Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem baj, ha a gyümölcsszezon...

Nem baj, ha a gyümölcsszezon lejárta után mostantól majdnem minden nap üveges gyümölcsöt (bébiétel) adok a babámnak?

Figyelt kérdés
Vagy ilyenkor mit lehet adni, ami nem fogja a hasát? Mert ugye van alma, körte, banán... nálunk ez mind hasfogó hatású, alapjáraton hajlamos a székrekedésre. A fagyasztott meggytől fáj a hasa, barackot fagyasztottam le neki, de még nem akarom rögtön felhasználni mind, hiszen még csak most kezdődik a tél. Vagy lesz még őszi őszibarack? Gyümölcsöt viszont akarok neki minden nap adni, főleg a széklete miatt.
2011. okt. 10. 14:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem baj.

Én babám minden nap üvegest kap, mert CSAK azt eszi meg. Első babámmal is ez volt, az igazit nem ette.

Semmi bajuk.

2011. okt. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Semmi gond az üvegessel, add csak a babának nyugodtan. :-)
2011. okt. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Miért volna baj ? :) Még csak az se biztos, hogy drágábban jön ki. Meg ezeket a kényszerérlelt sátras gyümölcsöket én magam sem szívesen eszem, a bébiételeket meg elvileg nagyon szigorú előírások alapján készítik. A befőttek meg elég határeset a sok cukor miatt, meg azok között is vadászni kell, ami nincs tele minden műanyaggal, és még drágák is :S.
2011. okt. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, a befőttet a cukor miatt nem akarom adni én sem, viszont most döbbentem le, hogy a legtöbb bébidesszertben is van cukor. De miért? Vagy annyira minimális mennyiségű, ami még mindig jobb, mint a befőtt? Sajnos nem mindig engedhetem meg magamnak, hogy hippeset, vagy univert vegyek neki, és sajnos látom, hogy pl. a kecskemétiben vagy a haméban is van cukor... :-(
2011. okt. 10. 15:02
 5/10 anonim ***** válasza:

kecskemétiben az őszibarack-marakuja, nincs cukor. Meg az őszibarack almában sem.

Univer az néha tud nagyon olcsó lenni, nézd meg a dm-ben, hátha akciós.

Ja, meg a babylove márkájú babakaják is nagyon klasszak, bio, no cukor, ez is dm-es.

2011. okt. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

sajnso az üveges is fogja a székletét. annál szerintem jobb ha almát adsz neki.

a körte fogja? az hajtó.

mennyi idős?


én ősszel még alma, körte, szilvával etetném, aztán télen őszibarackot keverve valamivel (krumpli, husi, gesztenye, sütőtök)

2011. okt. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

7 hónapos a fiam.

Valamelyik nap adtam neki alma-körte kombinációt, másnap már olyan bogyósat kakilt és olyan szenvedve, hogy megfogadtam, ennyi volt egyelőre. A szilvától görcsöl, pedig már kétszer, valamennyi idő kihagyásával próbáltuk,mégsem jó. A gesztenye is fogja a hasát, az alma akkor nem, ha megpárolom, de folyamatosan adva előbb utóbb attól is kemény lesz a széklete. A barack az egyedüli, ami jótékony hatással bír a székletére, de hát abból nem tudtam eltenni annyit, hogy kitartson a következő barackszezonig :-(

2011. okt. 10. 17:02
 8/10 anonim ***** válasza:
Az alma sajnos fogja a székletet, nálunk is volt probléma belőle. Próbálj meg narancsból pár cseppet facsarni a kajcsijába, annak elvileg segítenie kell, és semmi baja nem lesz tőle! Amúgy az én babám is üveges gyümölcsöt kap, meg eleve jobban szereti az üveges kaját.
2011. okt. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nálunki is ez volt 8 hós koráig. addig feléltem a faygasztott barackot, meg még sütőtököt tudtam neki adni. aztán vettem fagyasztott barackot, utána azzal húztuk ki. és a meggyet bírta még.


nálunk az üveges rosszabb volt (jobban fogta a székletét) mint az alma.


a körtét amúgy bírta? ha igen, magában megpróbálnám, a múltkor szerintem az alma miatt fogta.

2011. okt. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Fagyasztott barack? Én olyat még miért nem láttam? De majd keresek valahol és veszek, szerintem az lenne a legjobb megoldás. A körtét megpróbálom magában adni, eddig mindig almával kevertem, valamiért egymagában nem próbáltam neki. Köszönöm a válaszaitokat!
2011. okt. 11. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!