Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kb. hány liter vízben kell az...

Kb. hány liter vízben kell az újszülöttet fürdetni?

Figyelt kérdés
Gondolom, nem kell színig tölteni a kádat. Körülbelüli mennyiséget írjatok, kérlek!
2009. márc. 5. 09:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 10 cm mély legyen a víz. Az, hogy ez hány liter a kád méretétől függ.A ködök csonkját ne lepje el a víz.
2009. márc. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Nekem a védőnőm azt mondta, hogy ujjnyi vízben fürdessük és csak a szükséges ideig (néhány perc). Épphpogy csak lemostuk. Kb. 1 hónapos volt, mikor elkezdtük nagyobb vízbe rakni és nyújtani a pancsi hosszát. Az újszülött bőre még nagyon érzékeny, nem szabad sokáig áztatni.


Boldog babázást!

2009. márc. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
10%
3,25 liter. Milyen kérdés ez már megint?
2009. márc. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

utolsónak: köszönöm a kedvességed :S :(


Legközelebb inkább ne válaszolj, ha nem tetszik a kérdés, mert erre nincs szükség!

2009. márc. 5. 09:56
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én annyiban fürdettem a gyerekeimet,hogy amíg megvolt a köldökcsonk az kilátszon,ne legyen víz alatt.És nem csak pár pillanat volt nálunk a fürdés,ezt mindig a babáim határozták meg.A középső nem szeretett újszülöttként fürödni,nála tényleg pár perc volt.A másik kettő viszont élvezte a vizet eléggé látványosan,őket tovább fürdettem.

Ki fogod tapasztalni nyugi,hogy mi a legjobb nektek.


Boldog babázást.

2009. márc. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi ugy jártunk a kisfiammal hogy hetekig csak ugy fürdettük hogy csak a tisztálkodás és semmi pancsi mert azt mondták érzékeny a bőrük...minden egyes fürdetés után vigasztalhattlanul sírt...ekkor elkezdtük a játékos pancsit pedig csak pár hetes volt...azt a nyugalmat amit kapott az le nem tudom írni...és ekkor döntöttem ugy hogy nem a trendi szabályokat figyelem hanem a pici igényét... és ha jobban belegondolsz 9 hónapot ilyen közegben él a baba,akkor hogy ne lenne jó neki. igaz hogy a kis bőrét nem kell kiáztatni de lehet azt látni hogy mire van igénye:D Mivel mi mindíg a szobájában fürdettük a víz mennyiségét az határozta meg hogy be tudd hozni a kádat és ki is tudd vinni a nélkül hogy megszakadnál... és célszerü a köldökcsonk leeséséig azzal mérni a víz mennyiségét..ne ázzon ha elhuzódik a pancsi. Megjegyzem a túl sok víz azért se jó mert majd idővel belejön a kis drága és akkor anya is vele fürdik ha akar ha nem.
2009. márc. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos válaszokat!
2009. márc. 5. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!