Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 és fél hónapos baba hozzátáp...

4 és fél hónapos baba hozzátáplálása? Milyen gyümölcsöt és milyen zöldséget ill egyéb táplálékot ehetnek ők?

Figyelt kérdés
eddig az almát ettük, milyen gyümölcsöt ill zöldséget adhatok neki?Az almát pl hogy készítitek el, nyersen, sütve????, hény napig adjátok uazt?Hogy adjátok? Én tápot adok neki előszőr amikor eljön a 10-11 h evés, aztán mikor a felét már megette akkor adom neki az almapürét, péet.... és ha megette akkor a maradék tápot, jó ez így?
2011. ápr. 27. 13:08
 1/4 anonim válasza:
Az én babám 5 hónapos, de mi is 4,5 hósan kezdtük a hozzátáplálást. Én almapürét (simán lereszelve) adtam neki először tízóraira, ami két etetés közé esett, ezért nem kapott hozzá tápszert. Először csak pár kanállal kapott, aztán két nap egyre többet adtam neki, míg végül már egy egész adagot megevett. Azon kívül még banánt eszik, amit keverek az almával, m hasfogó. Ha már pár hete eszi az almát, akkor már ehet sütőtököt, őszibarackot, szilvát is.
2011. ápr. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi is 4,5 hósak voltunk, amikor elkezdtem adnmi neki az alma levét, de 3 napig kizárólag csak levet adtam neki, utána 3 napig barack italt, amikor láttam,hogy nagyon enne már, akkor a kettőt összekevertem, de már pép formájában. És a lányomnál nem nagyon lehet olyat,hogy kóstoltatni, neki rögtön normális menniység kell. Ezt követően sütőtököt adtam neki, majd burgonyár, sárgarépát és banánt.

Nekem szerencsém volt, mert reggel 8 körül szopizott, utána csak dél körül, így én automatikusan 10 körül adtam neki, tízórai gyanánt és a kiváltással nem kellett bajlódnom.

De én úgy akarom csinálni a többi kiváltással,hogy megkínálom étellel, eszik amennyit eszik, utána pedig szopizik ha akar. Mert az én lányom cicifüggő, és kaja közben nincs az az Isten, hogy abbahagyja. A helyedben így próbálnám meg. Mert lehet ti is elteltek a táppla és a gyümiből akkor már alig eszik.

2011. ápr. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
próbáltam, hogy előbb a gyümit adom, de üvölt, és kiköpi, ha meg már evett úgy kb 60-70 ml tápot akkor megeszi a gyümit is, ami kb 100 ml, akkor látom rajta hogy elég , és kéri a tápot. De lehet hogy megpróbálo majd , hogy adom a gyümit, és közben ha nem kell neki akkor folyadékkal kínálom, nem táppal, hátha aza a baja.
2011. ápr. 28. 11:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Hátha valaki még olvassa... 😊

Sütőtök,fehérrèpa,alma-burgonya,burgonya-répa.Sima rèpával vigyázni kell,hasfájást,székrekedést okozhat.Én az almát is keverve adtam a savassága miatt.

Elsőnek sütőtökpürét adtam neki,1 héten keresztül.Első nap 1 kiskanállal,2.nap 2 kiskanállal,azután dupláztam az adagot.

Második héten fehérrépa pürét kapott,3 napig adtam,szintén adagnöveléssel.

Innentől kezdve 3 naponta kapott új ízt.

Azèrt csak 3 naponta,h 1.megszokja a kis gyomra,2.az esetleges allergia elviekben akär később is mutatkozhat,így tudván tudom,h 3 napja azt kapja,tehát attól lehet.Lekopogom ilyenre a nagyobbik fiamnàl nem volt példa,a kicsivel pedig 3 napja kezdtem ...

2016. júl. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!