az elején volt nehezebb, míg lett egy napirendünk (ami azért még alakul, változik, hisz csak 2 hónapos). A nehézséget pedig csak magamnak köszönhetem: rend-és tisztaság mániás vagyok :) Nem tehetek róla!!!!! Hiába leszek fizikailag fáradt, akkor vagyok nyugodt, ha kisikáltam a zuhanytálcát, mostam, elmosogattam, lánykámnak kimostam és vasaltam a ruháit, rendetraktam, még a hűtőben is rendet szoktam rakni..... Persze első a lányom, ha ébren van, "beszélgetünk", játszunk, a többit csak utána csinálom. Sőt, itthoni munkám is van (most nem a takarításra gondolok) arra is jut idő, de már csak akkor, ha a férjem is itthon van. Szóval, szerintem, ha Te nem vagy mániákus, nem lesz semmi baj :)
2010. márc. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

csak a párom szerint vagyok mániákus.... :-)

én nem nevezném mániának, ha az ember szereti a rendet és a tisztaságot maga körül!

addig nem tudok pihenni nyugodtan, amíg nincs tisztaság és rend.... de azért tudok rangsorolni és ahogy te is írtad, hogy a kislányod az első, nálam is a kisfiúnk lesz.

amúgy sokat javultam az utóbbi években... az értelmetlen részeket leépítettem és emlékeztetem magam, hogy lakunk a házban és használjuk.

:-)

:-)

2010. márc. 10. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!