Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért sír a 4 hónapos babám...

Miért sír a 4 hónapos babám szinte egésznap?

Figyelt kérdés
2 hónapos koráig olyan jó baba volt, szinte alig sírt. De azóta csak reggel kb. 15 percet van jókedve, akkor nem sír. De aztán szinte egésznap sírna, kivéve, ha kézben van. Azt tudom, hogy nem a hasa fáj, és nem is éhes. Ha meg látom, hogy álmos egyből lerakom és alszik is.
2011. ápr. 16. 14:51
 1/8 A kérdező kommentje:
1-2 hónapos korában a férjem amikor itthon volt, mindig sétált vele a lakásban. Kézben volt még akkor is amikor nem sírt. Lehet, hogy hozzászokott ahhoz, hogy mindig kézben volt, és már most már csak így szeret lenni?
2011. ápr. 16. 14:52
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen,valószínű ez lehet a probléma.

Mi is így jártunk,az én kisfiam hasfájós és persze sajnáltuk amikor görcsölt.Ringattuk,sétáltunk vele.Most már akkor is sétálni kell ha nem fáj a pocakja,sőt csak ringatva tud elaludni.

2011. ápr. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Ahogy nő, egyre többet van ébren. 1-2 hónaposan szinte csak enni kelnek fel. ;)

Szerintem nincs "elrontva" azzal, h kézben volt/van, én ebben nem hiszek.

Abban igen,. hogy igenis, foglalkozást igényel, és szerintem ezt kéne megpróbálnod; cirógatni, dögönyözni, sétálni vele, beszélni hozzá, legyenek játékok, amiket foghat, rágcsálhat (nagyon jók pl. a kis pillepalackok, kisfiam sokáig eljátszott velük. Pár szem nagyobb gyöngyöt is tettem bele, a kupakot ráragasztottam, imádta!). Lehet, h a fogzása kezdődik, a nyűgösség ennek is jele lehet. (nem vetted észre, h nyálzik?)

Időnként szólhat szép zene is (vannak ún, babazenék, akár ezeket, vagy pl. klasszikusokat tennék be)- persze nem egész nap, csak 10-15 percre egyszerre.

Sétáljatok utcán, parkban, otthon lehet együtt tornázni/ jógázni, masszírozhatod őt, azt nagyon szeretik a babák!

Hordozókendőben hordva könnyedén csinálhatsz mellette bármit, és a testközelség megnyugtatja. Nem elkényeztetett lesz tőle, hanem magabiztos, kiegyensúlyozott. ;)

2011. ápr. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Masszírozni, játszani szoktunk, amit nagyon szeret, de azt is hamar elunja, vagy nem tudom hogy mi baja van, de elkezd sírni. És sajnos babakocsizni sem nagyon szeret, sokszor akkor is csak sír, kivéve, ha kiveszem a kocsiból.
2011. ápr. 16. 15:28
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen időszak, ill. van is. Az én kisfiam már 6 hónapos ugyan, de ha tudom, hogy nem hasfájás, akkor tuti a foga. Még nincs neki egy sem, de már 2 hónapos korától kezdve rágja az öklét (van, hogy mindkettőt egyszerre) és nyálzik rendületlenül. Ha te is tapasztalod valamelyik tünetet, akkor próbáld meg masszírozni az ínyét. Azt nagyon szeretik.:)

Amúgy könnyen hozzá tudnak szokni az ölbevételhez, ráadásul észre se veszi az ember. Lehet, hogy ez is a baja a picidnek. De ezt te hallod a sírásából. Azt már tudom, hogy mikor akarja a fiam, hogy felvegyük.:)

2011. ápr. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Szia! Megoldódott a problémátok? Nálunk most pont ez a szitu. Annyi plusz, hogy nem tudom elég-e a tejem :((( Köszi, ha válaszolsz.
2011. jún. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szia! Sajnos még most is vannak sírós időszakok. Két hete már tápszert is kap, és már a hozzátáplálást is megkezdtük a szopik mellett, tehát tudom, hogy biztos, hogy nem azért sír mert éhes lenne. Valószínű, hogy el lett egy kicsit kapatva, mert kézben olyan jól elvan a drágám, egy hangja nincs és a szája is fülig ér úgy mosolyok, meg gagyog, ha kézben van. De már kezdi a kúszást, így remélem hamarosan ahogy kezdi a világot felfedezni nem fog annyira unatkozni egyedül és a sírás is kevesebb lesz.
2011. jún. 4. 20:35
 8/8 anonim válasza:
Köszönöm a válaszod :) Ezt a kézben lévős ügyet én is át tudom érezni :)
2011. jún. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!