Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves gyereknek mit lehet...

Egy éves gyereknek mit lehet adni:napi fél liter tejalapú ételnek?

Figyelt kérdés
2011. szept. 26. 15:58
 1/5 krisztivan ***** válasza:
Pl. 3dl joghurt,50g túró és 30g sovány sajt.
2011. szept. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem eszi a tápszert?

Sajt, joghurt, tejpép.

2011. szept. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajt, joghurt, tejpép (100 féle ízben van kb), tejberizspép, tejbegríz, babatej (tápszer jellegű, porból), túró, krémtúró, túró rudi. Nagyjából ennyi.

Én 1,5 éves korától már sima tejet is adtam, forralás nélkül (ezek már úgyis ultrapasztőrözöttek...), előtte inkább még nem.

- két gyermekes anyuka -

2011. szept. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én reggel, este adok tápszert (mert a tehéntejet nem bírta, és 1 évig szopizott "csak"), ez kb.3-4ld összesen

ezenkívül sajtot, túrót, joghurtot használok főzésnél, illetve sajtot eszik kenyérrel is reggelire, vacsorára.

2011. szept. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kisfiam 1 eves kora ota nem issza meg semmilyen formaba a tejet vagy tapszert (ertem ezalatt a kakaout, tejitalt... minden fele csoda modszert). Meglatja, a feher szint vagy barnat (kakao) folyekony allapotba es a vilagbol menekul ki. Ezert en mar minden trukkhoz folyamodtam. Gyumolcs turmixokat szoktam neki csinalni. Egyedul igy hajlando fogyasztani. Uzsonara minden nap gyumolcs turmix van. Ma pl bananos: 1 fel banant osszeturmixolok egy gomboc vanilia fagyival es egy kis pohar tejjel (200-250ml korul). Tegnap malnas turmix volt azelott meg barackos. Neha csokisat is csinalok neki, igy nem unja oket meg. Szivoszallal szivja 16-17 honapos kora ota azelott kanallal kanalazta ki. Ezenkivul szoktam neki felvagni sajt csikokat amiket ragcsalhat. csinalok melle metelohagymas tejfolos ontetet es ebbe martogatja a sajt csikokat, meg a zoldsegeket.


Imadja a sajtszoszs karfiolt amibe szinten sok tej van:

Pici vajat megolvasztasz osszekevered egy kanal lisztel leveszed a tuzrol es felontod tejjel. Jol elkevered, hogy ne legyen csomos es addig melegited amig besurusodik. Jo sok sajtot teszel bele es ebbe mehet a parolt karfiol. Tetejet megszorod sajtal es a grill ala teszed vagy sutobe jo magas fokozaton par percig. A karfiol melle mehet a repa, brokkoli, kelbimbo szoval lehet varrialni. Neha vacsira vagy ebedre ezt csinalok neki. Szoktam melle felvagni neki parolt burgonyat es igy laktatobb lesz.

Muszalj trukkozni mert a kalcium kell nekik. :)

2011. szept. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!