Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos a fiam, de hiába...

10 hónapos a fiam, de hiába adok neki darabosat lenyeli csak nem rágja meg, még a csak 2 alsó foga jött ki, hogy segítsek neki hogy megtanuljon rágni?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 27. 16:48
 1/10 anonim ***** válasza:
nagyot adj neki. Azért kezd mindenki kiflicsücsökkel mert azt jólmeg is tudja fogni és elszopogatja, leharapdál belőle.
2011. ápr. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ugy van ahogy az elso irta. en is nagyobb darabot adtam neki es abbol ragcsalt le maganak. Kisfiam 15 honapos es meg csak 5 foga van. Mikor 10 honpos volt neki is csak 2 foga volt de ez nem gond, az inyukkel is tudnak ragni, kemeny nekik. Mai napig van olyan amit a kisfiam nem rag meg es egeszbe viszontlatjuk. Ilyen pl a kukorica meg a zoldborso. Imadja ragcsalni a csemege csoves kukoricat de csak felet emeszti meg szerintem. Zoldborsobol megeszik egy nagy tanyerral de ezzel is az a helyzet mint a kukoricaval. Ugyhogy ne aggodj amit nem tud megemeszteni nem marad bent. Nem gond ha nagyobb darabot nyel le.
2011. ápr. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

és ha megakad a torkán?

kenyeret is szereti de csak fél körömnyi nagyságot merek neki még adni...

a főzeléknél viszont ha darabos öklendezik, miért? kenyeret, banánt megeszi szépen

2011. ápr. 27. 17:21
 4/10 anonim ***** válasza:

nem akad meg. a keménnyel óvatos. A főzelék pedig azért akad meg a torkán, mert puha és egyben nyeli. andj nyugodtan egy kiflicsücsköt kenyérhéjat. az enyémek 6hónaposan már kaptak.

meg kell tanulnia,hogy a nyelvével irányítsa/mozgassa a falatot a szájában. most csak automatikusan nyel, ha a nyelvére kerül valami.

2011. ápr. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

akkor adjak neki egy kicsit nagyobbat pl. kenyérből?

és mit csináljak ha elkezd öklendezni?

vizet adjak vagy mit?

2011. ápr. 27. 17:52
 6/10 anonim ***** válasza:
Én már jártam úgy, hogy megakadt a kenyér a torkán. Nem kell megijedni, mert ő is megérzi és rosszabb. Fejre állítani vagy hasra fektetni az öledben és ütni a hátát finoman.
2011. ápr. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

akkorát adj, hogy az öklébe tudja fogni és kiálljon még, amit tud csócsálni. ha már olyan kicsire csócsálta, hogy egybe is beférne a szájába, akkor vedd el tőle.

a természetes reflexei megvannak. ha megakad a torkán, a nyelőreflex megpróbálja lenyelni. ha nem sikerül,a köhögő kiköhögi. a kenyér képlékeny, nem egy műanyag golyó, nem tud tőle megfulladni.

2011. ápr. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ha fél körömnyit adsz neki, persze, hogy nem rágja meg, annyira kicsi, letudja nyelni!

adj neki egy negyed kiflit, majd azt kénytelen lesz rágcsálni.

az meg, hogy eleinte lesz olyan, hogy fulldoklani fog tőle teljesen normális, így tanulja meg, hogy meg kell rágni :(

2011. ápr. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

eleinte az én picim is öklendezett a nagyobb falatoktól.mindig megijedtem és próbáltam benyúlni a szájába(első baba)de igaza van az egyik válaszolónak...ő megpróbálja lenyelni és ha nem megy,akkor vissza tudja köhögni.most 10 hónapos és már egy ideje szépen ,,dolgozik,, a kis nyelvével :)

adj neki kiflit,kenyérhéjat...(én kukit/pufit is adtam neki)

aztán kiskatonákat és mindig egyre nagyobbakat...persze csak lassan és mindig várd meg,míg lenyeli a falatot

sok sikert:)

2011. ápr. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

most este kipróbáltuk nagyobb falatokkal és szépen megette nem öklendezett!


köszönöm hogy segítettetek

2011. ápr. 27. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!