Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha 5 és fél hós babámnak...

Csill79 kérdése:

Baj, ha 5 és fél hós babámnak nem én főzök, hanem üveges bébiételt kap?

Figyelt kérdés

Nekem kimondottan a doki ajánlotta,hogy azok tuti ellenőrzött alapanyagokból készülnek.Kezdem magamat rosszul érezni,mert vannak itt olyanok,aki szerint ez halálos bűn!

Van amiben 3-4 féle dolog,meg hús van,szerintem azt itthon előállítani nem igazán lehet.vélemények?


2011. ápr. 19. 13:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem baj, csak ha veszel akkor minőséget vegyél. Én is "tápos baba" voltam, jó nagyra nőttem tőle :)
2011. ápr. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Én csak olyat vettem amilyet nem főztem meg magunknak - nyúl, bárány pl.


nem baj. csak egy idő után rájössz hogy nagyon költséges.

a drágább bébiétel a jobb.

2011. ápr. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

magatoknak nem főzöl? Én soha nem főztem a gyereknekkülön, abból vettem ki amit mi ettünk. Zöldséget a levesből, kis husit.......

szerintem gyorsabban megvan mint az üveg melegítése.

2011. ápr. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
61%

Miért ne lehetne 3-4 félét is belefőzni otthon a baba kajába? Ezt nem értem. Azt raksz bele amit csak akarsz.

Én soha nem részesítettem előnyben a bolti bébi ételt. Sokkal olcsóbb itthon előállítani és na azt tényleg tudod, h mi van benne. Nekem ne mondja senki h nem raknak bele semmi cukrot, nem hiszem h minden gyümölcs ugyanolyan ízű. Inkább itthon csináltam mindig neki a kaját.De ha te bírod anyagilag, hát hajrá. Ettől persze nem leszel se rosszabb se jobb, de ha igazán jót akarsz neki akkor inkább te főzöl, én ennek a híve vagyok.

2011. ápr. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz senkivel, ha Te így látod jól, akkor ezt tedd. Ez a oldal egyébként is tele van túlmártírkodó anyukákkal: "Mit főzzek a 7 hós babámnak?", stb. Én speciel az aranyközéputat választottam: egyszer így, egyszer úgy, hogy ezért későbbiekben könnyebben elfogadja a mi ételünket és úgy is lett :D
2011. ápr. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Magunknak természetesen főzök,de a baba mégsem ehet tejszínes csirkét vagy csirke pörit!!!!
2011. ápr. 19. 13:34
 7/19 anonim ***** válasza:

én voltam aki azt mondta,hogy szedj ki a tiétekből.

gondolom leves is van,abban zöldség. és köret is van, ott is zöldség. abbólki lehet szedni.

De persze úgy csinálod ahogy neked jó. szerintem így csak egyszerűbb. nekem 3 babám volt elég gyorsan egymás után,meg is bolondultam volna, ha mindegyiknek külön főzök (egy sima zöldség, egy habarva, egy hússal....) és még magunknak is. Így a főzés különböző fázisaiban "választottam le" az ételből a kicsikét.

2011. ápr. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Bajnak nem baj, de:

- drágább sokkal, mint ha Te magad főznél. Most még nem eszik sokat, de néhány hét, és délben is meg vacsorára is főzeléket fog kapni, és sokszor nem is lesz elég egy üveggel.

- nem szabad meglepődni, ha idővel nem akarja majd a házikosztot elfogadni. Ez persze nem törvényszerű, de nem egy hasonló kérdés volt már itt, hogy "nem akarja megenni a főztömet, bezzeg a bébiételt nyomja befele..."


Szóval a babádnak nem teszel rosszat a bébiétellel, és ha bevállalod az anyagi részét, meg az esetleges válogatósságot, akkor egész nyugodtan!

2011. ápr. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ja még a levesesre annyit reagálnék, hogy nálunk pl. nincs minden nap leves... Inkább csak hétvégén főzök levest, és azt tart ameddig tart. Hétköznap nagyon ritka hogy levest főzzek!
2011. ápr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nem baj ha veszed,én csak akkor vettem ha elmentünk itthonrol.

csirkepöriböl a hust kiveheted,mig nincs füszerezve pl.,

levesböl zöldséget,vagy ha zöldséget,és hust főzöl natur,abbol eltehetsz másnapra ha több sikerült.

Ha elmennék venni,az egy óra lenne,igy otthon ennyi idő alatt hamar megfőztem neki ami kellett.

2011. ápr. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!