Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen juttatása számíthatok...

Milyen juttatása számíthatok Németországban?

Figyelt kérdés

Egyetem után mentem szülni, így csak a gyesre vagyok jogosult. Mondjam le az ittenit, vagy ott is kapok. dolgozni egyenlőre a férjem fog, azért is megyünk ki, én meg a kicsivel leszek otthon (5 hónapos)

Tb a gyereknek úgy tudom jár az apuka biztosítása miatt, de nekem?

Kutyát lehet kivinni?


2011. júl. 20. 23:59
 1/8 anonim ***** válasza:

szia. akkor megyek szep sorban. EU-n belül csak egy orszägban kaphatsz juttatäsokat. Nemetorszägban a gyes-t 6 hetig kapod,ami a kereseted aränyäban egy összeg,utäna 185 euro a Kindergeld,18 eves korig. Nekem meg igy is több ez a 185 euro mint otthon a gyes+csalädi együtt. A biztositäs megint csak egy kenyes tema,ha ide vagytok bejelentve agyereknek alanyi jogon jär,te ppedig elmeletileg a ferjed utän leszel biztositva,az AOK-näl igy müködik,az itt az alap biztosito,mint otthon a TB. De köthetsz privät biztositäst is csak az eleg dräga.

Kutya : lehet kihozni,de kell neki unios utlevel es Nemetben ha kutyäd van azt be kell jelenteni es igen csak megadoztatjäk,ha jol tudom,közel 50 euro havonta,de ez függ sok mindentöl,hogy mekkora,milyen fajta,melyik värosban laksz.... ezt a helyi Rathausnäl kell megerdeklödni. kerdesed van irj nyugodtan,kinn elek mär 7 eve.

2011. júl. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ami a fizetés valahány százaléka, az nem 6 hétig jár, hanem eldöntheted, hogy 1 évig a teljes összeget kéred, vagy 2 évig havonta a felét.

NEm tudom, te jogosult vagy-e rá, hiszen már 5 hónapos a babád.

2011. júl. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
elsö vagyok,igen rosszul irtem,az 1 evig jär,a cegtöl ahol dolgozol onnan kapsz 6 hetig szüles elött-utän. Kössz a javitäsz
2011. júl. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Előző válaszoló, te merrefelé élsz? És te kérdező, hova költöztök?
2011. júl. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszi a válaszokat. Mi a babával valószínű 2 hónap múlva költözünk, apa kicsit előbb.

Berlinbe megyünk.


Kinn van kötelező védőoltás? Mert úgy tudom nincs, vagy választhatom. Ami itthon van az okés, azt megkapta, de itthon nem kapott választhatót, ott kinn sem kell beadatnom ha nem akarom, ugye? Mert akkor ha jól számolom, 18 hónaposan jár neki a következő dtpa, MMR-t nem akarjuk, azt lehet így?

2011. júl. 22. 09:45
 6/8 anonim ***** válasza:
mi pedig Ulmtol nem messze lakunk,te hol elsz?
2011. júl. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
megint en vagyok,az oltäst nem tudom otthon hogy van,de itt többet kapnak azt tudom,a länyom most 17 honapos,3 honapon keresztül kapot 4 hetente,elsö 2 alkalommal 2-2-t most pedig csak egyet. es a következö oltäs majd csak 5 evesen lesz,
2011. júl. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi Ludwigshafenben élünk.

Igen, itt is rengeteg oltás van, a lányom 18 hónapos, nem is tudom, mikor kap legközelebb, az utolsót 1 évesen kapta.

Az MMR melyik oltás? Nem vagyok tisztában ezekkel a rövidítésekkel. Azt tudom, hogy a meningococcus, ami otthon nem kötelező, itt az.

2011. júl. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!