Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos a kisfiam. A pucujáv...

6 hónapos a kisfiam. A pucujával valamit kell csinálni? A bőrt húzgálni hogy ne tapadjon le vagy ilyesmi? Eddig nem mertem.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 18. 08:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Még nem is szabad!!!!!!
2011. ápr. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Kései Sirató ***** válasza:
Nekünk azt mondta a doktor néni, h 3 éves korig nem szabad.
2011. ápr. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én a nagyobbik fiamnak 3 éves korig nem nyúltam hozzá, így orvoshoz kellett vinni aki visszahúzta neki a bőrt, hát kegyetlen egy dolog volt, sokáig fájt is neki, emiatt most a kisebbik fiamnak, aki 7 hónapos, minden esti fürdésnél kicsit hátrahúzom neki a bőrt, bár nagyon le van tapadva, de bízom benne, hogy 3 éves korára jobb lesz és megússzuk ezt a tortúrát amit a naggyal átéltünk. Nekünk a dokibácsi javasolta, hogy óvatosan kell hátrahúzni, csak ameddig enged a bőr, hogy ne tapadjon le még jobban. Azzal indokolta, hogy régen amikor még bábáknál szültek az anyák, a bábák már az újszülöttnek is visszahúzták a bőrét és megmutatták az édesanyáknak is hogyan kell csinálják, így később nem tapadt nekik le a bőrük.

Hát majd most meglátom, melyik a jobb módszer...

2011. ápr. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én bizony kezdettől fogva huzogatom neki. És milyen jól teszem! Volt mát, hogy alágyűlt antibiotikumos kezelés során a váléadék, hogy alig tudtam letakarítani.

Éna huzigálás híve vagyok, mert úgy tartom, hogy még nem hallottam olyanról, akinek a huzigálásból baja lett volna. Olyat viszont már hallottam elég sokat, akinek a nem-huzigálásból lett baja - lásd előző hozzászóló. Szóval ha később nem akarod kellemetlen helyzetbe hozni a kisfiadat, huzogasd neki.

2011. ápr. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én 2 hónapos korától húzogattam neki. 1 évesen már feljött neki teljesen.
2011. ápr. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4 hónapos kortól húzogatjuk, 2 hét alatt az egész bőr szépen hátracsúszot!! Azóta minden fürcsinél tisztítva van neki. Másfél éves, nincs letapadva.

Én is azt mondom - és az itteni doki is azt tanácsolja -, hogy húzogatni kell, amennyire engedi. Nem feszegetni, ráncigálni, hanem csak óvatosan, amennyire megy. Itt sokkal kevesebb a műtét (tényleg csak aki szűkületes, és muszáj megműteni), mint a másik doki körzetében, aki húzogatás-ellenes.

2011. ápr. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!