Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Muszáj a babákat megtanítani...

Muszáj a babákat megtanítani elaludni, vagy egyszer csak megtanulnak maguktól?

Figyelt kérdés
Már hetek óta borzasztóan szenvedünk 9 hónapos babámmal. Addig, ha altattam, elaludt pár perc alatt, azóta csak romlik a helyzet. Beteszem az ágyikóba és már áll is fel, fél órákat szenvedünk, mire végre elalszik nagy sírások közepette. Előtte mindíg mosolygós baba volt azóta meg kis bőgő masina lett, alig látom mosolyogni, egy percre sem lehet egyedül hagyni, mert azonnal ordít. Volt már olyan, hogy a baba nagyobbacsak korában tanult meg elaludni? Az LLL honlapján a múltkor azt olvastam, hogy a legtöbb gyerek 3-6 éves korában tanul meg igazán egyedül elaludni. Segítsetek, mert már nagyon szenvedünk mindketten.
2009. márc. 6. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

én is ölben altatom, 9 hós múlt és 10 kg. teljesen kivagyok fáradva, ráadásul terhes vagyok (5hetes) és előre félek, hogy mi lesz később.

mondjuk nekünk 10-15 perc alatt elalszik, dehát addig tartani.....

néha úgy is elalszik, ha lefekszünk mellé de ez ritka.

én már megfogadtam, hogy csakis akkor altatom ha nagyon fáradt és álmos. úgy 2 perc alatt elalszik.

de nálunk sem aludt még el sosem a kiságyba magától..

KITARTÁST!!

2009. márc. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, ha ringatom akkor az enyém is elalszik pár perc alatt, de amit mostanába művel az kritikán aluli. Most már általában én is sírva fakadok mire elalszik.
2009. márc. 6. 11:46
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem is fognak.Segíteni kell nekik.Ki kell találni azt a módszert ami a babának és a mamának is jó.Nálunk szopi közben alszik el most volt egy éves.egyedül csak a babakocsiban alszik el.Nekem nem voltak soha altatási problémáim mind a három gyerkőc mellettem aludt,Egyszerre csak egy Éjjel néha szopi,de mindig nagyon jót aludtunk,reggel kipihenten ébredtünk.Én nagyon szeretek a babákkal aludni,sokkal nyugodtabb vagyok-
2009. márc. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 juditzita ***** válasza:
46%

Én inkább altatom a babámat (6hós), minthogy kisirja a lelkét.Nem ér az egész annyit.általában max 10 perc altatás elég, csak meg kell találni azt a helyzetet, ami mindenkinek jó.

Mindenkinek jobb, ha a baba alszik, és kipihenten ébred.

Nálunk mindig "mosolygós" az ébredés!!!

2009. márc. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!