Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1éves babának mit kell tudnia?...

1éves babának mit kell tudnia? Szoktam olvasgatni a kérdéseket és elbizonytalanodtam.

Figyelt kérdés

Van akinek már szalad,beszél-szavakat mond ekkora babája.Én kislányom 2hét múlva lesz 1éves.Egy hete kezdte hogy max.8-10lépést megy egyedül,és pár napja gyakorolgatja hogy egyedül fel áll.Szavakat a baba-ba.mama szavakat mondja és a saját baba nyelvén beszél egész nap.Érti amit kérek tőle,oda hozza a játékot,bepakol a dobozkájába ha kérem.Ad puszit,pápázik,tapsol.

Ő hypoton volt születésénél mindig is aggódtam,de szerintem ügyes,értelmes baba,de most megint kicsit el bizonytalanodtam....


2011. szept. 25. 07:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom is hypoton, fél éves kora óta járunk tornára.Nem ül még, úgy nem, hogy támasztás nélkül, korlátlan ideig, egyedül.Fel sem állt, nem hogy lépegetne.Mászni 3 hete kezdett, nem viszi túlzásba.Naponta 2-3-szor pár lépést mászik.Ő is megérti a tiltást, ha elé rakok 3 játékot, és mondom, hogy add oda a kockát, kiválasztja, és odaadja.Ha puszit adunk, ő is cuppog.Tapsol, pápázik.Tegnap tesóm kisfia szájából kivette a cumit, és berakta magának:))A mesekönyvet lapozza, nagyon szépen felcsippenti a legkisebb dolgot is, nagyon jó a kézügyessége.Mondja: apa, ana, baba, mama, nem, de, adjjáál! Én a helyedben nem aggódnék, nagyon ügyes a lányod.Ha az enyém egyedül felállna, sírva fakadnék örömömben.A múltkor szóba hoztam a gyerekorvosnak a lemaradását, és megkérdeztem, mi van akkor, ha egy baba később ül fel, és áll fel, van -e ennek valami következménye az értelmi és beszédfejlődésére.Azt mondta, semmi!!Most babaúszásra fogom vinni torna helyett, és lehet, hogy kap majd ingyen mozgásfejlesztést.Mert sajnos a Dévény tornára csak havi egyszer sikerült bekerülnünk, és a védőnő szerint neki az kevés volt, hetente kellett volna.De én is tornáztatom fél éves kora óta minden nap.Nem idegesítem ezen magam, majd feláll 14 hónaposan, vagy amikor megérik rá.Ja, és ő inkább kipakol mindenből, bepakolni még nem láttam.De 4 hónapja kúszik, mindent megszerez, bejárja a lakást, és négykézláb eljátszik szépen.Ne bizonytalanodj el.Engem is csak az bánt, hogy egy örökmozgó kislány, próbál is felkapaszkodni, csak nem talál fogást.Ilyenkor sír, ha nem sikerül.Vannak nálatok sokkal lassabban fejlődő babák.Én küzdök ellene, hogy ne görcsöljek ezen a nap 24 órájában.
2011. szept. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Minden baba másmilyen ütemben fejlődik, és ettől egyik sem lesz okosabb vagy butább a másiknál. A kiskönyvben benne van, mit szoktak általában tudni: kapaszkodva lépeget, egyszerű felszólítást, tiltást megért, öltöztetéskor, fürdetéskor együttműködik, van valamiféle napirendje, a többire nem emlékszem.

Egyéves státuszon azt is kérdezi a védőnő, hogy mutogat-e állatokra a képeskönyven (az ismeretségi körömben egy baba sem csinálta egyévesen), megy-e egyedül (nem muszáj, de előfordul), próbál-e egyedül enni-inni.

Van, aki egyévesen már szalad, más 18 hónaposan indul el. Az enyém 13 hónaposan kezdett járni, három hónap múlva már úgy kismotorozott, mint a szélvész.

Ne hasonlítgasd másokhoz, semmi értelme. A nem hypton gyerekek sem mind hosszútávfutók egyévesen.

2011. szept. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Lányom 4 napja múlt egy éves, és az egy éves statuson csak azokat kérdezte a védőnő, amik a kis könyvben benne vannak.Szóval nem kérdezte, hogy mutogat -e, próbál -e kanalazni stb.Nem mutogat, ha a kezébe adom a kanalat, a szájába veszi, mint mindent, cumisüvegből már ivott egyedül.Öltöztetésnél bedugja a karját, de pelenkázni nagyon nehéz, mert hasra vágódik, négykézlábra áll stb.Szerintem ügyes a lányod, én nyugodt lennék a helyedben! 2 éves korában én is ugyanúgy szaladni fogok a kislányom után, mint az, akinek 9 hónaposan lépegetett a babája.
2011. szept. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az egyedül fel áll,azt úgy értettem hogy kapaszkodás nélkül.Ha kapaszkodik úgy már 10hós kora óta fel áll és lépeget.Cumisüvegből iszik egyedül,mutogat,tudja melyik a lámpa,szék,fa,virág óra és mutatja,vagy ha inni kér a cumis üvegre.Állatokat még nem ismeri fel csak a cicát.A játékokat viszont kiválasztja amit kérek.Egyedül kanalazná az ételt csak kaja nem kerül úgy a szájába,Most meg nézem az 1éves státusznál miket vizsgálnak,hát ezeket mind tudja,még a kanapéra is fel mászik és tudja hogy meg kell fordulni ha le akar jönni:)

Köszönöm a válaszokat,újra megnyugodtam,megnyugtattatok!

2011. szept. 25. 08:21
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves első!Biztos hogy a Te babáddal is minden rendben lesz.:))Kár hogy sűrűbben nem jutottatok el Dévény tornára,szerintem mi annak köszönhetjük hogy most itt tartunk.2hetes korától 4hós koráig heti 1x jártunk,vagyis hozzánk jött a gyógytornász.
2011. szept. 25. 08:33
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor meg tényleg nem értem, miért bizonytalanodtál el, ha ennyire ügyes!! Az én kislányom sajnos még kapaszkodva sem állt fel, nem mutat rá semmire, de szerintem ezt egy évesen nem is kell tudniuk.Hát, remélem, hamarosan beindul, mert azért rágódom eleget ezen.6 hónaposan kezdtük a tornát, azt sem az orvos javasolta, csak én vittem el, mert éreztem, hogy valami nem stimmel.A doki észre sem vette, hogy hypoton.Semmi okod aggódni!
2011. szept. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szerencsére nekünk még a kórházban észre vették,bár nem javasoltak csak itthoni tornát én kerestem gyógytornászt,szerencsére.Nem tudom merre laksz,de ha esetleg a közelünkbe(Szigetszentmiklós)tudom ajánlani a mi gyógytornászunkat!
2011. szept. 25. 09:00
 8/8 anonim ***** válasza:
Kecskeméten.Nagyon jó szakember a gyógytornászunk, csak későn kezdtük el, és mivel nagyon sok gyerekkel foglalkozik, csak havi egyszer tudott fogadni.Azért nem ilyen látványos a javulás.Az újszülött kori zárójelentésén se szerepelt a hypotonia, és mivel fél éves koráig mindent időben csinált, a gyerekorvos se talált nála eltérést, okom se volt gyanakodni.Azért köszönöm!
2011. szept. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!