Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha tegnap reggél hasról hátra...

Ha tegnap reggél hasról hátra fordult a fiam (pár nap múlva 3 hónapos), akkor számíthatok rá, hogy sűrűbben fogja csinálni? Vegyek minnél előbb járókát? (csak azért mert a mi ágyunkba van egész nap, és a földre sem tenném le)

Figyelt kérdés
2009. márc. 4. 12:46
 1/10 anonim ***** válasza:
24%

egy 3 hónapos babának amire szüksége van, az még az, hogy a kiságyban fekve legyen, hiszen az ő fejlődése,amit tud 3 hó-san, az hasra fordulva vállát kiemeli, fejét tartja hasra téve ill. ölbe véve, egyre többet van fel, nézgelődik, öklét szájába teszi. nincs szüksége járókára csak a kiságyára ahol napjának nagy részét tölti. ha hozzá szoktatod a korai erőltetett mozgás elősegítéséhez- pl-. öledben ülteted mindig, járkálsz vele, segíted, hogy forduljon, ill. majd a még ülni nem tudó babának bébikompot adsz, később nehezebben bírsz vele, nehéz lesz a figyelmét lekötni, és nem fejlődik a maga tempójában, esetleg kimaradhatnak mozgásformák.pl. mászás...ami pedig későbbiekben tanulási problémához (diszlexia, diszgráfiához)vezethet. hagyd, hogy a baba azt a mozgást csinálja amit úgy gondol érett rá. az, hogy véletlen megfordult, amit nem tudom hogy csinált, mert min. 5 hónapos baba fordul meg, és akkor is kezdetleges, mert inkább oldaláról hasára, vagy old-ról hátra fordul nem jelenti hogy iinnentől kezdve már az a következő mozgásforma. inkább kiságyban, vagy ha a konyhába vagy akkor oda lehet járókát tenni, amibe biztonságban van, és ellesekedik.

jó babázást!

üdv egy kismami

2009. márc. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szerintem inkább véletlenül lehetett, lehet hogy úgy feküdt ,hogy megbillent és átfordult. nagyon korainak tartanám, ha 3 hósan átfordulna, de persze semmi sem kizárt. azért figyelj rá. Amit írtál, hogy földre nem tennéd le, ezt nem értem. Leterítesz egy plédet, körberakod játékokkal, és nagyon jól elvan ott. Ne nagyon hagyd az ágyon, akár el tud fordulni, akár nem, mert sosem lehet tudni! Véleményem szerint a földön lehet a legjobban biztos helyen tartani a gyerkőcöt, az kemény, ott ha tényleg forgolódni akar, akkor tudja gyakorolni. Járókára azért még biztosan nem lesz szükséged, mert még ha el is fordul, mászni, ülni egy ideig még nem fog tudni!
2009. márc. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Előző 2 válaszolónak üzenem, hogy nem lehet ilyeneket mondani ennyire kategorikusan, mert igenis vannak kivételek. Kötözze le a gyereket? Az én fiam 3,5 hónaposan fordult hasról hátra és rögtön vissza is, és azután már folyamatosan ezt csinálta. Fa rácsos járókája van, azt lehet magasra is emelni, hogy ne padlószinten legyen míg nem áll. Nagyon jó volt mindent látott onnan. Ja és készülj, hogy mindent hamar fog csinálni, 5 hónaposan négykézláb állt és már előtte is húzta magát a kezével, kúszott. 6 hónaposan egyedül felállt a járókában és csak utána tanult meg kb. 2 napra rá egyedül ülni. Mindezt nem azért mert erőltettem, hanem mert kíváncsi és igyekszik megismerni mindent. A kérdező sem azt mondta, hogy tegnap megfordítottam a gyereket mit csináljak h egyedül is menjen neki. Na mindegy, szeintem vegyél járókát és így közelebb is van hozzád mikor csináloda dolgod, nem jó ha a szobájában van a kiságyban egész nap. Pontozást nem nézem.

2009. márc. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom napra pontosan három hónapos volt, amikor először hátról hasra fordult, és pár nap múlva már napi rendszerességgel csinálta. A hasról hátra fordulás négy hónapos korában kezdődött, azt hosszabb ideig gyakorolta. Most hat hónapos, zsinórban forog többet egymás után, kúszik, és stabilan ül egyedül. Úgyh' tényleg létezik olyan baba, aki mindent korán kezd, szülői beavatkozás nélkül, bármilyen hihetetlen. Nálunk csak akkor van a kiságyban, ha aludni kell, egyébként én is az ágyra raktam mindig, illetve amikor forogni kezdett leköltöztettem a padlóra. Habszivacs, rá pléd, körben játékok. Szerette a játszószőnyeget is , de az már egy ideje nem érdekli, jobban szeret kúszni, vagy ülve játszani. A mozgásfejlődés szinte kiszámíthatatlan, nem lehet arra alapozni, h' még kicsi valamihez, és úgysem tudja megcsinálni. Jó példa erre az, h' nálunk a fotelban biztonságosan kitámasztott hordozóban egyszer csak felült (életében először minden előzmény nélkül), és ki is bukfencezett rögtön. Ezért inkább azt tanácsolnám, próbálj meg kialakítani neki egy biztonságos és meleg sarkot a padlón, mert az ágy innentől már nem az.
2009. márc. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Babám 2 hónapos, de annyira utál hason feküdni, h már jó két hete átfordul a hátára,ha hasra teszem...minden alkalommal átfordítja magát, így tudom,h nem véletlen, persze azt is tudom, h ez csak a hasalás miatt van :D szóval a kíváncsiságon túl az akaratosság is nagy úr ;) én vennék járókát- max még pár hétig pihen benne :)M.
2009. márc. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Már 6 hetesen egyfolytába tartotta a fejét akár percegig, ha hason volt (azt nem lehet erőltetni). Lehet, hogy véletlen volt, de már 2 hete ha hason volt a csípője egyik oldalát a levegőbe emelgette. És egy percig sem erőltettem, mert éppen a szennyesét pakolásztam, amikor ez történt.
2009. márc. 4. 14:11
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is 3 hónapos votl a fiam, amikor hasrafordult és vissza TELJESEN EGYEDÜL senki nem eröltette ugyanis a kiságyban volt! 4,5 hósan 4kézláb rugózott majd 5 hósan mászni kezdett most 5,5hós. Nekünk is a földön játszik. Vehetsz lassan járókát, mert lehet, hogy ö is korábban kezd majd el mindent.:)
2009. márc. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam már 2 hónaposan a hátáról az oldalára fordul, idő kérdése, hogy mikor fordul át hasra. Ügyes a babád, biztosan szépen fejlődik is!
2009. márc. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A kislányom 4 hetes kora óta hasonfekvésben stabilan tartja a fejét, és egyáltalán nem gyakran fektetem hasra, csak egyszer naponta az esti fürdi előtt, hat hetesen fordult az oldalára hátonfekvésből és pár nap múlva hasonfekvésből a hátára gördült - és ezt azóta is csinálja. Gondolhat bárki amit akar, vannak gyerekek, akik hamarabb kezdik, a fejlődésük a későbbiek folyamán úgyis kiegyenlítődik és senki sem marad le semmiről. Én úgy tudom, hogy nem szabad semmit erőltetni, de ha magától csinálja, akkor hagyni kell.
2009. ápr. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Babóca 2011 válasza:

A fiam 23 napos (tehát most múlt 3 hetes) és ma önállóan a hasáról a hátára fordult. Kétszer is megtette egymás után, tehát nem véletlenről volt szó. Egyébként azért is vagyok itt, hogy utánanézzek normális-e, hogy ennyi idős korában forgolódik.


És nem azért írtam, hogy bekerüljünk a Guiness-be, hanem azért, hogy számítsatok rá és nehogy baj történjen mondván, hogy még úgy sem tud forgolódni.

Mindenkinek egészséges babát és sok-sok örömet kívánok a gyermeknevelés során!


Egy apuka Pécsről

2011. okt. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!