Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anyuka vagyok ha a...

Rossz anyuka vagyok ha a majdnem 8 hónapos babámnak néha adok éjjel enni?

Figyelt kérdés
Mert felébred 2-3 körül adok neki 90 ml tápszert és alszik reggel 7-ig.Vagy ti hogy csinálnátok helyettem?
2011. ápr. 22. 11:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha éhes, adj neki. Megpróbálhatod, hogy ha felébred, csak vizet vagy teát adsz, hátha elég, de ha nem, akkor etesd, ha éhes. Tudom, most jönni fognak, akik 2-3 hónaposan leszoktatták a gyereket az ilyesmiről, de szerintem ez felesleges gyötrés. A teával pedig érdemes vigyázni, ismerősöm is ezt vetette be, a gyerekei ugyan leszoktak az éjjeli evésről, viszont úgy rászoktak a teára, hogy 3 évesek (ikrek), és még mindig kell nekik.

Én is etetem az egyévesemet éjjel, igaz, ő szopizik, az kicsit más.

Magánvélemény, de szerintem az a rossz anya, aki éhezteti a gyerekét.

2011. ápr. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ha úgy érzed éhes adj neki.bár én ilyenkor már megpróbáltam kihúzni a kajálási időt,nekem az egyik jó éjt tápszer bevált,azzal kibírta hajnalig.aztán eszik egy keveset aztán alszik tovább.egy idő múlva aztán azt is elhagyta.De nem ez a rossz anyaság ismérve.ettől te nem leszel rossz anya sőt,gondoskodsz a gyermeked igényiről.
2011. ápr. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

Nem vagy rossz. De én nem adnék, ha nem szükséges.

De ezt te látod, hogy kell vagy nem.

Az enyémek 4-6 hetes kortólátaludták az éjszakát, de lehet, hogy a tied nem tud annyit enni, hogy elég legyen.

Kipróbálhatod, hogy nem veszed, fel, megnézed, hogy visszaalszik-e. Ha igen, akkor hagyd, fontosabb neki, hogy jólaludjon.

2011. ápr. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ezt komolyan kérdezted? Ha éhes adj neki enni. Különben úgysem alszik el. Minden gyerek más, másfajta igényekkel.
2011. ápr. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

miért lennél már rossz anya? szerintem az a borzasztó, hogy vannak anyák akik lustaság miatt nem etetik meg a gyereküket éjjel!

ha éhes, etesd meg!!! én mindig megetetem a babámat ha éhes, soha nem csináltam ebből problémát. 1,5 éves, 6 hetes korától havonta 1x-2x ébred enni!

2011. ápr. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Persze én értem meg is etetem csak mindenhol azt olvassa az ember hogy ennyi idősen csak megszokásból kell fel enni.meg hogy át kell hogy aludja az éjszakát meg ilyenek.adtam én neki vizet amikor felkelt de akkor visszaaludt de rá egy óra mulva megint kelt aztán megint és ez igy folytatódott sokáig.engem nem zavar hogy fel kell kelnem és csinálni neki.de szerintem egy idő után ugy is leszokik róla nem?
2011. ápr. 22. 12:25
 7/10 anonim ***** válasza:

Egy ismerősömnek a 2,5 éves lánya éjszaka 2x felkel és követeli a 2 deci tejet...Napi szinten majd 1 liter tejet megiszik,akár mit csinál vele az anyja,kéri.

Át kell aludnia az éjszakát?Ez jó.Sok gyerek még 1 éves kora után sem alszik ébredés nélkül éjjel.

Enyém is 8 hónapos,hajnalban még 1x szopik.Este 8-kor alszik el és 4 óra körül szopizik,majd alszik tovább 8-ig.

2011. ápr. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Át KELL aludnia, hehe. :)) Tudom, a Suttogó szerint 4 hónapos kortól elvárás, hogy hat órát aludjon egy huzamban, de az a baj, hogy a gyerekem nem olvasta a szakirodalmat. :D

Első voltam.

2011. ápr. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát ha a víz után 1 órával kel szintén akkor egyértelmű,hogy nem megszokásból ébred hanem mert éhes,akkor pedig adj neki enni!Szerintem nincs ezzel semmi probléma!
2011. ápr. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Adj neki este tejpépet az olyan sűrű mint a tejbegriz az enyémek ettől végig aludták az éjszakát.
2011. ápr. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!