Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet egy babát megtaní...

Hogyan lehet egy babát megtanítani aludni?

Figyelt kérdés
4,5 hós kislányom pár napja csak úgy hajlandó aludni, ha felveszem, ritmusosan rázogatom. Pár perc alatt elalszik, viszont amikor leraknám, már rá is zendít. Megint felveszem, ringatom, pár pillanat és alszik. Le akarom rakni, és megint sír. Van hogy 3-4× csinálja ezt. Eddig szépen elaludt, volt hogy magától, volt hogy hintában ringatva, de most csak ez jó.
2011. júl. 21. 16:42
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Tedd le, hadd sírjon, ha elfárad, abbahagyja. Ha mindig felkapkodod, ringatod, megszokja, és nem fog tudni másképp elaludni/felébred, amint leteszed.

Ha sír, hát sír, de így meg te fogsz bekattanni, ha mindig felveszed, ringatod.

2011. júl. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%

Nem vagyok híve a sírni hagyásnak, de sajnos be kellett nekem is látni, hogy ebben az esetben nem segít más.

Kisfiam is sírt az elején, ki kellett bírnom, hogy nem vettem fel, viszont végig az ágya mellett voltam, simogattam, csitítottam míg el nem aludt. Ez kb. 5 napig tartott, aztán már szépen magától aludt. Kitartás az kell hozzá!

2011. júl. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Olyan szívtelen megoldásnak érzem, de tényleg ez kell sajnos. Csak pl. ezen az oldalon is sokan megszólják a sírni hagyókat. Tegnap este nem bírtunk vele, minden oké volt, evett, ivott, tiszta pelus, lefürödve, fáradt is volt, de csak sír, sírt és sírt. Beraktam az ágyába :((( Szakaszosan sírt, de összesen 10 percig tartott és aludt :)) Bár utána kicsit megkönnyeztem, de a férjem szerint is ez volt a jó megoldás.
2011. júl. 22. 08:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Tudom, nekem is a szívem szakadt meg mikor sírt, de következetesnek kell lenni. Nálunk is aludt 10-15 perc sírás, dünnyögés után és ahogy írtam 5 nap után már az is elmaradt. Még néhány napig ti is legyetek következetesek és meg lesz az eredménye!( de azért legyetek mellette míg el nem alszik, nyugtassátok úgy, hogy nem veszitek ki) Kitartás!
2011. júl. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mondjuk én azt vettem észre, hogy ha mellette vagyunk, akkor még jobban sír, mert van kinek "könyörögni". Sokszor jártam úgy, hogy "otthagytam", de úgy figyeltem hogy ő nem látott, akkor hamarabb megnyugodott, mint mikor nekem "produkálta" magát.
2011. júl. 22. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!