Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S.! Kisfiamnak ma...

S. O. S.! Kisfiamnak ma rántották fel a bőrt a kukiján! Nagyon fáj neki! Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
16Hónapos szegénykém és 3nap zsírcsomó szerű ki pukli volt a fitymája alatt!Ma felrántották neki és kitisztították!De most az egész kukija meg van dagadva.....piros és sír amikor pisil!Kapott rá FTOROCORT krémet de még bekenni sem lehet neki annyira sír!Mit tegyek?Kétségbe vagyok esve!
2011. ápr. 14. 14:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha lehet jegelni tegyél rá fagyasztott zöldborsót v. ilyesmit. esetleg borogatást.
2011. ápr. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Esetleg nem tudod felhívni a házi orvosot, mert biztos tud valami tippet adni, vagy ha szükséges megnézi. Szerintem hétvége előtt kérj tanácsot valami orvostól, mert az a legbiztosabb. Bár, ha kitisztították, akkor gondolom indokolt a fájdalma szegénykének.

Kencéket nekem úgy engedi a gyerekem ( persze én nem is fájó részre kenem), ha Ő is közben kenhet. Megpróbálhatnád, hogy valami ártalmatlan krémet teszel a kezére és miközben kenegeti magát, hátha be tudod neki kenni a kukiját, mert leköti a kenegetés és akkor kap már észbe, amikor már legalább valami kis krém elérte célját. Vagy hát a legjobb persze megbeszélni vele, amikor van egy kis nyugi, hogy be kell kenni, mert attól jobb lesz, és nagyon bátor, ha hagyja, bár gondolom ezen már túlvagytok:(. De nagyon sajnálom és megértem szegényt. Kitartást, és jobbulást!!

2011. ápr. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!A gyerek orvos annyit mondott hogy kenegessem neki meg lógassuk kamilla teába!Hát mondom az érdekes lesz ha már attól sír szegénykém ha hozzá ér a pelus!:(nagyon meg van neki dagadva!ez ilyenkor normális?
2011. ápr. 14. 14:51
 4/10 anonim ***** válasza:

attól még, hogy sír, kend és borogasd kamilla teával. különben soha nem lesz jobb!

kamilla tea szerintem hamar levinné


kitartás

2011. ápr. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Sajnos a saját tapasztalat, hogy a fájdalom 2-3 napig ilyen lesz. Az én kisfiam pisilni sem mert, annyira fájt neki.

Mi kenegettük is, de mégsem enyhült...Az egészben az a legborzasztóbb, hogy ha most nem húzod hátra a bőrt visszatapadhat és újra hátra kell rántani. Ne hagyd magad el...

Tudom min mentek keresztül, de ha már benne vagytok végig kell csinálni. Én megfogadtam, hogy ha még valaha lesz egy fiam, nem fogom soha orvoshoz vinni a fitymaszűkülettel, minket is annyira megviselt...

2011. ápr. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!hát remélem jobb lesz szegénynek.....és akkor most már mozgatom neki a bőrt.csak alig merek hozzá érni szegénykémhez.... :(
2011. ápr. 14. 17:01
 7/10 anonim ***** válasza:

tudom milyen!

2-3 napig ilyen lesz

nekünk bnapi 3 szor betadinos, kamillás vízbe kellett beleültetni pár percre, és utána ugyan ezzel a krémmel bekenni. de fel is kellett húzni a bekenéshez.

2011. ápr. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

utána már jobb lesz neki. de inetől minden este fel kell húzni, nehogy visszatapadjon!

Kitartás!

2011. ápr. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget és a biztatást!Ma már nem sírt a pisiknél és hagyja bekenni is de látom rajta hogy kellemetlen neki!Tiszta piros a kis kukija!A bőre alatt!Az normális? Nem igazán merem még annyira hátra húzogatni neki!De mozgatjuk rajta a bőrt és pelus cseréknél be is kenem!Remélem hamar túl leszünk rajta :)
2011. ápr. 15. 13:29
 10/10 anonim ***** válasza:

Normális, ha piros a bőr a bőre alatt... Valószinüleg nálatok még tovább is el fog tartani ez a gyulladás a pellus miatt. Nagyon sietett a doki azzal a műtéttel...

Nem kell azért naponta többször huzogatni. Eleinte mig gyulladt és hamarabb visszatapadhat kell naponta egyszer, de addig, hogy a kis makkjának a vágata látszódjék. Mikor a gyulladás csökken elég a heti 1 huzogatás.

Remélem már jobban vagytok... Igazán sajnálom szegényeket..

2011. ápr. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!