Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyszer elalszik egyedül...

Egyszer elalszik egyedül egyszer nem. Miért?

Figyelt kérdés

7 hónapos kislányom születésétől kezdve evés után letettem, ha aludt, ha nem, és elaludt. Az első két hónapot lényegében átaludta, csak enni kelt fel. Esténként volt nyűgösebb, ilyenkor a bölcsőben lett elringatva, ha nagyon sírt.

Ahogy egyre többet volt fent, kezdődtek a sírások az elalvás körül. Kinőtte a bölcsőt, kb. 3 hónapos korától aludt a kiságyban. Általában ha álmosnak tűnt letettük, ha sírt ráhagytuk 5-10 percig, a legtöbb esetben elaludt. Ha nagyon sírt, vagyis inkább ordított, akkor bementünk megvigasztalni, meg 10 perc után mindig bementünk, ilyenkor általában kézben ringatva aludt el.

Kb. 2 hónapja (5 hós kora óta) babakocsiban alszik nappal. Általában ringatás nélkül elalszik, van hogy egy nyekk nélkül, van hogy néhány perc sírás után, és van, hogy ordít, ilyenkor tologatni kell, és kb. 5 perc alatt bealszik.

Este cicin alszik el, de ha idő előtt leteszem, ordít. Ha ráhagyjuk még jobban ordít, akár fél órát is, így szopi újra, azon már beájul, vagy apa simogatja a kiságyba, akkor kb. 5 perc után megnyugszik és oldalra fordul. Ilyenkor már magára hagyja és magától elalszik.

Vajon mitől függ hogy mikor hogy tud elaludni?


2011. ápr. 16. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is így van. Az én fiam 6 hónapos múlt. Van, hogy mukk nélkül, csendben, mozdulatlanul nézelődik, aztán már alszik is. Máskor meg nem akar elaludni magától és már attól nyűgös és van minden baja, hogy álmos. Ilyenkor őt is el kell ringatni. De ez egyre kevesebbszer fordul elő. Szerintem pusztán hangulattól függ, illetve lehet, hogy a fogacskák rakoncátlankodnak vagy a poci rendetlenkedik.
2011. ápr. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy időszaka a babámnak, amikor csak úgy volt hajlandó elaludni, hogy ringatni kellett, vagy tologatni a babakocsiban. Ez kb 3és fél illetve 4ésfél hónapos kora között volt. Most 5 hónapos múlt, megpuszilom, lerakom és alsuik mint a bunda.

De énsem igazán tudtam rájönni,hogy mi befolyásolhatja, de talán a mozgásfejlődés,mert nekünk akkor tanult meg hátról hasra fordulni.


De nálunk az nem vált be,hogy hagyom sírni,mert akkor csak még fáradtabb lett,egyedül elaludni végképp nem tudott,és így altatni nehéz volt. Ha láttam,hogy nem megy az alvás, akkor leültem az ágyra, karomba vettem,mert azért egy 7 kg-os csemetével le fel járkálni kemény meló, és úgy ringattam. Ez bevált. De szerencsére elhagytuk:):)

2011. ápr. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanígy van, mint az első válaszoló gyerkőcénél. Csak annyi a különbség, hogy az én kisfiamat (10,5 hó) nem kell ringatni, "elég" ha a nagy ágyon odafekszek mellé és akkor el tud aludni.

Szerintem is a hangulattól függ, na meg a fogaktól. Sajnos ő nagyon megszenved velük. :(

2011. ápr. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!