Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy kakiljon?

Mit csináljak, hogy kakiljon?

Figyelt kérdés
2 hós anyatejes babám már 2 napja nem kakilt. Mit csináljak,vagy mit egyek? a torna nem segített.
2011. ápr. 16. 20:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

nálunk 10 nap volt a rekord! :)

ne csinálj semmit! az anyatejes és tápszeres babák is egyaránt elég ha hetente 1x kakilnak! egyikben sincs sok salakanyag, érettlen a bélflóra, nem kell piszkálni! idővel rendeződik ált 3-4hós korra. addig elég heti 1!

2011. ápr. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

a csak anyatejes babánál teljesen normális, ha még 1 hétig sem kakil, mert teljesen hasznosítja a szervezete az anyatejet

Persze ez csak akkor igaz, ha nem szenved attól, hogy kakilnia kellene.Ha nyugodt, nem kell ettől aggódnod.

A neten is utána tudsz olvasni, hogy megnyugtasd magad.


De mint írtam, csak akkor, ha nem látod rajta hogy szenvedne ettől.

2011. ápr. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
34%
Hát nem tudom, az én gyerekem anyatejes volt, de sosem fordult elő, hogy ne lett volna naponta 2-3 kakis pelusa... Én felhívnám a védőnőt vagy a gyerekorvost, biztos ami biztos.
2011. ápr. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Teljesen nyugodt,még nyűgösnek sem mondanám. Az első gyermekemnél minden pelusban volt kaki ezért is volt most ez furcsa.
2011. ápr. 16. 21:02
 5/15 anonim ***** válasza:

első vagyok. nekem meg egyiküknél sem volt olyan, hogy naponta kakiltak volna. gondolom ez is babánként változó. nekem is elmondták anno, hogy napi 2-3 és heti 1 is lehet. nálunk a heti 1 volt a maximum.

szerintem ha teljesen rendben van a pici, akkor csak várj nyugodtan. lesz ott eredmény, előbb-utóbb :)

2011. ápr. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

2057-es vagyok

Írtam nézd meg pl. google keresőben,azt fogod találni amit én írtam, de persze ha nagyon aggaszt, csak egy telefon holnap a védőnőnek vagy orvosnak.

2011. ápr. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! megnyugodtam...
2011. ápr. 16. 21:06
 8/15 krisztivan ***** válasza:
100%
Az én fiamnak sem volt csak heti 2x kaki.Tejcsi + tápszeres volt.Miota eszik több félét azota van minden nap 1x.Nyugalom,teljesen normális ez.
2011. ápr. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%
Az én anyatejes babám napi 3-4x kakilt. Ismerőseim körében is legalább napi 1x volt kaki. A két nap az még nem vészes, nyugodj meg! De ne haragudjatok, nem kéne ilyen butaságokat írni, hogy két hetente 1 kaki normális. Munkatársamnál volt így, hogy az anyatejes baba 4-5 naponta kakilt. Olyan nincs, hogy mindent hasznosít a szervezete! Szóval akkor szokott ilyen előfordulni, hogy nem elég tápanyagdús a tej. Hiába van meg a megfelelő mennyiség, ha a tartalma nem elegendő. Szóval a doki kiegészítő tápszert írt nekik, és azóta minden nap van a babájuknak széklete. 1-2 napig nem gond, ha nincs kaki, de azért 4 napon túl már nem számít normálisnak!
2011. ápr. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
21:27-es vagyok. Azt akartam írni, hogy heti 1 kaki normális.
2011. ápr. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!