Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak nekem tűnik fel hogy...

Csak nekem tűnik fel hogy rengeteg 4000-4500gramm feletti baba születik? Mitől lehet?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 21. 17:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem függ attól, hogy valaki mennyire sportos, vagy mennyire nem az. A placenta minőségétől annál inkább. Nevelőanyám végig sportolta a terhességét, megválogatta, hogy mit eszik, de mégis 4.5 kg lett a baba, mert annyira jó volt a placentája. A terhescukor is jellemzően nagy babát eredményez, mert sajnos sokan nem törődnek vele. Genetika is rásegít, persze.
2011. ápr. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
17:49-es vagyok! Nem tetszik az igazság azért kellett így lepontozni? Sejtettem hogy érkeznek majd az olyan válaszok hogy "bezzeg nálam nem így volt". Igen, írtam hogy vannak kivételek de ez általában véve igaz amit írtam. Nem tudom miért kell egyből magatokra venni mindent és sértetten lepontozgatni. Én odafigyeltem magamra, sportos voltam, keveset híztam és 3100 g-os babát szültem. Igenis van összefüggés a kettő között.
2011. ápr. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Szia


Az en kornyezetemben csak 2 nagy baba szuletett az osszes tobbi normal vagy epp kis sullyal

En pl 27 eve 4300 grammal szulettem a lanyom 3380.

Unokatesom 4000 grammal szuletett 33 eve kislanya 2200grammal

Baratnom is normal sullyal szuletett anno az O lanya is 3500 grammos volt.Baratnom kisfia szulett 1 evvel ezelott 4600grammos volt igaz 42.hetre szuletett es nem szedett egyaltalan vitamint a lany.

Ocsem szuletett mostanaban nagy sullyal 4400grammal.Apukam 52 eve 4500 grammos volt baratnoje pedig 36 eve 4600grammos, igy lehet naluk a genetika is jatszik.A csaj nagyobb fia 12 eves es O is 4500 grammos volt mi meg a tesoimmal 4000,4300,4000 grammal.

2011. ápr. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Nem tudom, lehet rosszul gondolom, de ha úgy vesszük a gyerekek szinte majdnem mindig a "szüleik fejére nőnek", úgymond. Tehát az emberek egyre magasabbak. Lehet a bébik is ezért egyre nagyobbak.

De ez csak egy feltételezés.

Az biztos ( pont a sulim kutatásai igazolják), hogy a terhesvitaminok nagyon nagy százalékban megnövelik a baba súlyát. Ugyanis, a vitaminok mint tudjuk hizlalnak. Ez egy tény. Nem véletlen, hogy pl az ELEVIT-et szedő anyukák megdöbbentően magas százaléka szült császármetszéssel a baba nagy súlya és mérete miatt...

z én dokim azt mondta, h terhesvitamint csak az első 3 hónapban szedjek, utána pedig egyek egészséges kajákat..sok zöldség és gyümölcs...tejtermékek.

Én sportolok is, így kb eddig 5-6 kilót híztam, és még hátra van 1 hónapom. Viszont sztem nagyobb lesz a babám az átlagnál, mivel én is magas vagyok illetve a férjem is az :)

23/N

2011. ápr. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 krisztivan ***** válasza:

Az első 10. hétben szedtem a vitamint.Híztam 18 kg amiből 14 ment le a szülés után.Született 4430gr és 61cm,kisfiú.

35 éve születtem 4000gr-mal.Anyukám 52 kg volt és 152cm.Még két hugom született közel négy kilóval.Nem szedett semmilyen vitamint,ez a genetika.Én sem vártam"kicsi"babát,de ekkorára sem számítottam.

2011. ápr. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Szerintem manapság egyre kevésbé engedik meg az anyukák a tespedést és elhízást maguknak...én most a harmadik babámat várom és sok kismamával kerülök kapcsolatba hát központi téma lett a hízás és minél kevesebb kilót felszedni "fitt-maminak " maradni...

Én első babámnál nem igazán mozogtam, végig szedtem a terhesvitamint, összevissza ettem és 3200 gramm lett.

A másodiknál semmit se szedtem (csak calciumot) 4400 gramm és 60 centi lett, sokat sportoltam és egészségesen ettem. Most harmadjára nem tudom mi lesz.

De nálunk is a férjem közel 5 kilósan született akkoriban az ritkaság volt.

2011. ápr. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

A fiam 11 éve született 4400 grammal és 57 cntivel, nem szedtem vitamint csak az első trimeszterben, nem voltam cukorbeteg.

Akkor ez hatalmasnak számított.

A lányom 2 éves, ő "csak" 3950 grammal és 56 centivel született, vele szedtem vitamint és cukorbeteg lettem, diétáznom kellett, nagyon sok 4 kiló körüli baba volt kórházban.


Egyre nagyobbak az emberek, ennyi az egséz.

2011. ápr. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

előző

nemigen maradt rajtam plusz kiló, nem tespedtem otthon, dolgoztam végig a terhesség alatt, volt,h ogy 9 hónaposan havat lapátoltam, de mondjuk nem zabáltam ki a hűtőt minden este

2011. ápr. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

4 kg fölött született az én babám is

én szedtem a vitamint végig, mert rossz volt a vérképem nélküle

átlagos testalkatú vagyok, a párom kifejezetten vékony, én 2 kg-al születtem időre, párom 3 kg-al

7 hónapig dolgoztam, és az első héttől az utolsóig bicikliztem

összesen 6 kg felesleg maradt rajtam

2011. ápr. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Az en fiam is 4 kg-val szuletett.

7 honapig szedtem a Centrum Maternat. De vegig etvagytalan voltam,szoval ez legalabb csinalt egy kis etvagyat (nem sokat) es a gyumolcsoket kivantam tehat azok meg ugye nem nagyon hizlalnak.

2011. ápr. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!