Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan anyuka, akinek 2 vagy...

Olyan anyuka, akinek 2 vagy több gyereke van, és semmi rokoni és baráti segítsége nincs, megosztaná tapasztalatait?

Figyelt kérdés
Nekünk 1 babánk van, a szülők több száz km-re, sose jöttek még, mindig mi megyünk. Nincs se egy megbízható szomszédunk, se egy olyan ismerős, akire akár pár órára rábízhatnánk. Ezért nagyon gondolkodunk rajta, hogy legyen-e második baba. Hasonló helyzetben lévők tapasztalatait örömmel venném, ha megosztaná velem.
2009. márc. 3. 12:52
 1/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy hülyén néz ki az első mondat, de a moderátor többször belém kötött, nem engedte, hogy úgy tegyem fel a kérdést, hogy "van köztetek olyan anyuka..." Remélem azért érthető a kérdésem :)
2009. márc. 3. 12:54
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nekem van egy 3 éves fiam és egy 1 éves lányom. Szüleim meghaltak, párom édesanyja még dolgozik (van még 12 éve a nyugdíjig).Van egy nővérem aki reggeltől estig dolgozik, és van egy sogorom aki Franciaországban dolgozik.Ennyit a rokoni segítségről.:-(

Igazából mindig sikerült megoldani minden problémát segítség nélkül, de azért a téli hónapok nehezebben, mert rossz két gyereket rángatni pl.: tanácsadásra, orvoshoz, bevásárolni.Igazán akkor lesz nálunk gond amikor elmegyek dolgozni, mert ha beteg lesz valamelyik nekem kell táppénzre mennem, amit a munkáltatók nem néznek jó szemmel.Én csupán ettől félek, de majdcsak lesz valahogy.A mindennapoban nem okoz gondot a két gyerkőc.Eggyáltalán nem bántam meg hogy két babánk lett. Ha további kérdésed lenne írd nyugodtan.

2009. márc. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Pl. az óvodába hordást hogy lehet megoldani? Az én férjem reggel 6.15-kor megy dolgozni, tehát ha óvodás lesz a kisfiam, akkor nekem kell majd bevinni az oviba. Hogy lehet ezt kivitelezni egy apró csecsemővel?
2009. márc. 3. 13:08
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 8:30 ig kell beérni az ovodába, így reggel nem kell kapkodnunk.Viszem a kicsit is babakocsival.Leadom a nagyot utána elsétálunk a boltba, aztán haza főzés, mosás takarítás ...stb.Nálunk elég közel van az ovoda.Nekem nem volt gond.
2009. márc. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaid. Így téged olvasva már nem tűnik annyira lehetetlennek, hogy vállaljunk még egy babát :))
2009. márc. 3. 13:29
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is két babám van, ikrek, szóval hasonló helyzetben vagyok!Nagyszülők 250 kilométerre laknak. Nehéz megoldani valóban. Nekünk vannak barátaink akikre nyugodt szívvel bízzuk a gyerekeket, persze csak pár óráról van szó amikor pl. moziba megyünk vagy ilyesmi. ha hosszabb időre mennénk el akkor feljönnének az anyósomék, imádják a miniket és szeretnek is velük foglalkozni. Más segítségünk sajna nekünk sincs. ha már nagyobbak lesznek( most 5 hónaposak)akkor pedig visszük magunkkal mindenhova őket. Nem tudom hova valósi vagy, de nekem van egy nagyon megbízható baby szitter ismerősöm, védőnő volt a lány, őrá is bíznám a miniket bármikor, csak ugye ő pénzbe kerül...
2009. márc. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Pesten élünk a XIII. ker-ben. Érdekelne megbízható bébiszitter, mert mi még színházba sem tudunk eljutni, mert abszolut senikink nincs itt akire rábízhatnánk.
2009. márc. 3. 14:24
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Pontosan a XIII. kerületben lakik egy nagyon kedves volt kolléganőm, aki szakképzett baby-sitter 2 gyermekes édesanya, nagymama. Írj privit és megadom az elérhetőségét szívesen!!
2009. márc. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ikres anyuka vagyok!

Én is meg tudom adni a bébiszitter-védőnő telefonszámát ha érdekel! írj privit és visszaírom.

üdv

2009. márc. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ.

14:36-os-nak írom: Nem találom a privi elérhetőséged, pedig érdekelne a XIII. kerületi bébiszitter is.

2009. márc. 3. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!