Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az óraátállítást majd hogy...

Az óraátállítást majd hogy oldjátok meg hogy ne zavarja össze a babát és ne csússzon a napirend?

Figyelt kérdés
2009. márc. 6. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A babához kell igazodni, nem az órához. Mi is nehezen alkalmazkodunk az óraállításhoz, a babák még nehezebben. A baba napirendje általában ugyanaz marad, csak 1 órával csúszik.
2009. márc. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az előző óraátállításkor a lányom még picike volt, épp szépen beállt a napirendje. Én inkább nem vettem tudomást az óraátállításról. Szerintem a baba megszokott napi rutinja az ő bioritmusához igazodik, nekünk meg a bioritmushoz kell igazodnunk. Most a következő óraátállítással visszakerülnek a dolgok a helyükre. Na meg különben is már 7 hónapos, már magától is tovább akar fenn lenni, alakítja szépen a dolgait.

Ha otthon vagy a picivel és nem kell időre dolgozni menned, neki meg bölcsibe, akkor szerintem hagyd a babát a megszokott rendjéhez igazodni. Ha belenyúlsz, könnyen borulhat minden, az meg neked is rossz. Persze ha dolgozol és muszáj, akkor igazodni kell. Ez esetben szerintem érdemes több hetet adni az átállásra. Minden nap csak pár percet csalj (kezdd el már most) , úgy könnyebb lesz.

2009. márc. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem az előző óraállításnál 5 hónapos volt a kicsi fiam, de észre sem vettük, pedig nagyon féltem, hogy borul minden. A 7 órai fürdés ugyanúgy 7 óra maradt. Most kíváncsi leszek, mennyire zavarja őt be.

2009. márc. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi Mindenkinek!
2009. márc. 6. 15:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Az elozo átállításkor féléves volt a kisfiam, eléggé tartottam tole. Néhány napig volt 1-1 óra csúszás, aztán szépen visszaállt.

Remélem, most is átvészeljuk, mert 2 hónapja olyan napirend alakult ki, amely mindkettonknek nagyon megfelel.

2009. márc. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!