Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak nekem tűnik fel hogy...

Csak nekem tűnik fel hogy rengeteg 4000-4500gramm feletti baba születik? Mitől lehet?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 21. 17:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Talán a vitaminok is rásegítenek.Én Femibiont szedtem minden másnap!
2011. ápr. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
szia.Hmm...Szerintem erre nincs magyarázat.Nekem két kislányom van az első 3000g a második 2700g született.:)Végig szedtem terhesvitamint szóval biztos nem attól lesznek nagy babák.:)
2011. ápr. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
21%
Nekem is feltűnt. Ez is amolyan civilizációs probléma. Rendelkezésre áll rengeteg táplálék, vitamin, sokan rengeteget esznek a terhesség alatt, rengeteg szénhidrátot, cukrot, édességet amitől elhíznak és a túlsúlyos anyának nagy százalékban születik nagy gyereke. A másik fele pedig a mozgásszegény életmód, tespednek egész nap, pedig terhesen is lehet mozogni, sportolni. Bizonyított tény hogy az aktív életet élő nőknek kisebb súlyú gyermekeik születtek mint azoknak akik végig punnyadták a terhességet. Biztos vannak kivételek de a főbb okok ezek.
2011. ápr. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

17:49-esre mont rácáfolnék.

Szedtem ugyan vitamint, egészségesen táplálkoztam, minimális édesség, végig mozozgtam a terhességem alatt. Úgy mentem délután szülni,hogy aznap még az egész lakást kitakarítottam,35 ig hétig bicikliztem,sokat sétáltam stb. Mégis 3970 gr-mal született a babám,pedig az utolsó két hónapban csak heti 2 tablettát vettem be.

2011. ápr. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
97 kilóval kezdtem a terhességem. 3530 született a fiam. Majdnem minden nap mentem, sétálni, akár ugy hogy reggel elindultam és délután, este hazajöttem a párommal. Vidéken lakunk, nyáron voltam nagy pocis. Jó volt sétálni, nézelődni, beszélgetni. Nagyon keveset voltam itthon, csak akkor mikor takaritanom, és főznöm kellett (általában ugy főzök, és másnap is legyen kajcsi). Ugyhogy én nagyon sokat mozogtam. Nem nagyon voltam kivános terhességem alatt igy "csak" 9 kilót hiztam...!
2011. ápr. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Uccsó vagyok:

20 hétig szedtem a vitamint (Elevit), mert elkezdtem zabálni! AMint abbahagytam elmúlt az éhség érzetem is!

2011. ápr. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Én pont ezt kérdeztem a dokimtól 2 hete. Azt mondta, hogy azért van, mert bőséges táplálék áll rendelkezésre és nem fakérget rágcsálunk, mint az őskorban. Az utóbbit viccnek szánta, de talán tényleg a bőség miatt van.
2011. ápr. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Én is tespedtem, disznóvá híztam, mert feküdnöm KELLETT!! Veszélyeztetett voltam, zabáltam, mert éhes voltam és unatkoztam, feküdtem, mert nyitva volt a méhszájam eléggé. Vitamint is szedtem, sok gyümölcsöt is ettem. És , igen, hatalmas babám született természetes úton, aminek istenigazán nem örültem. Mert azóta sem vagyok túl jól ott lent!
2011. ápr. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nekem 4100 grammos kisfiam született.12 kg-t híztam,52 kg volt a nyitó.Minden nap mozogtam,vitamint az utolsó hónapokban 2-3 naponta szedtem.

Nálunk ez örökletes.A férjem és a testvérei is 4 kg felett születtek.Normál testalkatúak.Most megint terhes vagyok de nem várok kisebb babát :)

2011. ápr. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

4.400 g, 54 cm-rel született kisfiam.

A férjem volt nagy baba ekörüli súllyal, igaz, 35 évvel ezelőtt. Akkor még igazán kuriózum volt!

Majdnem végig szedtem terhesvitamint a téli nyavalyák miatt, ezenkívül magneb6 és vastabletta is volt a palettámon. Másra nem tudok gondolni... még a magasságunkra sem (én 186 cm, férjem 195 magas), hiszen első kisfiam (igaz előző házasságomból) 3.500 g-mal született.

2011. ápr. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!