Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasfájós a kisfiam. Amikor...

Hasfájós a kisfiam. Amikor már annyira sír, hogy meghasad a szívem, újra cicire teszem. Olyankor kicsit eszik, majd nyugtatgatja magát a cicivel, végül elalszik. Lehet, hogy az újabb anyatej mennyiséggel "még szaporítom", a hasfájás tüneteit?

Figyelt kérdés
2009. márc. 4. 21:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanezt csinálom, mert sajnos nekem is hasfájós és nekem is megszakad a szívem:((

Azt vettem észre, hogy - igen, mégjobban fáj a hasa.

Talán akkor jobb, ha 3 óránként szopizik, nem korábban.

8 hetes kisfiú anyukája

2009. márc. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
nekem nem volt hasfájos de mindig ciciretettem ha sírt v. tápszert adtam neki és mindg jót evett utána nem sírt tovább.most is 4hósan ha sír kaja után még adok neki repetát
2009. márc. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Nekem is hasfájós a kislányom,ha cicire teszed csak jobban fog fájni a hasa.

Próbáltad az infacolt? vagy espumisan cseepp, de a legjobb a gripe water

NEkünk használt,

sok sikert

2009. márc. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Infacol, Espumisan, G. Water, Babynos haskenőcs, papaverines görcsoldó..már mindent kipróbáltunk. Eddig a cicin nyugodott meg leginkább. Csak nem sokáig tart a csend, kis idő múlva minden kezdődik előről...ezrét kérdeztem a fent leírtakat.
2009. márc. 4. 22:12
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia!Mannomnak eddig a gyógyszertári keverék használt,de most már germicid kúpot engedélyezett a doki,hisz 3 hónapos!Én mindent kipróbáltam és az infacoltol szegénykém nagyon görcsölt!

Sajnos most a fogzással is küzdünk!

3 hós baba anyukája

2009. márc. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos lehetséges, hogy a folyamatos utánpótlástól még inkább fájni fog a hasa. Hiszen olyan pici még a gyomruk, és ha újabb és újabb adag tejet kap, egy percre sem tud megnyugodni, folyamatosan dolgoznia kell. Nem tudom, mennyi idős a kisfiad, de csak bíztatni tudlak, hogy el fog múlni ez is. (Tudom, hogy most hihetetlen, nekem is az volt, amikor ezzel vígasztaltak.) Mi próbáltuk az Infacolt, Espumisant, Mecsek baby teát, de egyik se vált be. Aztán úgy kb. 2 hónapos kora környékén magától elmúlt.
2009. márc. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia!Nem próbáltál cumit adni neki?A mi lányunkat elég sokszor megnyugtatja!
2009. márc. 5. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
28%

Hülyeség, a szopitól nem fáj jobban a hasa! magad is mondod, hogy megnyugszik cicin!!!! Lehet, hogy nem is a hasija fáj, csak éhes marad? Ha a hasa fájna, nem nyugodna meg a cicitől! A babák tudják, mi a jó nekik! Amúgy pedig a hasfájás - a tévhitekkel ellentétben - sokkal hamarabb jelentkezik a 3 óránkénti etetéseknél, mint az igény szerinti szopinál. Csak a baba jelzéseit kell figyelembe venni, semmi mást!

Szoptass, az a jó neki, magad is látod, hiszen cicin megnyugszik!

Vannak hasfájós és nem hasfájós babák de ez nem a cicizéstől van. Egyszerűen a pocakból kikerülve vannak babák, akik könnyebben és akik nehezebben alkalmazkodnak a külvilághoz. A pocakban nem kellett kakilni sem, most meg kell, ami igen kemény munka a pici számára, vannak babák, akik erre érzékenyebbek. De az igény szerinti szopival csak javíthatsz a dolgon, hidd el!

2009. márc. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

szia

maximalisan egyutterzek veled, es azok a mamak akiknek nem volt hasfajos a babajuk el sem tudjak kepzelni, mennyire tud sirni egy ilyen kicsi baba es mennyire tehetetlennek erzi magat az anya mellette. engem is mindenki azzal piszkalt, h biztos ehes es nem is a hasa faj, mert az enyem a kezecskeit tomkodte a szajaba raadassul. a hasgorcsot a tejcsidben levo tejcukor okozza nagyreszt es a tej eleze, a hig resz gazdagabb benne, en probaltam kifejni az elejet h annyival is kevesebb kinozza, de igazabol semmi sem hasznalt, sem gyogyszrek vagy mas praktikak. szerintem ha sokszor jut a higabb tejecskehez az emesztorendszere allando stimulalasban van es nem tud megnyugodni kicsit. en 3 orankent szoptattam ilyen elgondolasbol es kozben setalassal nyugtattuk a babat es teat probaltam adni neki. de igazibol az ido mulasa ami segit. mi most 11 hetesek vagyunk es lenyegesen kevesebbet sir most. velemenyem szerint tenyleg ritkabban kellene mellre tenni, meg ha ez nem is egy nepszeru velemeny.

kitartast! udv

2009. márc. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekünk a cumi+a hasonalvás jött be. Lényegesen kevesebbet nyöszörög, kínlódik. Hason hamarabb jön a büfi+a puki is.

2009. márc. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!